ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.03.2012 р. N 11.1/7-12.1/2751-ЕП

Київській регіональній митниці, митницям

Про доведення інформації

Для керівництва в роботі, з урахуванням інформації Департаменту державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України (лист від 17.02.2012 N 4/8-2036), повідомляємо про офіційне опублікування 18.02.2012 в "Урядовому кур'єрі" та набуття чинності 19.02.2012 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2012 N 87 "Про внесення змін до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів" (Постанова N 87) (далі - Постанова).

Звертаємо увагу, що відповідно до абзацу першого пункту 51 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.98 N 1388, із змінами, внесеними згідно з Постановою (Постанова N 87), у разі відсутності права власності на транспортні засоби оформлення документів для поїздок за кордон здійснюється на підставі заяви власника транспортного засобу або документів, що підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортними засобами. Особам, що здійснюють поїздку за кордон, на період поїздки за їх бажанням видаються свідоцтва про реєстрацію на їх ім'я. Свідоцтво про реєстрацію, видане на ім'я власника транспортного засобу, і документи, які підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортними засобами, зберігаються у відповідних підрозділах Державтоінспекції.

Відповідно до змін, передбачених Постановою (Постанова N 87), підставою для державної реєстрації транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, підрозділами Державтоінспекції може бути вантажна митна декларація на паперовому носії або електронна вантажна митна декларація.

На даний час Держмитслужба України та Управління ДАІ МВС України узгоджують порядок здійснення такого інформаційного обміну.

Про дату початку здійснення державної реєстрації транспортних засобів та їх складових частин на підставі електронних вантажних митних декларацій буде повідомлено додатково.

Враховуючи, що запровадження механізму такого інформаційного обміну надасть можливість електронного декларування імпорту зазначених товарів на митну територію України, прошу активізувати роботу щодо включення підприємств, які ввозять на митну територію України транспортні засоби та їх складові частини, до Реєстру підприємств, допущених до електронного декларування.

 

Директор Департаменту організації
митного контролю та оформлення,
член колегії Держмитслужби України

С. М. Сьомка

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали