ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 29 лютого 2012 року N 36

Київ

Про дострокове припинення повноважень усього складу Стаханівської міської виборчої комісії Луганської області

До Центральної виборчої комісії 24 лютого 2012 року надійшли скарги від Стаханівської міської організації Партії регіонів, депутатів Стаханівської міської ради Дмитрієва А. В., Уколової Г. О., Приступи О. В. та заступника голови Стаханівської міської виборчої комісії Луганської області Кравченко Н. І. на дії та бездіяльність Стаханівської міської виборчої комісії Луганської області (далі - Стаханівська міська виборча комісія).

На підставі частини другої статті 88 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" 24 лютого 2012 року зазначені скарги повернуто без розгляду як такі, що оформлені без дотримання вимог статті 87 цього Закону.

Разом з тим, відповідно до частини першої статті 16 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", якщо Комісії стане відомо про порушення законодавства України про вибори, виборчих прав громадян України з результатів проведених нею перевірок або із засобів масової інформації чи інших джерел, що не суперечать законодавству України, Комісія має право розглянути за власною ініціативою питання, що належать до її повноважень, та прийняти з цього приводу рішення у визначеному вказаним Законом порядку.

Центральна виборча комісія вважає за необхідне розглянути документи та матеріали, які надійшли разом із вказаними скаргами, а також доповідну записку, надіслану заступником голови Стаханівської міської виборчої комісії Кравченко Н. І. до Центральної виборчої комісії 24 лютого 2012 року.

Розглянувши зазначені документи, Центральна виборча комісія встановила.

Стаханівська міська виборча комісії постановами від 23 грудня 2011 року N 90, 91, 92 та 93 вирішила прийняти протоколи зборів виборців міста Стаханова Луганської області від 16 та 19 грудня 2011 року про відкликання депутатів Стаханівської міської ради Уколової Г. О., Приступи О. В., Дмитрієва А. В. і Маслика М. О. та видати керівникам ініціативних груп зі збирання підписів підписні листи.

Постановами Луганського окружного адміністративного суду від 13 січня 2012 року в справах N 2а-12103/11/1270, 2а-12101/11/1270 та від 24 січня 2012 року в справах N 2а-12100/11/1270, 2а-12102/11/1270 постанови Стаханівської міської виборчої комісії від 23 грудня 2011 року N 90, 91, 92, 93 визнано протиправними та скасовано.

Зазначеними рішеннями Луганського окружного адміністративного суду, які набрали законної сили, встановлено порушення Стаханівською міською виборчою комісією частини першої статті 39 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" та Порядку ведення діловодства у виборчих комісіях та комісіях з референдумів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 15 вересня 2010 року N 350, яка відповідно до частини першої статті 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" є обов'язковою для виконання всіма суб'єктами відповідного виборчого процесу чи процесу референдуму, в тому числі відповідними виборчими комісіями.

Крім того, Луганський окружний адміністративний суд постановою від 31 січня 2012 року в справі N 2а/1270/373/2012 визнав протиправними та скасував постанови Стаханівської міської виборчої комісії від 4 січня 2012 року N 97 "Про доручення членам ініціативної групи допрацювати підписні листи", від 6 січня 2012 року N 99 "Про реєстрацію підписних листів для збирання підписів виборців на підтримку пропозиції про відкликання депутата Стаханівської міської ради Уколової Галини Олександрівни. Про складання протоколу про результати збирання підписів виборців на підтримку пропозиції про відкликання депутата Стаханівської міської ради Уколової Галини Олександрівни" та скасовано постанову Стаханівської міської виборчої комісії від 11 січня 2012 року N 102 "Про призначення у одномандатному мажоритарному виборчому окрузі N 5 голосування пропозиції про відкликання депутата Стаханівської міської ради Уколової Галини Олександрівни".

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 31 січня 2012 року N 2а/1270/372/2012 визнано незаконними та скасовано постанови Стаханівської міської виборчої комісії від 4 січня 2012 року N 96 "Про доручення членам ініціативної групи допрацювати підписні листи", від 6 січня 2012 року N 100 "Про реєстрацію підписних листів для збирання підписів виборців на підтримку пропозиції про відкликання депутата Стаханівської міської ради Дмитрієва Андрія Вікторовича. Про складання протоколу про результати збирання підписів виборців на підтримку пропозиції про відкликання депутата Стаханівської міської ради Дмитрієва Андрія Вікторовича" та від 11 січня 2012 року N 101 "Про призначення у одномандатному мажоритарному виборчому окрузі N 19 голосування пропозиції про відкликання депутата Стаханівської міської ради Дмитрієва Андрія Вікторовича".

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 31 січня 2012 року N 2а/1270/417/2012 визнано незаконними та скасовано постанови Стаханівської міської виборчої комісії від 6 січня 2012 року N 98 "Про реєстрацію підписних листів для збирання підписів виборців на підтримку пропозиції про відкликання депутата Стаханівської міської ради Приступи Олени Валентинівни. Про складання протоколу про результати збирання підписів виборців на підтримку пропозиції про відкликання депутата Стаханівської міської ради Приступи Олени Валентинівни" та від 11 січня 2012 року N 103 "Про призначення у одномандатному мажоритарному виборчому окрузі N 25 голосування пропозиції про відкликання депутата Стаханівської міської ради Приступи Олени Валентинівни".

Під час розгляду вказаних справ Луганський окружний адміністративний суд встановив, що Стаханівська міська виборча комісія під час вирішення питання щодо прийняття та реєстрації підписних листів перевищила свої повноваження, прийнявши постанови від 4 січня 2012 року N 96, 97 "Про доручення членам ініціативної групи доопрацювати підписні листи", які не передбачені жодною нормою закону, що регулює ці правовідносини, а тому є підстави вважати їх незаконними й такими, що підлягають скасуванню.

Також під час розгляду справ було встановлено, що Стаханівська міська виборча комісія порушила приписи частини шостої статті 40 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад".

Таким чином, судовими рішеннями, які набрали законної сили, неодноразово визнавалися протиправними та скасовувалися рішення Стаханівської міської виборчої комісії, що свідчить про систематичне порушення зазначеною комісією вимог законів України.

Згідно з частиною третьою статті 19 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" виборчі комісії зобов'язані діяти відповідно до Конституції України, цього Закону та інших законів України.

Частина третя статті 29 вказаного Закону передбачає, що повноваження усього складу територіальної виборчої комісії можуть бути достроково припинені в установленому законом порядку виборчою комісією, яка сформувала (утворила) відповідну територіальну виборчу комісію, рішенням виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів або рішенням суду в разі одноразового грубого порушення чи систематичного порушення комісією Конституції України, цього Закону та інших законів України.

Склад Стаханівської міської виборчої комісії сформовано постановою Центральної виборчої комісії від 15 вересня 2010 року N 355.

Враховуючи викладене, відповідно до частини четвертої статті 19, пункту 1 частини першої статті 24, частин третьої, шостої статті 29 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", керуючись частиною другою статті 3, статтями 11 - 13, пунктами 3, 13 статті 17, частиною другою статті 27 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Достроково припинити повноваження усього складу Стаханівської міської виборчої комісії Луганської області у зв'язку із систематичним порушенням комісією Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" та інших законів України.

2. Суб'єктам подання кандидатур членів комісії, повноваження яких достроково припинено, не пізніше 12 години 2 березня 2012 року подати до Центральної виборчої комісії кандидатури для включення до складу Стаханівської міської виборчої комісії Луганської області замість вибулих.

3. Цю постанову надіслати Стаханівській міській виборчій комісії Луганської області, Луганській обласній державній адміністрації, місцевим організаціям політичних партій - суб'єктам подання кандидатур членів Стаханівської міської виборчої комісії Луганської області, повноваження яких достроково припинено, а також розмістити на сайті Центральної виборчої комісії.

 

Заступник Голови
Центральної виборчої комісії

А. МАГЕРА

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали