НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

ЛИСТ

від 29.03.2012 р. N 1914/11/47-12

Ліцензіатам з постачання електричної енергії за регульованим тарифом

Для врахування в роботі

З метою попередження порушення пункту 3.4.1 Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, затверджених постановою НКРЕ від 13.06.96 N 15/1 (далі - Ліцензійні умови), в частині дотримання законодавства України та інших нормативних документів, а саме Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 N 1357 (із змінами) (далі - ПКЕЕН), стосовно відповідності тексту договору про користування електроенергією Типовому договору Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, звертає увагу ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом щодо необхідності при укладенні договорів про користування електричною енергією повідомляти споживача про наявність трьох можливих способів розрахунку за електричну енергію.

Згідно з положеннями пункту 3 ПКЕЕН споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником, що розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією (додаток 1 до Правил) і укладається на три роки.

При цьому при укладенні зазначеного договору сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови, як це визначено положеннями статті 179 Господарського кодексу України.

Відповідно до пункту 22 ПКЕЕН оплата спожитої електричної енергії може здійснюватися:

за розрахунковими книжками;

за платіжними документами, які виписуються енергопостачальником;

за карткою попередньої оплати.

Порядок та форма оплати спожитої електричної енергії визначаються у договорі.

Таким чином, порядок та форма оплати визначається договором про користування електричною енергією з урахуванням положень ПКЕЕН.

Слід зазначити, що згідно з пунктом 2.5 Ліцензійних умов ліцензіат має здійснювати управління ліцензованою діяльністю за принципом економічної доцільності та забезпечувати досягнення найнижчої можливої вартості електроенергії для споживачів.

 

Член Комісії

Ю. Власенко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали