ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 27.07.2011 р. N 481

Про наповнення місцевих бюджетів

Завдяки вжитим в області у першому півріччі поточного року заходам спостерігається позитивна динаміка щодо наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, забезпечується виконання планових показників по надходженнях до бюджету, збільшується мобілізація податків та зборів.

У січні - червні 2011 року до загального фонду місцевих бюджетів області мобілізовано 490,8 млн. грн. податків і зборів, або 106,6 відсотка до планів, затверджених місцевими органами влади на цей період. Понад плану отримано 30,6 млн. грн.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до загального фонду місцевих бюджетів (у співставних умовах) збільшилися на 72,8 млн. грн., або на 17,4 відсотка. Виконання плану та зростання надходжень досягнуто всіма бюджетами міст і районів.

Спостерігається тенденція збільшення надходжень по основних бюджетоутворюючих джерелах. Так, податку на доходи фізичних осіб отримано у першому півріччі 2011 року на 53,8 млн. грн., або на 16,3 відсотка, більше ніж у 2010 році. Надходження плати за землю зросли у порівнянні з першим півріччям минулого року на 18,5 відсотка (на 9,6 млн. грн.).

Обсяг надходжень до спеціального фонду місцевих бюджетів у січні - червні 2011 року склав 63,1 млн. грн., що більше попереднього року на 21,1 млн. грн., або на 50,2 відсотка. Найбільшу питому вагу у складі вказаних надходжень займають єдиний податок та кошти від продажу земельних ділянок.

У першому півріччі 2011 року місцевими бюджетами отримано 20,5 млн. грн. єдиного податку, що більше надходжень минулого року на 18,6 відсотка. Надходження коштів від продажу земельних ділянок збільшилися у 2,4 разу проти 2010 року і склали 27,8 млн. грн.

Разом з позитивними тенденціями в цілому існують певні проблеми із наповненням місцевих бюджетів.

Так, 24 бюджети із 320-ти, що входять до складу бюджетної системи області, забезпечили виконання річних планових показників на рівні менше 30 відсотків, тоді як середньообласний показник складає 45,7 відсотка.

При збільшенні надходжень до загального фонду у порівнянні з минулим роком в цілому по області на 17,4 відсотка по обласному бюджету, бюджетах м. Херсона та шести районів цей показник є нижчим. Найменший він у Бериславському (7,1 відсотка) та Каланчацькому (8,9 відсотка) районах.

Темп росту доходів місцевих бюджетів на душу населення за січень - травень поточного року у порівнянні з 2010 роком склав 17,9 відсотка, а в Цюрупинському районі - 3,0 відсотки, Чаплинському - 5,7 відсотка, Бериславському - 9,1 відсотка, Горностаївському районі - 9,6 відсотка. Зростання цього показника у вартісному виразі в Цюрупинському районі становить лише 5,82 грн., тоді як у Голопристанському районі - 305,77 грн., Високопільському районі - 286,05 грн. Низький приріст також спостерігається і в Бериславському (18,32 грн.) та Чаплинському районах (13,59 грн.).

При скороченні протягом останніх трьох місяців недоїмки зі сплати податків до місцевих бюджетів у м. Нова Каховка, Голопристанському і Цюрупинському районах податковий борг зріс.

Протягом останніх двох місяців спостерігається зниження темпів росту надходжень до загального фонду місцевих бюджетів. Якщо в квітні 2011 року у порівнянні з квітнем минулого року надходження зросли на 20,6 відсотка, то у травні - на 20,3 відсотка, а в червні - на 13,3 відсотка. У червні темп росту виявився найнижчим за півріччя поточного року.

Темп росту податку на доходи фізичних осіб зменшився з 22,7 відсотка у квітні до 18,7 відсотка у травні та 12,5 відсотка у червні, а в Бериславському та Голопристанському районах у червні поточного року взагалі відбулося скорочення надходжень податку на доходи фізичних осіб на 1,4 та 3,2 відсотка відповідно. Зниження темпів росту надходжень податку за останні два місяці спостерігається у м. Херсоні та Великолепетиському, Верхньорогачицькому, Генічеському, Горностаївському, Іванівському, Каховському і Нововоронцовському районах.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення збільшення надходжень до місцевих бюджетів у другому півріччі 2011 року, керуючись статтею 6, пунктом 3 частини першої статті 13, пунктом 2 статті 16, пунктом 1 статті 18, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Головам районних державних адміністрацій, міським головам міст обласного значення:

1.1. Запровадити проведення щотижневих нарад з питань мобілізації податків та зборів до місцевих бюджетів, на яких розглядати проблеми щодо їх наповнення, визначати заходи з поліпшення стану надходжень до місцевих бюджетів та обговорювати досягнення результатів завдяки вжитим заходам по кожному окремо взятому суб'єкту господарювання.

1.2. Зосередити максимальну увагу на організації роботи щодо легалізації трудових відносин та детінізації виплати заробітної плати.

1.3. Утворити робочі групи громадського контролю з вивчення та відпрацювання із суб'єктами господарювання питань стосовно необхідності легалізації трудових відносин та виплати заробітної плати.

1.4. Щотижня проводити наради із суб'єктами господарювання з питань легалізації трудових відносин, виплати заробітної плати і сплати податку на доходи фізичних осіб.

1.5. Продовжити роботу щодо проведення грошової оцінки земель населених пунктів, де вона не здійснена, та укладання додаткових договорів оренди земельних ділянок з дати запровадження нової нормативно-грошової оцінки земель.

1.6. До 15 серпня 2011 року переглянути доцільність надання пільг по платі за землю та в подальшому враховувати економічну обґрунтованість щодо їх надання.

1.7. До 1 жовтня 2011 року провести інвентаризацію укладених договорів оренди земель водного фонду та відповідних договорів оренди водних об'єктів (водного дзеркала). У разі користування водними об'єктами без наявності укладених договорів вжити заходів щодо оформлення необхідних документів на оренду таких об'єктів.

2. Територіальній державній інспекції праці в області, районним державним адміністраціям, міськвиконкомам міст обласного значення до 12 серпня 2011 року сформувати перелік підприємств, які в першу чергу потребують проведення перевірок щодо дотримання трудового законодавства, та здійснити такі перевірки.

3. Державній податковій адміністрації в області, районним державним адміністраціям, міськвиконкомам міст обласного значення до 12 серпня 2011 року розробити та затвердити графіки погашення податкового боргу зі сплати податків до місцевих бюджетів, встановивши системний контроль за їх виконанням.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Хоменка А. С.

 

Голова обласної
державної адміністрації

М. М. Костяк

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали