НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.08.2011 р. N 25-312/1984

Департамент платіжних систем

Банкам України

Про надання звітності за операціями з платіжними картками (форма N 403)

Під час здійснення детального аналізу даних статистичної щоквартальної форми звітності форма N 403 "Дані про кількість емітованих (розповсюджених) платіжних карток для клієнтів банку та технічні засоби, що використовуються при здійсненні операцій з їх застосуванням" (файл А0), затвердженої постановою Правління Національного банку України від 19.03.2003 N 124 (далі - Правила), за станом на 1 липня 2011 року банками - членами платіжних систем допущені помилки щодо заповнення показників кількості клієнтів, торговців, платіжних карток, у тому числі розповсюджених банками платіжних карток небанківських платіжних систем.

Як свідчить аналіз статистичної звітності за формою N 403 Правил, під час її складання банками не враховані внесені зміни постановою Правління Національного банку України від 13.12.2010 N 541, зокрема щодо порядку заповнення кількості клієнтів.

Так, у рядку 1.1 та 1.2 має відображатися кількість клієнтів, які уклали з банком договори, відкрили поточні рахунки та яким видана платіжна картка. У цих рядках не зазначаються клієнти, які не закрили рахунки у зв'язку із закінченням терміну дії платіжної картки.

Одночасно зауважимо, що банки які розповсюджують платіжні картки American Express, обов'язково мають вказувати кількість клієнтів та кількість розповсюджених платіжних карток у колонці "Небанківські платіжні системи (American Express тощо)".

Також виявлено розбіжності між показниками кількості платіжних карток рядки: 2.1 - 2.2; 2.3 - 2.6; 2.7 - 2.8 та 2.9 - 2.11. Сума цих рядків має дорівнювати даним рядка 2.

Крім того, звертаємо увагу, що у разі заповнення інформації про торговельну інфраструктуру обслуговування платіжних карток (рядок 4.1 та 5.1), банк обов'язково має заповнювати показник кількості торговців та кількості підприємств торгівлі та сфери послуг, в яких встановлено торговельні платіжні термінали (рядок 7 та 8).

При цьому, під час заповнення даних рядків 7 та 8 показник рядку 8 не може бути менший рядку 7 і загального показника кількості торговельних платіжних терміналів та імпринтерів (рядок 4.1 та 5.1).

Враховуючи вищевикладене, зобов'язуємо врахувати зазначене під час складання статистичної звітності за III квартал поточного року та забезпечити своєчасність її подання, посилити контроль за достовірністю і недопущення помилок у подальшому.

 

Директор Генерального
департаменту регулювання
платіжних систем та розрахунків

В. М. Кравець

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали