ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 22.08.2011 р. N 541

Про готовність закладів освіти області до нового 2011/12 навчального року

З метою реалізації освітньої державної політики, забезпечення належного рівня життєдіяльності закладів освіти упродовж усього навчального року, поліпшення стану шкільних будівель та інженерних комунікацій, на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 17 червня 2011 року N 388 "Про підготовку закладів освіти області до роботи в новому 2011/12 навчальному році" (Розпорядження N 388) управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації, районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування здійснюється відповідна робота, спрямована на своєчасну підготовку навчальних закладів до нового навчального року.

У межах проведення Всеукраїнської благодійної акції "Дай руку, першокласнику!" вжито заходів щодо створення сприятливих умов для адаптації дітей, які розпочинають навчання у 1 класі. У всіх районних центрах та містах області розгорнуто шкільні ярмарки.

Належна увага приділена зміцненню здоров'я дитини в літній період як складовій підготовки до нового навчального року. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшено показник охоплення оздоровленням та відпочинком на 2816 дітей, або на 1,3 відсотки.

У межах підготовки матеріально-технічної бази навчальних закладів області до роботи у новому навчальному році збільшено на 22 об'єкти планові показники виконання капітальних ремонтів та реконструкцій, завдяки додатковому виділенню коштів з місцевих бюджетів. Крім того, за рахунок позабюджетних коштів виконано капітальні ремонти 3-х спортивних залів: 2-х - у м. Херсоні, 1-го - у Цюрупинському районі.

Однак у ході підготовки освітянського господарства до роботи у новому навчальному році виявлено ряд невирішених проблем.

Не забезпечено виконання завдань, визначених розпорядженнями голови обласної державної адміністрації щодо оптимізації мережі закладів освіти області. У м. Херсоні, Генічеському, Голопристанському районах не відновили діяльність дошкільні навчальні заклади, крім того у Високопільському районі здійснено реорганізацію 5 сільських загальноосвітніх шкіл без згоди територіальних громад.

Не створено належних умов перебування першокласників у 219 загальноосвітніх навчальних закладах, де відсутні групи продовженого дня. У Високопільському районі не створено жодної такої групи, у Каланчацькому, Нижньосірогозькому - по 5, в Іванівському - 7, м. Нова Каховка - 10. У 81 школі відсутні внутрішні санвузли. Найбільша кількість таких шкіл у Бериславському, Скадовському, Каховському, Білозерському та Голопристанському районах.

Не забезпечено 100-відсоткове охоплення дошкільною освітою дітей шостого року життя у містах Херсоні та Новій Каховці, Великоолександрівському, Високопільському, Генічеському, Голопристанському, Горностаївському, Каланчацькому, Каховському, Нижньосірогозькому, Новотроїцькому, Скадовському та Чаплинському районах.

Не виконано плану набору до перших класів у Високопільському (84 %), Голопристанському (93 %), Генічеському (68 %), Іванівському (78 %), Каланчацькому (95 %), Каховському (97 %), Нововоронцовському (55 %), Нижньосірогозькому (96 %), Чаплинському (57 %) районах та м. Нова Каховка (97 %).

За рахунок коштів міського бюджету м. Херсона здійснено фінансування заходів щодо проведення капітального ремонту та реконструкцій навчальних закладів на загальну суму 1304 тис. грн. Проте до переліку об'єктів не внесено Херсонський навчально-виховний комплекс "ЗОШ II ступеня - ЛЖБП", частини приміщення якого не використовуються через аварійний стан. Крім того, не виділено кошти на ліквідацію аварійності НВК N 9, гімназії N 3. Не передбачено облаштування їдалень у 2-х школах м. Херсона.

Станом на 15 серпня 2011 року в області залишається не відремонтованим 31 об'єкт, що становить майже третину від їх загальної кількості. Не завершено роботу на 7 об'єктах м. Нова Каховка, 5 - Каховського, 4 - Новотроїцького, по 3 - Високопільського районів та м. Каховка.

Потребує належної уваги впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес. У порівнянні з минулим роком зменшено обсяги придбання комп'ютерів на 221 одиницю, мультимедійних проекторів - на 50 одиниць, інтерактивних дошок - на 24 одиниці. На даний час 96 загальноосвітніх навчальних закладів Каховського, Новотроїцького, Бериславського та інших районів не підключено до мережі Інтернет.

Допущено формальний підхід до організації виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 10 січня 2011 року N 12 "Про організацію шефства над притулком для дітей, дитячими інтернатними закладами, закладами для дітей-інвалідів, дитячими лікувальними, фізкультурно-спортивним та загальноосвітніми навчальними закладами, обласними центрами позашкільної освіти та Херсонським державним будинком художньої творчості, які знаходяться на території області" (Розпорядження N 12) в частині визначення основних об'єктів для надання шефської допомоги закладам освіти. Як наслідок, у ході підготовки до нового навчального року шефами надано допомогу загальною сумою 585 тис. грн., що становить 1,2 тис. грн. на одну школу, а по м. Херсону цей показник складає 0,7 тис. грн. для одного закладу.

З метою створення умов рівного доступу до якісної освіти, успішної реалізації завдань щодо зміцнення навчально-матеріальної бази освітніх закладів, їх підготовки до нового 2011/12 навчального року, керуючись статтею 6, пунктом 6 частини першої статті 13, пунктом 1 статті 22, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Визнати незадовільною роботу Великолепетиської, Великоолександрівської, Верхньорогачицької районних державних адміністрацій та Новокаховського міськвиконкому в частині залучення шефської допомоги при підготовці закладів освіти до нового навчального року у відповідності з розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 10 січня 2011 року N 12 (Розпорядження N 12).

Рекомендувати головам Великолепетиської, Великоолександрівської, Верхньорогачицької районних державних адміністрацій та Новокаховському міському голові притягнути до дисциплінарної відповідальності посадових осіб, якими не забезпечено виконання вказаних завдань.

2. Визнати недостатньою діяльність Херсонського міськвиконкому, Високопільської, Генічеської, Голопристанської та Чаплинської районних державних адміністрацій з підготовки закладів освіти до нового навчального року.

3. Управлінню освіти і науки обласної державної адміністрації:

3.1. Організувати роботу щодо визначення рівня володіння кожним педагогічним працівником інформаційно-комунікативними технологіями.

3.2. Проаналізувати до 01 жовтня поточного року стан працевлаштування випускників 9 та 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.

3.3. Про стан виконання завдань, визначеним цим пунктом, поінформувати обласну державну адміністрацію до 10 жовтня 2011 року.

4. Головам районних державних адміністрацій, міським головам міст обласного значення:

4.1. Забезпечити 100-відсоткове охоплення дітей шостого року життя дошкільною освітою.

4.2. Проаналізувати план набору дітей до перших класів з метою вжиття заходів щодо охоплення навчанням усіх дітей відповідного віку.

4.3. Взяти участь у Святі першого дзвоника.

4.4. До 1 вересня 2011 року усунути вказані недоліки у підготовці закладів освіти до нового навчального року.

4.5. До 15 вересня поточного року надати обласній державній адміністрації інформацію про виконання завдань, визначених цим розпорядженням.

5. Головам районних державних адміністрацій: Високопільської - Кучеруку В. О., Каховської - Сторчаку В. П., Новотроїцької - Збаровському П. М., міським головам: Каховському - Карасевичу О. П., Новокаховському - Коваленку В. І. вжити дієвих заходів щодо завершення капітальних ремонтів до 1 вересня 2011 року.

6. Головам районних державних адміністрацій: Голопристанської - Мореву О. О., Генічеської - Німетуллаєву С., Херсонському міському голові Сальдо В. В. до 1 грудня 2011 року вжити заходів щодо відновлення діяльності дошкільних навчальних закладів.

7. Головам районних державних адміністрацій: Бериславської - Павлівському М. Я., Каховської - Сторчаку В. П., Новотроїцької - Збаровському П. М. до 31 грудня поточного року організувати підключення загальноосвітніх навчальних закладів до мережі Інтернет.

8. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 1 вересня 2010 року N 765 "Про готовність закладів освіти області до роботи в новому навчальному році".

9. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Яценка А. А.

 

Голова обласної
державної адміністрації

М. М. Костяк

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали