ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.02.2012 р. N 11.1/2-12.1/1921-ЕП

Київській регіональній митниці, митницям

Про надання роз'яснень

Положеннями Віденської конвенції про дипломатичні зносини (1961 р.), Віденської конвенції про консульські зносини (1963 р.), Віденської конвенції про представництво держав у їх відношеннях з міжнародними організаціями універсального характеру (1975 р.) передбачено, що пільги та імунітети надаються для забезпечення ефективного здійснення функцій дипломатичних представництв і консульських установ як органів, що представляють іноземні держави в Україні, а також організації належної роботи представництв міжнародних організацій.

Згідно з положеннями Віденської конвенції про дипломатичні зносини (стаття 39), Віденської конвенції про консульські зносини, Віденської конвенції про представництво держав у їх відношеннях з міжнародними організаціями універсального характеру (стаття 38) кожна особа, яка має право на пільги та імунітети, користується ними під час виконання нею своїх функцій, зокрема з моменту в'їзду на територію держави перебування до моменту, коли вона залишає таку територію.

Статтею 296 Митного кодексу України від 11.07.2002 N 92-IV /зі змінами/ (далі - Кодекс) передбачено, що надання митних пільг, визначених у статтях 287 - 290, 292 - 294 Кодексу, посадовим особам представництв іноземних держав і міжнародних організацій припиняється після залишення ними митної території України.

Статтею 286 Кодексу встановлено, що глава дипломатичного представництва іноземної держави та члени дипломатичного персоналу представництва, а також члени їхніх сімей, які проживають разом з ними, за умови, що вони не є громадянами України та не проживають в Україні постійно, можуть ввозити в Україну товари, призначені для особистого користування, включаючи предмети початкового облаштування, та вивозити з України товари, призначені для особистого користування, включаючи придбані на митній території України, з дотриманням встановленого Кодексом порядку їх переміщення через митний кордон України та із звільненням від сплати податків і зборів, за винятком плати за їх митне оформлення, якщо воно здійснюється поза місцями розташування митних органів або поза робочим часом, встановленим для митних органів.

Згідно зі статтею 205 Кодексу однією з умов переміщення товарів у режим тимчасового ввезення є надання митному органу, що здійснює митне оформлення товарів, які тимчасово ввозяться, зобов'язання про їх зворотне вивезення у строки, що обумовлені метою тимчасового ввезення, але не перевищують строків, встановлених Кодексом.

Відповідно до статті 319 Кодексу порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений законодавством України порядок переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України і за які Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Разом з цим, відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини, Віденської конвенції про консульські зносини дипломатичні представництва та консульські установи іноземних держав, члени їх персоналу, а також члени їхніх сімей, які проживають разом з ними, користуються в Україні привілеями та імунітетами.

З метою недопущення порушень членами дипломатичного персоналу представництв іноземних держав, а також членами їхніх сімей, законодавства України з питань митної справи прошу під особисту відповідальність забезпечити:

контроль за дотриманням членами дипломатичного персоналу представництв іноземних держав, а також членами їх сімей вимог законодавства України з питань митної справи щодо строків зворотного вивезення тимчасово ввезених на митну територію України транспортних засобів;

завчасне інформування одним листом глави відповідного представництва іноземної держави на території України та особи, яка надала зобов'язання, про кінцеву дату зворотного вивезення за межі митної території України тимчасово ввезеного транспортного засобу членом дипломатичного персоналу представництва іноземної держави або членом його сім'ї (проект листа додається). Таке інформування має здійснюватися за два місяці до кінцевої дати зворотного вивезення транспортного засобу;

невідкладне інформування Державної митної служби України у разі виявлення факту порушення митного законодавства представництвом іноземної держави на території України, його посадовими особами або членами їх сімей.

Додаток: на 2 арк. у 1 прим.

 

Перший заступник
Голови Служби

О. М. Дороховський

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали