Додаткова копія: Про кабінети науково-судової експертизи

РАДА НАРОДНІХ КОМІСАРІВ УСРР

ПОСТАНОВА

від 25 квітня 1925 р.

Харків

Про кабінети науково-судової експертизи

Скасовуючи постанови свої з 10-го липня 1923 року "Положення про кабінети науково-судової експертизи" (Постанова) (Зб. Уз. 1923 р., ч. 26, арт. 384) і з 30-го червня 1924 року "Про зміну арт. арт. 5 і 6 Положення про кабінети науково-судової експертизи" (Постанова) (Зб. Уз. за 1924 р., ч. 14, арт. 140), Рада Народніх Комісарів УСРР постановила затвердити нижчеподане положення про кабінети науково-судової експертизи:

ПОЛОЖЕННЯ
про кабінети науково-судової експертизи

1. Для переведення всіляких наукових обслідів, науково-хемічних дослідів і експертиз у судових справах, а також для переведення наукових робот і експериментальних дослідів у справах кримінальної техніки й методології досліду злочинів та досліду особистости злочинця засновується в м. м. Харкові, Київі й Одесі краєві кабінети науково-судової експертизи в складі секцій:

а) судово-хемічних і фізико-хемічних дослідів;

б) судово-медичних, макро й мікроскопічних дослідів;

в) судово-фотографічних дослідів;

г) ідентифікації особистости;

д) досліду людського тіла, і

е) досліду особистости злочинця (щоб вивчати можливість його поправи під впливом вихівничо-трудового режиму).

Примітка 1. Коли є потреба відкрити инші секції, то їх затверджує Народній Комісаріят Юстиції, а як-що це потребує нових штатів і кошторисових асигнувань, то встановленим порядком.

Примітка 2. Райони діяльности краєвих комітетів визначає Народній Комісаріат Юстиції.

2. Кабінети науково-судової експертизи є підлеглі Народньому Комісаріатові Юстиції і він ними відає. Загальний догляд за оперативною діяльністю кабінетів науково-судової експертизи покладається на Прокуратуру.

3. Персональний склад кабінетів такий: директор кабінету, 2 його помічники, завідувачі секцій, вчені лаборанти і технічний персонал числом і складом, визначеним у штатах.

4. Обсяг і порядок діяльности кабінетів науково-судової експертизи визначається в спеціяльній інструкції, що видає Народній Комісаріят Юстиції.

5. Досліди провадять кабінети науково-судової експертизи за плату за таксою. У тих випадках, як що дослід провадиться з доручення суду або органів слідства й дізнання (так цивільних, як і військових), то з них за це наперед плати не стягається, а прилучається до судових витрат, що їх стягає суд на загальній підставі, і зараховується на прибуток Республіці за кошторисом Народнього Комісаріяту Юстиції.

Наукові досліди з ініціятиви кабінетів і на завдання Народнього Комісаріяту Юстиції провадиться за рахунок видаваних кабінетами коштів, або за рахунок Народнього Комісаріяту Юстиції.

В усіх инших випадках плату за проведення дослідів вносять заінтересовані установи й особи в належний орган Народнього Комісаріяту Фінансів для зараховання на прибуток Республіці за кошторисом Народнього Комісаріяту Юстиції.

6. Таксу оплати дослідів, проваджуваних від кабінетів науково-судової експертизи, встановлює Народній Комісаріят Юстиції за згодою з Народнім Комісаріятом Фінансів.

7. При кабінетах науково-судової експертизи знаходяться науково-практичні шкільно-зразкові музеї.

8. Для складення колекцій у музеях, зазначених у попередньому артикулові, судові органи повинні передавати кабінетам науково-судової експертизи всі об'єкти, що їх вони досліджували, а також і инші предмети з числа річових доказів закінчених справ.

9. Кабінети науково-судової експертизи мають право лишити для музею об'єкти досліду (або їхні частини, також і трупи), інтересні з наукової сторони й потрібні для наукової мети, а також з тою самою метою провадити досліди, не зазначені у вимогах органів суду, слідства й дізнання.

10. Кабінетам науково-судової експертизи надається право науково досліджувати особистість злочинця і можливість його поправи під впливом поправно-трудового режиму безпосередньо в місцях позбавлення волі, колоніях то-що.

 

Заст. Голови Ради
Народніх Комісарів УСРР

БУЛАТ

Керуючий Справами
Ради Народніх Комісарів УСРР

Ф. БЕГА

 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали