Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про договірні відносини

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.08.2018 р. N 50-0007/42496

Департамент грошового обігу

Банкам України

Про договірні відносини

Національний банк України повторно звертає увагу банків, що відповідно до вимог підпункту 3 пункту 3 рішення Правління Національного банку України від 28 грудня 2017 року N 852-рш "Про затвердження Публічної пропозиції Національного банку України на укладення Єдиного договору банківського обслуговування та надання інших послуг Національним банком України" (Рішення N 852-рш) (далі - Публічна пропозиція), з 01 березня 2018 року Національний банк України забезпечує встановлення договірних відносин з клієнтами шляхом приєднання їх до Публічної пропозиції (Рішення N 852-рш).

Відповідно до вимог пункту 1 глави 1 розділу II Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 01.06.2011 року N 174 (Постанова N 174) (із змінами) (далі - Інструкція N 174), які набрали чинності з 01 березня 2018 року, підрозділи грошового обігу в регіоні / Центральне сховище здійснюють касове обслуговування банку (філії, відділення) незалежно від його (її, його) місцезнаходження на підставі Єдиного договору банківського обслуговування та надання інших послуг Національним банком України.

Станом на 01 серпня 2018 року до Єдиного договору банківського обслуговування та надання інших послуг Національним банком України з послуги касове обслуговування банків готівкою приєдналося лише 38 банків.

Враховуючи продовження процесу трансформації та продовження централізації функцій Національного банку України, за зверненням банків/філій до підрозділів грошового обігу Департаменту грошового обігу Національного банку України, присутність яких є в регіонах, останні будуть здійснювати касове обслуговування нових банків/філій на підставі Єдиного договору банківського обслуговування та надання інших послуг Національним банком України, оскільки договори про касове обслуговування з 01 березня 2018 року не укладаються безпосередньо підрозділами грошового обігу в регіонах / Центральним сховищем.

Договори про касове обслуговування, які укладено банками з підрозділами грошового обігу в регіонах / Центральним сховищем до Публічної пропозиції (Рішення N 852-рш), залишаються чинними та діють до моменту переходу банками на умови Публічної пропозиції шляхом підписання відповідної Заяви про приєднання (Рішення N 852-рш) та акцептування її Національним банком України.

Припинення дії договорів про касове обслуговування, які укладено до Публічної пропозиції (Рішення N 852-рш), має відбуватися у порядку, визначеному договором.

Доводимо до відома, що підрозділи грошового обігу Департаменту грошового обігу Національного банку України присутні в таких областях та продовжують здійснювати касове обслуговування банків, а саме, в Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Одеській, Харківській та Хмельницькій областях.

З 01 вересня 2018 року, підрозділи грошового обігу Департаменту грошового обігу Національного банку України у Волинській, Херсонській та Чернівецькій областях припиняють здійснювати касове обслуговування банків.

З метою безперебійного здійснення Національним банком України касового обслуговування банкам необхідно прискорити встановлення договірних відносин з Національним банком України шляхом приєднання до Публічної пропозиції (Рішення N 852-рш).

У разі виникнення питань щодо приєднання до Єдиного договору банківського обслуговування та надання інших послуг Національним банком України, звертатись до Операційного департаменту за тел. 0 800 505 240, (044) 230 16 16.

 

Заступник Голови

С. В. Холод
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали