ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.02.2012 р. N 03/01-34/245

Членським організаціям ФПУ

Про лист ДПС України

Шановні колеги!

На додаток до листа ФПУ від 01.02.2012 N 03/01-24/166 надсилаємо інформацію стосовно оподаткування профспілкових організацій в частині податку на доходи фізичних осіб, отриману від Державної податкової служби України.

Звертаємо увагу, що ДПС України змінила підхід до оподаткування сімейних путівок, зазначивши необхідність оподаткування частини вартості такої путівки, отриманої від профспілки не членом даної профспілки. До набрання чинності Податковим кодексом України питання оподаткування сімейних путівок було врегульоване листом ДПА України від 09.08.2005 р. N 7585/6/17-3116, згідно якого повна вартість сімейної путівки, наданої члену профспілки, не оподатковувалася. У Податковому кодексі редакція норми щодо звільнення від оподаткування путівок від профспілок залишилася незмінною (пп. 165.1.35). З огляду на зазначене, Федерація профспілок України звернулася до ДПС України з проханням пояснити, з яких причин податківцями було кардинально змінено позицію щодо звільнення від оподаткування сімейних путівок.

Водночас, враховуючи низку невирішених проблем в оподаткуванні діяльності профспілкових організацій та фізичних осіб, ФПУ звернулася до ДПС України з пропозицією надати узагальнююче податкове роз'яснення щодо визначення алгоритму перерахунку юридичною особою - податковим агентом податку на доходи фізичних осіб та механізму повернення переплати цього податку фізичній особі. Також ФПУ запропонувала утворити тимчасову спільну робочу групу з метою напрацювання пропозицій щодо вирішення наявних проблем в оподаткуванні профспілок та підготовки узагальнюючого податкового роз'яснення з питань оподаткування та податкової звітності профспілкових організацій.

Додаток: лист ДПС України на 3 стор.

З повагою,

 

Голова ФПУ

Ю. М. Кулик

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали