МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.03.2012 р. N 3623-04/10093-08

Виконавчому комітету Харківської міської ради
Червоношкільна наб., 26, м. Харків, 61010

Про надання роз'яснень

На звернення виконавчого комітету Харківської міської ради від 06.02.2012 N 03-72 щодо права доступу до Реєстру документів дозвільного характеру Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, в межах своєї компетенції, повідомляє наступне.

Відповідно до статті 6 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (далі - Закон) реєстр документів дозвільного характеру (далі - Реєстр) - єдина автоматизована загальнодержавна система збирання, накопичення, захисту, обліку та надання відомостей про видачу документів дозвільного характеру, відмову в їх видачі, переоформлення, видачу дублікатів, анулювання.

Реєстр ведуть державні адміністратори та дозвільні органи (центральні органи виконавчої влади).

Інформація, що міститься в Реєстрі, є відкритою.

Органи державної влади звільняються від плати за видачу довідки з Реєстру за їх запитом, у разі якщо такий запит подається у зв'язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом.

Порядок формування, ведення та користування Реєстром визначається уповноваженим органом, який є його розпорядником.

Відповідно до частини першої статті 5 вказаного Закону державний адміністратор призначається на посаду та звільняється з посади відповідним міським головою, головою обласної, Київської та Севастопольської міських, районної, районної у місті Києві державних адміністрацій, керівником відповідного уповноваженого органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим за погодженням з уповноваженим органом.

Згідно з пунктом 2.2 Тимчасового порядку формування, ведення та користування реєстром документів дозвільного характеру, затвердженого наказом Держкомпідприємництва від 18.04.2006 N 39, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.05.2006 за N 558/12432 (далі - Тимчасовий порядок) для ведення Реєстру використовується уніфіковане програмне забезпечення, яке постачається державним адміністраторам та дозвільним органам технічним адміністратором Реєстру.

Підставою для видачі логіну та пароля користувачу реєстру документів дозвільного характеру є засвідчені в установленому порядку копії розпорядження про призначення на посаду державного адміністратора, паспорта та ідентифікаційного номера державного адміністратора.

Враховуючи викладене, право доступу до Реєстру мають виключно державні адміністратори, що обійняли посаду згідно вимог чинного законодавства та отримали логін і пароль, та відповідні посадові особи дозвільних органів (центральних органів виконавчої влади).

У разі необхідності в отриманні інформації з Реєстру, органи державної влади мають право отримати відповідну інформацію безкоштовно, шляхом подання запиту за процедурою, установленою Тимчасовим порядком, у зв'язку із здійсненням ними повноважень.

 

Директор департаменту
державної регуляторної політики
та розвитку підприємництва

Г. М. Яцишина

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали