ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

від 05.03.2012 р. N 708/11/13-12

Головам апеляційних адміністративних судів

У зв'язку з надходженням до Вищого адміністративного суду України листа Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини від 22 лютого 2012 року N 12.3-21/1165 щодо виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі "Онопко проти України" (Рішення) Вищий адміністративний суд України вважає за необхідне звернути увагу адміністративних судів на таке.

Остаточним рішенням Європейського суду з прав людини від 2 лютого 2012 року у справі "Онопко проти України" (Рішення) встановлено порушення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв'язку з незабезпеченням національними судами розгляду справи в розумний строк.

Так, 26 лютого 2002 року заявниця подала до Октябрського районного суду міста Полтави позов до Полтавського міськвиконкому про позачергове забезпечення житлом. Після розгляду справи апеляційним судом Полтавської області та Харківським апеляційним адміністративним судом 2 лютого 2011 року Вищий адміністративний суд України ухвалив остаточне рішення у справі. Тривалість провадження у цій справі у судах трьох інстанцій становила близько дев'яти років.

Про викладене повідомляється в порядку інформування.

Вищим адміністративним судом України вкотре звертається увага на необхідність дотримання строків розгляду адміністративних справ, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.

Із стислим викладенням зазначеного рішення Європейського суду з прав людини (Рішення) можна ознайомитися в інформаційно-правовій системі "ЛІГА:ЗАКОН" та на сайті Міністерства юстиції України (minjust.gov.ua) у розділі "Захист інтересів держави в Європейському суді".

Цей лист пропонуємо довести до відома суддів місцевих та апеляційних адміністративних судів.

 

Голова суду

І. Темкіжев

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали