ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.02.2012 р. N 17-08/490-2656

(Витяг)

<...>

Згідно з пунктом 4.3 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 N 88 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.06.95 за N 168/704, помилки в облікових регістрах за минулий звітний період виправляються способом сторно. Цей спосіб передбачає складання бухгалтерської довідки, в яку помилка (сума, кореспонденція рахунків) заноситься червоним чорнилом, пастою кулькових ручок тощо або зі знаком "мінус", а правильний запис (сума, кореспонденція рахунків) заноситься чорнилом, пастою кулькових ручок тощо темного кольору. Внесення цих даних до облікового регістру у місяці, в якому виявлено помилку, ліквідується неправильний запис та відображається правильна сума і кореспонденція рахунків бухгалтерського обліку. Довідка має наводити причину помилки, посилання на документи та облікові регістри, в яких допущено помилку, і підписується працівником, який склав довідку, та після її перевірки - головним бухгалтером.

У випадку, коли в поточному році виявлено помилку щодо зайвого утримання із нарахованої заробітної плати працівника суми ПДВ на поштовий збір, здійснюється коригування зобов'язань бюджетної установи за дебетом субрахунку 668 "Розрахунки за виконавчими документами та інші утримання" і кредитом субрахунку 661 "Розрахунки із заробітної плати".

При надходженні суми зайво перерахованого ПДВ від "Укрпошти" здійснюється бухгалтерське проведення за дебетом субрахунку 321 "Реєстраційні рахунки" та кредитом субрахунків 668 "Розрахунки за виконавчими документами та інші утримання".

Повернення працівникам сум зайво перерахованого ПДВ "Укрпошті" у бухгалтерському обліку відображається за дебетом субрахунку 661 "Розрахунки із заробітної плати" та кредитом субрахунку 321 "Реєстраційні рахунки".

 

Перший заступник Голови

О. Даневич

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали