МЕМОРАНДУМ
про співробітництво та координацію дій щодо застосування в Україні міжнародних стандартів фінансової звітності

від 24 лютого 2012 року

Усвідомлюючи необхідність забезпечення високоякісного рівня застосування міжнародних стандартів фінансової звітності () (далі - МСФЗ) в Україні як важливої складової підвищення інвестиційної привабливості національної економіки, подальшого реформування бухгалтерського обліку, на виконання завдань Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" (Програма) та з метою забезпечення співробітництва та об'єднання зусиль органів влади, громадських організацій та інших заінтересованих осіб, які є Сторонами цього Меморандуму, у процесі удосконалення організаційно-правових засад застосування МСФЗ в Україні, міжнародної співпраці з удосконалення МСФЗ та інформаційної підтримки суб'єктів господарювання, які складають фінансову звітність за МСФЗ, домовились про таке:

1. Координувати діяльність у сфері застосування МСФЗ () в Україні для формування єдиних підходів до застосування МСФЗ, їх перекладу, інформаційного супроводження, розв'язання проблемних питань та налагодження ефективних взаємовідносин у цій сфері, поклавши на Міністерство фінансів України функції основного координатора.

2. Запровадити постійний моніторинг застосування МСФЗ () за спеціальною методикою, розробленою Міністерством фінансів України за участю Сторін цього Меморандуму.

3. Брати участь у формуванні та реалізації заходів щодо застосування МСФЗ () в Україні, які щорічно розробляються за результатами моніторингу, з урахуванням змін у законодавстві, та схвалюються Методологічною радою з бухгалтерського обліку при Міністерстві фінансів України.

4. В межах своєї компетенції вживати заходів з підвищення кваліфікації бухгалтерів та забезпечення високого рівня спеціалістів з бухгалтерського обліку суб'єктів господарювання, які складатимуть фінансову звітність за МСФЗ ().

5. Співпрацювати при здійсненні інформаційної підтримки застосування МСФЗ ().

6. Брати активну участь у проведенні інформаційних заходів (конференції, "круглі столи", семінари тощо) з питань застосування МСФЗ (), організованих Сторонами цього Меморандуму.

7. Співпрацювати в межах формування інформаційно-аналітичної бази з питань застосування МСФЗ (), зокрема наповнення веб-сайту Міністерства фінансів України навчальними матеріалами, науковими статтями, інформацією про практичне застосування МСФЗ з постійним оновленням, а також в межах своєї компетенції сприяти поширенню найкращої практики застосування МСФЗ.

8. Брати активну участь в обговоренні проектів МСФЗ (), оприлюднених на веб-сайті Міністерства фінансів України, для формування позиції професійної спільноти, що доводитиметься Міністерством фінансів України до відома Ради з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.

9. Залучати до реалізації цього Меморандуму органи влади, громадські організації та інших зацікавлених осіб, які поділяють закріплені ним домовленості та готові їх дотримуватися.

 

Міністерство фінансів України

 

Національний банк України

 

Національна комісія з цінних
паперів та фондового ринку

 

Національна комісія, що здійснює
державне регулювання у сфері
ринків фінансових послуг

 

Державна податкова служба України

 

Державна служба статистики України

 

Проект розвитку фінансового
сектору (FINREP)

 

Всеукраїнська громадська організація
"Всеукраїнський бухгалтерський клуб"

 

Всеукраїнська громадська організація
"Спілка податкових консультантів
України"

 

Всеукраїнська громадська організація
"Українська асоціація сертифікованих
бухгалтерів і аудиторів"

 

Всеукраїнська громадська організація
"Федерація професійних бухгалтерів і
аудиторів України"

 

Всеукраїнська професійна громадська
організація "Спілка аудиторів України"

 

Всеукраїнська професійна громадська
організація "Федерація аудиторів,
бухгалтерів і фінансистів АПК України"

 

Міжнародна громадська організація
"Рада незалежних бухгалтерів
та аудиторів"

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали