МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ

31.08.2011

м. Київ

N 2050/5

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
5 вересня 2011 р. за N 1047/19785

Про деякі питання виконання міжнародних договорів України про правову допомогу та правові відносини у цивільних та сімейних справах у частині витребування документів та виконання прохань про надання правової допомоги з питань державної реєстрації актів цивільного стану

Відповідно до підпункту 82 пункту 4 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 395 (Указ N 395/2011), статті 16 Закону України "Про міжнародні договори України", з урахуванням підпункту 4 пункту 4 Положення про Державну реєстраційну службу України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 401 (Указ N 401/2011),

НАКАЗУЮ:

1. Установити такий порядок виконання міжнародних договорів про правову допомогу та правові відносини у цивільних та сімейних справах (далі - міжнародний договір) у частині витребування документів та виконання прохань про надання правової допомоги з питань державної реєстрації актів цивільного стану:

1.1. Прохання про витребування документів та прохання про надання правової допомоги з питань державної реєстрації актів цивільного стану, отримані Міністерством юстиції від іноземних центральних органів на підставі міжнародних договорів, надсилаються Департаментом міжнародного права та співробітництва Міністерства юстиції до Департаменту у справах цивільного стану громадян Державної реєстраційної служби, який забезпечує їх виконання, у разі потреби - через структурні підрозділи Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, що забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру.

1.2. Інформація та документи, складені на виконання прохань, зазначених у підпункті 1.1 цього наказу, надсилаються структурними підрозділами Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, що забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру, через Департамент у справах цивільного стану громадян Державної реєстраційної служби до Департаменту міжнародного права та співробітництва Міністерства юстиції для подальшого скерування до іноземного центрального органу, визначеного відповідним міжнародним договором України.

1.3. Прохання про витребування за кордоном документів та прохання про надання правової допомоги з питань державної реєстрації актів цивільного стану, отримані від структурних підрозділів Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, що забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру, надсилаються Департаментом у справах цивільного стану громадян Державної реєстраційної служби до Департаменту міжнародного права та співробітництва Міністерства юстиції, який забезпечує їх направлення на виконання до іноземного центрального органу, визначеного відповідним міжнародним договором України.

1.4. Інформація та документи, отримані від іноземного центрального органу за результатами виконання прохань, надісланих відповідно до підпункту 1.3 цього наказу, надсилаються Департаментом міжнародного права та співробітництва через Департамент у справах цивільного стану громадян Державної реєстраційної служби до Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.

1.5. Інформація та документи, складені на виконання прохань, зазначених у підпункті 1.1 цього наказу, а також прохання про витребування за кордоном документів та про надання правової допомоги, зазначені у підпункті 1.3 цього наказу, надсилаються Департаментом цивільного стану громадян Державної реєстраційної служби до Департаменту міжнародного права та співробітництва Міністерства юстиції за підписом директора Департаменту, а у разі відсутності директора - за підписом особи, яка його заміняє.

2. Управлінню міжнародного приватного права і міжнародної правової допомоги Департаменту міжнародного права та співробітництва Міністерства юстиції (Руда Л. Р.) довести цей наказ до відома Голови Державної реєстраційної служби, начальника Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, начальників головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини В. В. Лутковську.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр

О. Лавринович

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова Державної
реєстраційної служби України

Л. В. Єфіменко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали