ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 12.07.2011 р. N 453

Про хід виконання програми розвитку вітроенергетики в Херсонській області до 2030 року

Річний технічно досяжний потенціал відновлювальних джерел енергії по Херсонській області, за даними науковців, складає: вітроенергетики - 2860 тис. тонн умовного палива на рік, сонячної енергетики - 310 тис. т. у. п./рік. Це дає можливість побудувати на території області вітрові електростанції із 2192 установок номінальною потужністю по 2 МВт кожна, загальна потужність яких становитиме 4385 МВт.

З огляду на перспективність використання в області відновлювального енергетичного ресурсу рішенням обласної ради від 4 вересня 2009 року N 1083 затверджено програму розвитку вітроенергетики в Херсонській області до 2030 року.

ТОВ "Віндкрафт-Україна", одним з виконавців заходів зазначеної програми, у 2010 році розпочато дослідження ймовірних місць розташування об'єктів ВЕС та визначено найбільш придатні для цього земельні ділянки. Для реалізації проектів з розвитку вітроенергетики в Каланчацькому районі зареєстровано ТОВ "Віндкрафт Каланчак", отримано висновки про можливість виділення земельних ділянок на територіях Гаврилівської, Олександрівської та Червоночабанської сільських рад Каланчацького району. На сьогодні підготовлено проекти розпоряджень голови районної державної адміністрації про надання дозволу на виготовлення проектів землеустрою, розроблено та погоджено з НЕК "Укренерго" технічне завдання схеми підключення ВЕС потужністю 150 - 300 МВт, встановлено метеовежу висотою 100 м та проведено дослідження вітропотенціалу, отримано позитивний висновок Мелітопольської орнітологічної станції щодо можливості будівництва ВЕС.

Крім того, у Скадовському районі ТОВ "Віндкрафт-Україна" досліджено два вітрополя: с. Новоросійське (Новоросійська ВЕС потужністю 9 МВт) та с. Тарасівка (Берегова ВЕС потужністю 12 МВт).

По об'єктах товариства у Скадовському районі вирішуються земельні питання, проводяться заміри вітропотенціалу, виготовлено та погоджено схеми приєднання ВЕС до електромереж. Здійснено орнітологічне дослідження та отримано експертний висновок Мелітопольської орнітологічної станції і Чорноморського біосферного заповідника. Проведено геолого-вишукувальні роботи та статичне зондування ґрунтів.

Ряд компаній, таких як ТОВ "Т.М.М.-ЕНЕРГО", ТОВ "Проектно-конструкторсько-технологічне бюро "Конкорд", ТОВ науково-виробниче об'єднання "ПланЕКО", що визначені виконавцями заходів програми розвитку вітроенергетики в Херсонській області до 2030 року, за час її дії не здійснювали заходи щодо реалізації проектів будівництва ВЕС.

Між обласною державною адміністрацією та компанією "БЕТЕН ЕНЖЕНЬЄРІ" 8 вересня 2010 року підписано меморандум про наміри реалізації проектів у галузі "зеленої енергетики": будівництва вітроенергетичного та комплексу сонячних енергетичних станцій в Херсонській області.

Для упровадження проектів з розвитку відновлювальної енергетики у Новотроїцькому та Іванівському районах області зареєстровані ТОВ "НОВО ЕНЕРЖІ" та ТОВ "ІВАНО ЕНЕРЖІ". Зазначеними підприємствами спільно з місцевими органами виконавчої влади визначено земельні ділянки для розміщення об'єктів відновлювальної енергетики, вживаються заходи щодо з'ясування вітропотенціалу.

У Чаплинському районі ТОВ "СивашЕнергоПром" впроваджується проект по будівництву вітроелектростанції потужністю до 300 МВт. Будівництво вітроелектростанції проводитиметься на території Григорівської, Першокостянтинівської, Строганівської та Павлівської сільських рад.

У Генічеському районі ТОВ "Грінвей Енерджі" та ТОВ "Юрокейп Юкрейн І" здійснюються заходи з реалізації проектів будівництва вітроелектростанцій потужністю 100 та 50 МВт на територіях Рівненської, Новоолексіївської та Новодмитрівської сільських рад відповідно.

На виконання домовленостей, зафіксованих в угоді між обласною державною адміністрацією та ТОВ "ЕНЕКО УКРАЇНА" щодо реалізації проекту будівництва вітрових електростанцій потужністю до 600 МВт у Херсонській області, вказаним товариством розроблено попередній план впровадження інвестиційного проекту. Здійснено відбір потенційних земельних ділянок для дослідження вітропотенціалу та вивчення можливості розміщення на них вітроенергетичних установок, а саме: у Генічеському, Новотроїцькому, Чаплинському, Каланчацькому та Голопристанському районах.

На даному етапі реалізації угоди ТОВ "ЕНЕКО УКРАЇНА" готує для розгляду обласною державною адміністрацією проект додатка до неї щодо схвалення переліку перспективних для будівництва вітроелектростанцій земельних ділянок.

Керуючись статтею 6, пунктом 2 частини першої статті 13, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Взяти до відома інформацію про хід виконання програми розвитку вітроенергетики в Херсонській області до 2030 року.

2. Головам районних державних адміністрації в межах компетенції сприяти реалізації проектів з розвитку відновлювальних джерел енергії на підпорядкованих територіях.

3. Керівникам підприємств, залучених до реалізації проектів з розвитку відновлювальних джерел енергії в області, щокварталу до 10 числа місяця, наступного за звітним періодом, надавати до відділу з питань паливно-енергетичного комплексу обласної державної адміністрації інформацію про хід впровадження зазначених проектів.

4. Відділу з питань паливно-енергетичного комплексу обласної державної адміністрації узагальнювати матеріали та щокварталу до 20 числа місяця, наступного за звітним періодом, інформувати обласну державну адміністрацію про реалізацію в області проектів з розвитку відновлювальних джерел енергії.

5. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Хоменка А. С.

 

Голова обласної
державної адміністрації

М. М. Костяк

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали