МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 02.02.2012 р. N 3623-04/3760-08

Виконавчому комітету Дружківської міської ради
вул. Леніна, 16, м. Дружківка, Донецька обл., 84205

Про надання роз'яснень

На звернення виконавчого комітету Дружківської міської ради Донецької області від 05.01.2012 N 12 025-01 щодо надання роз'яснення стосовно повідомлення державного адміністратора суб'єктом господарювання про прийняте рішення щодо припинення його підприємницької діяльності Мінекономрозвитку повідомляє наступне.

Відповідно до статті 501 Цивільного кодексу України (далі - Кодекс) фізична особа - підприємець письмово повідомляє державного адміністратора, кредиторів про прийняте рішення щодо припинення її підприємницької діяльності, порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог, що не може становити менше двох і більше трьох місяців з дня опублікування повідомлення про прийняття фізичною особою - підприємцем рішення щодо припинення підприємницької діяльності.

Після внесення запису про прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо рішення фізичної особи - підприємця про припинення нею підприємницької діяльності публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації (ч. 2 ст. 501 Кодексу).

Порядок внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - Єдиний державний реєстр) запису про рішення фізичної особи - підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності та порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням встановлено Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію).

Відповідно до частини першої статті 47 Закону про реєстрацію для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення фізичної особи - підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності така фізична особа - підприємець або уповноважена нею особа має подати державному реєстраторові (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) заяву про припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем із зазначенням відомостей про порядок та строк заявлення кредиторами своїх вимог.

Варто зазначити, що Законом України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", який визначає правові та організаційні засади функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності і встановлює порядок діяльності, зокрема, державних адміністраторів, не визначена вимога щодо повідомлення державного адміністратора суб'єктом господарювання про прийняте рішення щодо припинення його підприємницької діяльності.

 

Директор департаменту
державної регуляторної політики
та розвитку підприємництва

Г. М. Яцишина

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали