МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.02.2012 р. N 3623-04/7565-08

Бродівській районній державній адміністрації Львівської області
пл. Ринок, 1, м. Броди, 80600

Про надання роз'яснень

На звернення Бродівської районної державної адміністрації в Львівській області від 14.02.2012 N 04.37.-94/1-23 щодо необхідності видачі документів дозвільного характеру органам місцевого самоврядування через дозвільні центри Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, в межах своєї компетенції, повідомляє наступне.

Преамбулою до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (далі - Закон) передбачено, що цей Закон визначає правові та організаційні засади функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності і встановлює порядок діяльності дозвільних органів, уповноважених видавати документи дозвільного характеру, та державних адміністраторів.

Статтею 1 Закону передбачено, що дозвільна система у сфері господарської діяльності - сукупність урегульованих законодавством відносин, які виникають між дозвільними органами, державними адміністраторами та суб'єктами господарювання у зв'язку з видачею документів дозвільного характеру, переоформленням, видачею дублікатів, анулюванням документів дозвільного характеру.

Стаття 2 Закону передбачає, що дія цього Закону поширюється на дозвільні органи, державних адміністраторів, уповноважений орган та суб'єктів господарювання, які мають намір провадити або провадять господарську діяльність.

Статтею 3 Господарського кодексу України (далі - Кодекс) зазначено, що під господарською діяльністю у Кодексі розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством

Відповідно до статті 55 Кодексу суб'єктами господарювання є господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку та громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

В той же час статтею 8 Кодексу передбачено, що держава, органи державної влади та органи місцевого самоврядування не є суб'єктами господарювання.

Враховуючи викладене, чинним законодавством не передбачена норма щодо необхідності видачі документів дозвільного характеру органам місцевого самоврядування через дозвільні центри.

 

Директор департаменту
державної регуляторної політики
та розвитку підприємництва

Г. М. Яцишина

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали