ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 07.08.2018 р. N 3449/ІПК/16-31-14-04-22

Про надання індивідуальної податкової консультації

Головне управління ДФС у Полтавській області, розглянувши звернення від [...] 2018 N [...], щодо надання індивідуальної податкової консультації в порядку ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 N 2755-VI, із змінами та доповненнями, повідомляє наступне.

Питання. Підприємство має відокремлені підрозділи, де є каси. Хто повинен підписувати касові ордери у разі відсутності директора?

Порядок ведення касових операцій у національній валюті України, зокрема юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, визначено Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі - Положення), яке затверджено постановою Правління Національного банку України N 148 від 29.12.2017 (Положення N 148) (із змінами і доповненнями, внесеними постановою Правління НБУ від 24.05.2018 N 54 (Постанова N 54)).

Згідно з пунктом 26 розділу III Положення (Положення N 148), видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами або видатковими відомостями. Документи на видачу готівки підписуються керівником і головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником. До видаткових ордерів додаються заяви на видачу готівки, розрахунки.

Підпис керівника установи/підприємства на видаткових касових ордерах не обов'язковий, якщо на доданих до видаткових касових ордерів документах, заявах, рахунках є його дозвільний напис.

Враховуючи вищевикладене, право підпису видаткового касового ордера, замість головного бухгалтера, може бути делеговане іншій особі, уповноваженій керівником. Підписання видаткового касового ордера іншою особою, ніж керівник, Положенням (Положення N 148) не передбачено.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.




 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали