ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ БОРОТЬБИ З КОНТРАБАНДОЮ, АНАЛІЗУ РИЗИКІВ ТА ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ

ЛИСТ

від 31.08.2011 р. N 20/4-11/05439-ЕП

Начальникам регіональних митниць, митниць

Про надання роз'яснень

Державною митною службою України розглянуто лист Чопської митниці про надання роз'яснень стосовно обчислення плати за зберігання на складі митного органу вилучених предметів правопорушення, у випадку поновлення строків на оскарження (опротестування) рішень судів першої інстанції у справах про порушення митних правил.

За результатами опрацювання інформуємо про наступне.

Відповідно до статті 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора, подані після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Поновлення судом строку на апеляційне оскарження чи опротестування постанови суду у справі про порушення митних правил означає надання судом дозволу особі, яка з поважних причин пропустила вказаний процесуальний строк, оскаржити (опротестувати) спірне рішення суду.

Під час перегляду апеляційним судом рішення суду у справі про порушення митних правил, в тому числі після поновлення пропущеного строкуна апеляційне оскарження чи опротестування, оспорюване рішення не може вважатися таким, що набуло законної сили.

Таким чином, постанова суду у справі про порушення митних правил набере законної сили негайно після прийняття судом апеляційної інстанції відповідного рішення, яке є остаточним і оскарженню не підлягає.

У випадку відмови судового органу у поновленні пропущеного строку на оскарження (опротестування) постанови суду у справі про порушення митних правил, таке рішення вважається таким, що набрало законної сили після закінчення строку, встановленого ч. 1 ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За загальним правилом розрахунковий строк зберігання для нарахування плати за зберігання товарів і транспортних засобів, вилучених у справі про порушення митних правил, обраховується з одинадцятого дня з дня набрання законної сили рішення суду у справі про порушення митних правил.

При цьому пунктом 8 розділу 2 Порядку справляння плати за зберігання товарів і транспортних засобів на складах митних органів, затвердженого наказом Держмитслужби України від 29.07.2008 N 821 (далі - Порядок), передбачено особливості обчислення плати за зберігання товарів на складах митних органів у разі затримки митного оформлення товарів з вини митного органу, наявності обставин непереборної сили, час дії яких не включається до розрахункового строку.

Вжиття митним органом заходів щодо ініціювання перегляду рішень суду у справах про порушення митних правил може бути підставою для розгляду питання щодо наявності обставин, встановлених пунктом 8 розділу 2 Порядку.

У той же час, звертаємо увагу на необхідність вжиття вичерпних заходів з метою своєчасного внесення органами прокуратури актів реагування на рішення судів, винесених не на користь держави, та отримання офіційної інформації щодо позиції наглядового прокурора щодо цих рішень.

Враховуючи викладене, нарахування плати за зберігання вилучених товарів на складі митного органу повинно здійснюватись у кожному конкретному випадку за результатами всебічного вивчення обставин, що можуть вплинути на її обчислення.

 

Т. в. о. начальника Департаменту

О. І. Попівняк

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали