МЕМОРАНДУМ
про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України і суб'єктами господарювання - експортерами зерна

від 10 жовтня 2011 року

Міністерство аграрної політики та продовольства України з одного боку та суб'єкти господарювання - експортери зерна з іншого, усвідомлюючи необхідність стабілізації споживчого ринку зерна країни з метою забезпечення контролю над критичними обсягами експорту зерна на 2011/2012 маркетинговий рік, керуючись основними принципами партнерства бізнесу та влади, домовилися про нижченаведене:

Стаття 1

Сторони погоджуються співпрацювати з питань контролю критичних обсягів експорту зерна в 2011/2012 маркетинговому році на основі декларування обсягів зернових культур, які можуть бути експортовані (далі - Обсяги експорту), та встановлення експортних обмежень, спрямованих на гарантування продовольчої безпеки.

Стаття 2

Сторони спільно визначатимуть і погоджуватимуть Обсяги експорту на основі попереднього балансу зернових із урахуванням різних видів зернових культур та продовольчих і фуражних зернових культур.

Зазначені Обсяги експорту повинні бути визначені і погоджені в письмовій формі станом на 1 вересня 2011 року і є невід'ємною частиною до цього Меморандуму у формі додатка 1.

Обсяги експорту можуть бути переглянуті Сторонами за наслідками завершення періоду збору врожаю (25 листопада 2011 р.).

Стаття 3

Міністерство погоджується щотижня інформувати іншу Сторону в письмовій формі про обсяги зерна, які були експортовані та Обсяги експорту, що залишилися невикористаними.

Міністерство надсилає іншій Стороні письмове повідомлення щодо припинення експорту, щонайменше, за два місяці до набуття чинності таким обмеженням по різних видах і категоріях зернових культур, які були експортовані, що досягають 80 % від погоджених Обсягів експорту.

Міністерство підтверджує, що у разі введення обмежень у вигляді припинення експорту по окремих категоріях товарів, такі обмеження будуть розповсюджуватися на всіх учасників ринку, що здійснюють експорт зерна.

Міністерство підтверджує, що до моменту ухвалення рішення про припинення експорту по окремих категоріях товарів, Міністерство надаватиме сприяння та не встановлюватиме будь-яких прямих або непрямих бар'єрів на шляху вільного експорту зерна України.

Стаття 4

Суб'єкти господарювання - експортери зерна погоджуються щотижня інформувати Міністерство в письмовій формі щодо обсягів фактичного експорту зернових культур власними членами.

Отримавши письмове повідомлення щодо припинення експорту, суб'єкти господарювання - експортери зерна погоджуються вжити необхідних заходів для забезпечення належного рівня інформування громадськості щодо цього факту.

Стаття 5

Будь-яка взаємодія між Сторонами повинна здійснюватися через уповноважених Сторонами осіб.

Уповноважена особа Міністерства аграрної політики та продовольства України - Кваша Сергій Миколайович, директор Департаменту економічного розвитку і аграрного ринку (тел. (044) 278-79-42).

Уповноважені особи суб'єктів господарювання - експортерів зерна:

Американська Торговельна Палата в Україні - Соболев Денис Анатолійович, Менеджер з питань стратегічного розвитку, тел. (044) 490-58-00; Українська зернова асоціація - Клименко Володимир Георгійович, Президент, (044) 528-67-64; Українська аграрна конфедерація - Стоянов Сергій Васильович, Генеральний директор, (044) 287-65-66; Європейська Бізнес Асоціація - Томаш Фіала, Президент, (044) 496-06-01; Асоціація фермерів та приватних землевласників України - Миркевич Микола Степанович, Президент, (044) 228-48-19; Аграрний союз України - Новіков Геннадій Володимирович, Голова, (044) 226-30-42;

Уповноважені особи можуть бути змінені письмовим повідомленням кожної Сторони дипломатичним шляхом.

Стаття 6

Цей Меморандум набирає чинності від дня підписання і діє до 1 липня 2012 року.

До Меморандуму можуть бути внесені зміни та доповнення, які оформляються додатковою угодою. Односторонні зміни умов Меморандуму та одностороння відмова від виконання зобов'язань не допускаються.

Стаття 7

Сторони не мають фінансових зобов'язань одна перед одною. Усі витрати, що виникають при виконанні заходів у межах Меморандуму, сторони несуть відповідно до спільних домовленостей та самостійно.

Усі суперечки між сторонами, спричинені дією цього Меморандуму, вирішуються шляхом переговорів сторін.

Цей Меморандум складений українською мовою у двох оригінальних примірниках, по одному для кожної із сторін.

На підтвердження положень, визначених Меморандумом, його підписали уповноважені особи:

 

За Міністерство аграрної
політики та продовольства України

М. Присяжнюк

За представників суб'єктів
господарювання - експортерів зерна:

 

від Американської
Торговельної Палати в Україні

Х. Зукоскі

від Української зернової асоціації

В. Клименко

від Української аграрної конфедерації

Л. Козаченко

від Європейської Бізнес Асоціації

Т. Фіала

від Асоціації фермерів та
приватних землевласників України

М. Миркевич

від Аграрного союзу України

Г. Новіков

 

Додаток 1
до Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України і суб'єктами господарювання - експортерами зерна
10.10.2011

Обсяги зерна, які можуть бути експортовані в 2011/2012 маркетинговому році

1001 - Пшениця і суміш пшениці та жита (меслин)

Очікуваний врожай - 22 млн. тонн

Мінімальний обсяг держпродрезерву - 1500 тис. тонн

Обсяг експорту - 10,5 млн. тонн

1002 00 00 00 - Жито

Очікуваний врожай - 567 тис. тонн

Мінімальний обсяг держпродрезерву - 100 тис. тонн

Обсяг експорту - 40 тис. тонн

1003 00 90 00 - Ячмінь

Очікуваний врожай - 9,0 млн. тонн

Обсяг експорту - 3,5 млн. тонн

1005 90 00 00 - Кукурудза

Очікуваний врожай - 17,5 млн. тонн

Обсяг експорту - 10,5 млн. тонн

1008 10 00 00 - Гречка

Очікуваний врожай - 283 тис. тонн

Мінімальний обсяг держпродрезерву - 35 тис. тонн

Обсяг експорту - 43 тис. тонн

1008 10 00 00 - Просо

Очікуваний врожай - 253 тис. тонн

Обсяг експорту - 82 тис. тонн

1008 90 - Інші зернові

Очікуваний врожай - 647 тис. тонн

Обсяг експорту - 106 тис. тонн

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали