ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.07.2011 р. N 13607/6/10-1015/2981

Про надання відповіді

Державна податкова адміністрація України розглянула запит <...> про відміну анулювання реєстрації платника ПДВ та повідомляє таке.

Згідно з абзацом другим статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Так, реєстрація особи як платника ПДВ та анулювання такої реєстрації регулюється положеннями статей 180 - 184 розділу V Податкового кодексу України (далі - Кодекс). Пунктом 183.14 статті 183 розділу V Кодексу передбачено, що форми реєстраційної заяви платника ПДВ, заяви про анулювання реєстрації платника ПДВ та положення про реєстрацію платників ПДВ затверджуються центральним органом ДПС.

Відповідно до розділу V Кодексу та статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" розроблено Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затверджене наказом ДПА України від 22.12.2010 N 978, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.2010 за N 1400/18695 (далі - Положення).

Рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою податкового органу може бути оскаржено відповідно до чинного законодавства (п. 6 розділу V Положення).

Розгляд скарги від особи, реєстрацію якої анульовано за ініціативою податкового органу, здійснюється у строки та порядку, визначені Законом України "Про звернення громадян".

Пунктом 6.2 Розділу V Положення встановлено, що підставою для внесення до Реєстру запису про відміну анулювання реєстрації, що відбулась за ініціативою податкового органу, є:

рішення суду, яке набрало законної сили;

рішення податкового органу про відміну анулювання реєстрації та скасування свого рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ.

Рішення із копіями відповідних документів направляються до центрального органу державної податкової служби для розгляду та внесення відповідних змін до Реєстру.

Рішення податкового органу про відміну анулювання реєстрації та скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ викладається з описом ситуації, посиланням на Кодекс, зазначенням мотивів та обґрунтувань прийняття такого рішення, оформляється на бланку та підписується керівником такого органу чи особою, яка виконує його обов'язки.

Запит товариства та ухвала Вищого адміністративного суду України від 12.05.2011 К-15272/09 засвідчують, що позовні вимоги щодо скасування рішення ДПІ у Київському районі м. Харкова про анулювання реєстрації платника ПДВ та поновлення в Реєстрі платників ПДВ підприємством не висувались.

Відміна анулювання реєстрації ТОВ "Укрполімерпласт" можлива лише після дотримання вимог п. 6.2 розділу V Положення.

Щодо подання податкової звітності з податку на додану вартість, нарахування податку та складання податкових накладних, то зазначене право надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку у передбаченомустаттею 183 Кодексу порядку.

 

В. о. голови комісії з проведення
реорганізації ДПА України,
Голови ДПС України

О. В. Клименко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали