НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.02.2012 р. N 47-411/2505-1932

Департамент пруденційного нагляду

Банкам України

Про кредити громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

До Національного банку України останнім часом надходять звернення від клієнтів банків - громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та яким зменшено розмір пенсійної виплати, з проханням посприяти у вирішенні питання щодо пролонгації/реструктуризації заборгованості за кредитами та зменшенні відсоткових ставок за кредитами.
У зв'язку з цим Національний банк України вважає за необхідне звернути увагу керівників банків на таке.

Питання подовження термінів кредитування, установлення рівня відсоткових ставок та інше банк вирішує самостійно відповідно до його внутрішніх документів, що регулюють рівень ризиків, які банк може брати на себе.

Разом з тим слід зазначити, що з метою зменшення ризиків банківської діяльності (кредитного, ліквідності, юридичного, репутації) та недопущення втрати довіри до банківської системи Національним банком України розроблені Рекомендації щодо роботи банків з позичальниками - фізичними особами, які мають заборгованість за споживчими кредитами та потрапили у скрутне фінансове становище (далі - Рекомендації), схвалені постановою Правління Національного банку від 06.08.2009 N 461.

Зазначені Рекомендації банки мають використовувати під час роботи з позичальниками - фізичними особами, які мають заборгованість за споживчими кредитами та потрапили у скрутне фінансове становище внаслідок настання непередбачених обставин (до яких, зокрема, належать зменшення заробітної плати та/або інших надходжень, втрата пільг тощо), що спричинили негативний вплив на їх здатність забезпечувати своєчасне та в повному обсязі виконання своїх зобов'язань за споживчими кредитами.

Також у Рекомендаціях визначено, що банк може здійснити реструктуризацію заборгованості позичальника на прийнятних для обох сторін умовах.

З огляду на викладене вище Національний банк України рекомендує банкам більш виважено підходити до розгляду звернень позичальників - "чорнобильців" стосовно пролонгації/реструктуризації заборгованості за кредитом та/або зниження процентної ставки за кредитом у разі зменшення розміру пенсійної виплати цим позичальникам, що спричинило негативний вплив на їх здатність забезпечувати своєчасне та в повному обсязі виконання своїх зобов'язань, та докладати максимум зусиль для вирішення зазначеного питання.

 

Заступник Голови
Національного банку України

І. В. Соркін

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали