РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 3 травня 1978 р. N 261

Київ

Про додаткові заходи по ліквідації та недопущенню розповсюдження ящуру на території Української РСР

У зв'язку з наявністю ящуру типу "С" в Брестській області Білоруської РСР та появою захворювання в Одеській області Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Зобов'язати Одеський облвиконком вжити невідкладних заходів по ліквідації наявних осередків ящуру та недопущенню його розповсюдження.

Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР, Міністерству внутрішніх справ УРСР подати Одеській області необхідну допомогу в ліквідації захворювання тварин на ящур, проведенні оздоровчих заходів і недопущенні розповсюдження захворювання.

2. Облвиконкомам, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР, Міністерству торгівлі УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству заготівель УРСР, Міністерству легкої промисловості УРСР, Міністерству автомобільного транспорту УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Укоопспілці, Міністерству внутрішніх справ УРСР, Західному прикордонному округу КДБ СРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ, Укрсільгосптехніці, Українському управлінню цивільної авіації, Головрічфлоту УРСР, Азовському і Чорноморському морським пароплавствам, Радянському Дунайському пароплавству, управлінням Одесько-Кишинівської, Південної, Донецької, Придніпровської, Південно-Західної і Львівської залізниць:

а) забезпечити безумовне виконання основних заходів по профілактиці і ліквідації захворювання сільськогосподарських тварин на ящур, схвалених розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 13 вересня 1973 р. N 684 і постановою Ради Міністрів УРСР від 23 березня 1978 р. N 156-7;

б) заборонити вивезення худоби, сирих продуктів забою тварин сировини тваринного походження і фуражу з Одеської області;

в) забезпечити належний захист тваринницьких ферм, відгодівельних господарств, підприємств молочної промисловості, м'ясокомбінатів і забійних пунктів від занесення інфекції, а також миття і дезинфекцію вагонів, вантажних автомобілів, молоковозів, скотовозів і причепів до них на дезпромивних станціях і підприємствах по заготівлях і переробці тваринницької сировини;

г) забезпечити повернення колгоспам, радгоспам та іншим господарствам відходів молочної і м'ясної промисловості лише в знешкодженому вигляді;

д) встановити суворий контроль за ввезенням із-за кордону і з союзних республік тварин, м'яса, сирих продуктів забою тварин, сировини тваринного походження та фуражу. Перевезення зазначених вантажів дозволяти лише після перевірки їх і при наявності відповідних документів, передбачених Ветеринарним статутом Союзу РСР;

є) підвищити відповідальність керівників колгоспів, радгоспів, спеціалізованих тваринницьких господарств і комплексів та інших господарств за суворе додержання ними вимог, передбачених Ветеринарним статутом Союзу РСР, щодо охорони тваринницьких ферм від занесення ящурної інфекції.

3. Зобов'язати облвиконкоми активізувати роботу обласних надзвичайних комісій по боротьбі з ящуром, розробити і здійснити додаткові заходи профілактики цього захворювання по кожному господарству і населеному пункту, передбачити встановлення необхідної кількості ветеринарно-міліцейських і громадських постів по здійсненню контролю за перевезенням худоби, сировини тваринного походження і фуражу.

Утримання ветеринарно-міліцейських постів провадити за погодженням з Міністерством сільського господарства УРСР за рахунок коштів, що відпускаються на боротьбу з епізоотіями по республіканському бюджету.

4. Оголосити Одеську, Миколаївську, Кіровоградську, Вінницьку, Чернівецьку, Львівську, Волинську та Ровенську області загрозливими по ящуру типу "С". Здійснювати в цій зоні протиящурні заходи, передбачені Ветеринарним статутом Союзу РСР.

5. Надати облвиконкомам право дозволяти виплату громадянам за рахунок коштів Держстраху, що відраховуються на запобіжні заходи, за хворих і підозрюваних в захворюванні на ящур тварин, які належать їм і знищуються за вказівкою головних державних ветеринарних інспекторів та їх заступників або державних ветеринарних інспекторів, різниці між сумою страхового відшкодування і вартістю тварини по закупочних цінах, а в разі знищення незастрахованої тварини - вартості її по закупочних цінах.

6. Міністерству автомобільного транспорту УРСР, управлінням залізниць та Українському управлінню цивільної авіації не допускати перевезення м'яса, молока та іншої продукції тваринництва в сирому вигляді громадянами, які виїжджають з автобусних і залізничних станцій та вилітають з аеропортів, що знаходяться в зонах, неблагополучних по захворюванню худоби на ящур.

Міністерству зв'язку УРСР не допускати приймання посилок з сирими продуктами тваринництва з пунктів, не благополучних по захворюванню худоби на ящур.

7. Міністерству автомобільного транспорту УРСР, Міністерству внутрішніх справ УРСР і облвиконкомам встановити контроль за автомобільним транспортом, в тому числі і тим, що знаходиться в особистій власності громадян, при цьому не допускати перевезення тварин, сирих продуктів забою тварин і фуражу без наявності ветеринарних документів.

  

Голова
Ради Міністрів УРСР

 
О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

 
К. БОЙКО

Інд. 22

  
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали