ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.10.2011 р. N 11.1/2-25/14663-ЕП

Керівникам регіональних митниць, митниць

Про доведення інформації

З метою забезпечення дотримання вимог чинного законодавства на завершальній стадії судового процесу в справах про порушення митних правил, а саме при виконанні постанов суду в справах про порушення митних правил, у тому числі щодо конфіскації безпосередніх предметів правопорушення, інформуємо про наступне.

Новою редакцією Закону України "Про виконавче провадження" (набрав чинності з 08.03.2011) внесено ряд змін в попередній механізм виконання судових рішень, зокрема винесених за матеріалами митних органів. Наразі, ведеться робота по приведенню підзаконних нормативно-правових актів у відповідність до положень цього Закону.

На сьогоднішній день до Держмитслужби надходить інформація про виникнення ряду проблемних питань, пов'язаних із визначенням порядку звернення до виконання постанов суду в справах про порушення митних правил.

Повідомляємо, що відповідно до ст. 357 Митного кодексу України провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення. Частиною четвертою ст. 299 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що постанова про накладення адміністративного стягнення звертається до виконання органом (посадовою особою), який виніс постанову.

З метою узгодження механізму звернення до виконання постанов суду у справах про ПМП пропонуємо звернути увагу відповідних органів, зокрема державної виконавчої служби, на зазначені вимоги законодавства або обговорити їх на спільних робочих нарадах.

З огляду на істотне зменшення строків звернення до виконання постанов судів у справах про адміністративні правопорушення з новою редакцією Закону України "Про виконавче провадження" (з 3-х років до 3-х місяців), заступникам начальників регіональних митниць, митниць (з правоохоронної роботи відповідно до функціональних повноважень), керівникам служб боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил слід посилити увагу за виконанням абзацу п'ятого пункту 8.5 Методичних рекомендацій щодо провадження у справах про порушення митних правил, затверджених наказом Держмитслужби від 30.12.2004 N 936, та пункту 7.2 Порядку контролю під час провадження у справах про порушення митних правил та дізнання у кримінальних справах про контрабанду, затвердженого наказом Держмитслужби від 21.03.2008 N 255.

З метою забезпечення завершальної стадії судового процесу в справах про порушення митних правил прошу взяти під особистий контроль вжиття посадовими особами, які здійснювали провадження у справах, заходів щодо забезпечення наявності всіх необхідних матеріалів в органах державної виконавчої служби з дотриманням вимог п. 4 ст. 19 та пп. 1, 2 ст. 22 Закону України "Про виконавче провадження".

При цьому повідомляємо, що частини другу "Сторони виконавчого провадження" (Лист N 11.1/2-11.2/5958-ЕП) та третю "Відкриття виконавчого провадження" розділу другого листа Держмитслужби від 11.04.2011 N 11.1/2-11.2/5958-ЕП (Лист N 11.1/2-11.2/5958-ЕП) вважати відкликаними.

 

Перший заступник
Голови Служби

О. М. Дороховський

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали