ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 05.10.2011 р. N 424

Про цінову ситуацію на продовольчому ринку області

Цінова ситуація, що склалася на продовольчому ринку області характеризується наступними даними: індекс цін на продукти харчування у серпні склав - 100,7 % (по Україні - 98,8 %). За цими показниками область посіла 1 місце серед регіонів проти 27 місця в липні цього року.

Індекс споживчих цін на продукти харчування за січень-серпень склав - 102,5 % (по Україні - 102,1 %). За даним показником область посідала 12 місце серед регіонів України.

За дві декади вересня ціни на продукти харчування по 20 з 40 позицій, по яким проводиться моніторинг Державної інспекції по контролю за цінами у Запорізькій області, залишилися на рівні серпня або знизилися. Крім того, по ряду позицій спостерігається найбільше підвищення цін: на яйця курячі в торгівлі - на 15 % і на 10,3 % - на ринках, птицю в торгівлі - на 4,9 % і на 3,8 % - на ринках, сало - на 3,8 %, свинину на ринках - на 3,7 % і на 3,5 % - в торгівлі, сметану - на 2,8 %, яловичину на ринках - на 2,6 %. Зросли ціни на хліб масових сортів: хліб з борошна вищого гатунку - на 4,1 %, хліб з борошна 1 ґатунку - на 1 %, хліб житньо-пшеничний - на 1,9 %.

За результатами моніторингу цін, проведеного Головним управлінням економіки облдержадміністрації станом на 21.09.2011, встановлено перевищення середніх роздрібних цін в порівнянні з середньообласними показниками по наступним регіонам: м. Запоріжжя з 28 показників перевищення встановлено по 23 позиціям, у тому числі по 15 позиціям перевищення сягає більше 10 %, м. Бердянськ з 28 показників перевищення встановлено по 20 позиціям, у тому числі по 20 позиціям перевищення сягає більше 10 %, Василівський район з 27 показників перевищення встановлено по 25 позиціям, у тому числі по 18 позиціям перевищення сягає більше 10 %, Новомиколаївському районі з 16 показників перевищення встановлено по 12 позиціям, у тому числі по 6 позиціям перевищення сягає більше 10 %.

Крім того, за дві декади вересня 2011 року найбільший темп зростання роздрібних цін на продукти харчування спостерігався у наступних регіонах: м. Енергодар по 13 позиціям з 28, м. Мелітополь по 14 позиціям з 28, м. Токмак по 12 позиціям з 25, Гуляйпільський - по 18 з 25, Куйбишевський - по 15 з 24, Приазовський - по 10 з 25, Чернігівський - по 16 з 23.

За дві декади вересня по територіям області зафіксовано високі темпи зростання середніх роздрібних цін на: яйця курячі (в торгівлі) у Василевському районі - на 18,7 %; на яйця курячі (на ринках): у м. Бердянськ - на 37,5 %, Новомиколаївському районі - на 27 %, Великобілозерському і Мелітопольському районах - на 21,1 %; птицю (кури): у м. Мелітополь - на 20,5 %, Оріхівському районі - на 12,9 %; сало: у Якимівському районі - на 33,3 %, м. Мелітополь - на 25 %; свинину: у Якимівському районі - на 23,2 %, Чернігівському районі - на 14,3 %; сметану (фасовану) у Новомиколаївскому районі - на 15,3 %; сметану домашню: у Василівському районі - на 23,6 %; м. Запоріжжя - на 15,8 %; яловичину: у Запорізькому районі - на 7 %, Куйбишевському районі - на 6,7 %.

З метою стабілізації цінової ситуації в області запроваджено державне регулювання роздрібних цін шляхом встановлення граничних торговельних надбавок, граничних рівнів рентабельності виробництва борошна та хліба, декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари.

Протягом 2011 року розпорядженнями голови облдержадміністрації погоджено 53 декларації зміни оптово-відпускних цін на продукти харчування підприємств - виробників та реалізаторів.

Крім того, отримано з Аграрного фонду 8273 тонни зерна пшениці, 576,3 тонн житнього та 254 тонни пшеничного борошна.

Для підтримки стабільної цінової ситуації в області проводиться робота щодо створення мережі оптових ринків з реалізації сільгосппродукції, в т. ч. і в м. Запоріжжі.

Також, з початку року на територіях області проведено 758 продовольчих ярмарок. На зазначених ярмарках було реалізовано 1948,5 тонн продукції та 1591 тис. шт. яєць, загальна сума реалізації товару склала 19,6 млн. грн. Сільгосппродукція на зазначених ярмарках була за цінами товаровиробників, що на 15 - 30 % нижче ринкових.

Керуючись ст. ст. 16, 17 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", з метою стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку області та з урахуванням розгляду на засіданні колегії облдержадміністрації:

1. Доручити головам райдержадміністрацій та запропонувати міським головам міст обласного значення проаналізувати підсумки проведеного моніторингу цінової ситуації та вжити дієві заходи щодо стабілізації цінової ситуації.

2. Головам райдержадміністрацій:

2.1. надати інформацію про результати проведеної роботи по стабілізації цінової ситуації надати Головному управлінню економіки облдержадміністрації до 10.10.2011;

2.2. забезпечити особистий контроль за ціновою ситуацією на споживчому ринку продовольчих товарів;

2.3. брати активну участь в ярмарках у містах обласного значення та проводити продовольчі ярмарки на місцевому рівні;

2.4. відновити роботу мобільних груп для вивчення цінової ситуації з обґрунтованості підвищення цін на соціально значущі продовольчі товари;

2.5. проводити щотижня аналіз цінової ситуації на ринку соціально значущих продуктів харчування і в разі збільшення цін на них представляти Головному управлінню економіки облдержадміністрації аналітичні матеріали з зазначенням причин їх зміни і заходи, прийняті для усунення причин дестабілізації цінової ситуації;

2.6. відпрацювати разом із суб'єктами господарювання, які мають вплив на цінову ситуацію на споживчому ринку, заходи щодо стабілізації (зниження) рівня цін на продовольчі товари;

2.7. розробити план заходів створення мережі соціальних магазинів з обов'язковим визначенням термінів виконання;

2.8. вирішити питання щодо виділення на територіях ринків місць для місцевих товаровиробників, у тому числі для реалізації сільгосппродукції з автотранспортних засобів;

2.9. опрацювати можливість надання знижок по сплаті за послуги ринків місцевим товаровиробникам при здійсненні ними реалізації власної продукції;

2.10. провести роботу по насиченню продовольчого ринку області в напрямку розвитку міжрегіонального маркетингового та логістичного співробітництва;

2.11. щодекадно забезпечити надання інформації по пункту 2 цього розпорядження Головному управлінню економіки облдержадміністрації.

3. Рекомендувати ГУ МВС України у Запорізькій області спільно з органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади вжити невідкладних заходів з ліквідації місць несанкціонованої торгівлі, відповідно до вимог чинного законодавства та підсумкову інформацію надати Головному управлінню економіки облдержадміністрації до 30.12.2011.

4. Запропонувати міським головам міст обласного значення забезпечити виконання пункту 2 цього розпорядження.

5. Головному управлінню економіки облдержадміністрації забезпечити проведення до 15.10.2011 наради з представниками торгівельних мереж щодо реалізації їх підприємствами товарів місцевих товаровиробників.

6. Головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації вжити заходів щодо:

6.1. укладання Угоди між Запорізькою обласною державною адміністрацією та Аграрним фондом стосовно узгоджених дій щодо формування регіональних ресурсів зерна;

6.2. підписання Меморандуму про узгодження дій між Запорізькою обласною державною адміністрацією, Запорізькою обласною радою та керівниками хлібопекарських і борошномельних підприємств;

6.3. інтервенції в область продовольчих товарів із державного матеріального резерву та Аграрного фонду.

7. Головному управлінню економіки облдержадміністрації підготувати узагальнену інформацію про хід виконання цього розпорядження до 10.01.2012.

8. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови облдержадміністрації Литвина О. О.

 

Голова обласної
державної адміністрації

Б. Ф. Петров

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали