ПРЕЗИДІЯ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 24 травня 2011 року N П-1-1

Про Незалежну профспілку фермерів та приватних землевласників України

Незалежна профспілка фермерів та приватних землевласників України (далі - Профспілка) протягом усього часу перебування в ФПУ (з грудня 2005 року) не провадить належним чином статутної діяльності, не забезпечує виконання рішень виборних органів ФПУ, не подає звітності та іншої інформації, визначеної рішеннями президії ФПУ, чим порушує вимоги пунктів 1, 6, 12 статті 20 та інших статей Статуту Федерації профспілок України.

Статутна та Контрольно-ревізійна комісії ФПУ протягом 2010 року двічі розглядали питання про порушення Профспілкою положень Статуту ФПУ, надавали строк для усунення виявлених порушень, однак Профспілка не вжила відповідних заходів для їх усунення (довідка Статутної комісії ФПУ додається).

Згідно з поданням Статутної комісії ФПУ (додається) та керуючись пунктом 3 статті 18 і пунктом 11 статті 38 Статуту Федерації профспілок України, президія Федерації професійних спілок України постановляє:

Виключити Незалежну профспілку фермерів та приватних землевласників України зі складу Федерації профспілок України за невиконання нею вимог Статуту Федерації профспілок України.

 

Голова ФПУ

В. Г. Хара

 

Додаток 1
до постанови президії Федерації професійних спілок України
24.05.2011 N П-1-1

ДОВІДКА
про результати перевірки діяльності Незалежної профспілки фермерів та приватних землевласників України

Статутна комісія ФПУ за поданням Голови ФПУ Хара В. Г. виконала перевірку діяльності Незалежної профспілки фермерів та приватних землевласників України (далі - Профспілка) на відповідність положенням Статуту Федерації профспілок України.

Профспілку зараховано до Федерації профспілок України в грудні 2005 року. Протягом усього часу перебування в ФПУ Профспілка не проводить статутної діяльності, не виконує рішень виборних органів ФПУ. Сьогодні жодна з її обласних організацій не увійшла до складу профоб'єднань, незважаючи на взяті під час вступу до ФПУ зобов'язання.

У 2010 році Статутною та Контрольно-ревізійною комісіями ФПУ двічі розглядалися матеріали щодо зазначеної Профспілки, внаслідок чого було з'ясовано, що вона не тільки не виконувала статутної діяльності, але й не мала легалізованих в установленому порядку обласних профспілкових організацій.

Профспілці було вказано на наявні порушення статутних положень та надавався термін для їх усунення, однак вона не вжила відповідних заходів щодо усунення виявлених порушень.

Члени Ради ФПУ влітку 2010 року переконалися, що обласні організації Профспілки, попри здійснену легалізацію, профспілковою діяльністю не займаються, вони не мають ані заявленої чисельності, ані районних чи первинних організацій, ані приміщень для роботи. Заяви на вступ до Профспілки не подавалися, профспілкові квитки не видавалися, членські внески не утримувалися, розрахункові рахунки не відкривалися. Зі слів керівників цих обласних організацій, у них наявні лише протоколи установчих конференцій 2010 року, на підставі яких ці організації було внесено до реєстру громадських організацій.

Профспілкою й надалі не виконуються рішення виборних органів ФПУ, у т. ч. постанова президії ФПУ від 04.04.2008 N П-20-19 "Про входження організацій всеукраїнських профспілок до складу профоб'єднань", чим порушуються вимоги, передбачені п. 1 статті 20 Статуту ФПУ.

Регіональними профоб'єднаннями у квітні ц. р. повторно надано дані, які свідчать, що жодна організація цієї Профспілки не увійшла до їх складу, а про їх діяльність в області невідомо.

Профспілка не здійснює заходів, які свідчили б про її публічну діяльність, не подає інформації, визначеної виборними органами ФПУ, чим порушує вимогу, передбачену п. 6 статті 20 Статуту ФПУ.

Профспілка не подає звітності та інформації щодо навчання профспілкового активу, укладення колдоговорів з питань охорони та безпеки праці тощо.

Вона не здійснює профспілкової роботи серед своїх організаційних ланок, не організовує виконання рішень виборних органів ФПУ, зокрема постанов президії ФПУ від 22.02.2007 N П-10-6 "Про всеукраїнський огляд-конкурс первинних профспілкових організацій"; від 05.11.2004 N П-10-2 "Про проведення Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір", чим порушує вимоги пунктів 1 та 12 статті 20 Статуту ФПУ.

Голова Профспілки Усаченко Л. М. не бере участі у роботі виборних органів ФПУ: була присутня лише на 3 із 11 засідань Ради, ігнорувала протягом останнього року роботу президії ФПУ. Інші представники Профспілки були присутні на засіданнях виборних органів ФПУ як спостерігачі: пропозицій не вносять, в обговоренні питань участі не беруть.

Усаченко Л. М. є роботодавцем, бо очолює сільськогосподарське підприємство "Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат "Пуща-Водиця". Відповідно до частини 6 статті 7 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" вона не може бути членом виборного органу профспілки будь-якого рівня.

Став відомий факт грубого втручання Усаченко Л. М. у статутну діяльність Профспілки працівників агропромислового комплексу України. Від імені президії ФПУ, не маючи на це жодних повноважень, ініціювала та брала активну участь у проведенні 17 березня 2011 року звітно-виборних зборів профспілкової організації Міністерства аграрної політики України, яка є організаційною ланкою Профспілки АПК.

Профспілка орендує у Будинку спілок дві кімнати, які здебільшого зачинені або в них перебувають сторонні особи, які жодного відношення до профспілок не мають.

Членські внески до ФПУ Профспілка сплачує.

Галузеву угоду не укладає.

Висновок.

1. Незважаючи на неодноразові попередження, Незалежна профспілка фермерів та приватних землевласників України не усунула виявлені у статутній діяльності порушення.

2. Профспілка не виконує рішень виборних органів ФПУ, не забезпечує їх виконання своїми профспілковими організаціями, не подає в установленому порядку Федерації профспілок України звітності та іншої інформації.

3. Таким чином, Незалежна профспілка фермерів та приватних землевласників України порушує вимоги пунктів 1, 6 та 12 статті 20 Статуту ФПУ.

4. Подальше перебування Незалежної профспілки фермерів та приватних землевласників України у Федерації профспілок України є таким, що суперечить вимогам Статуту ФПУ, а відтак пропонується виключити її зі складу Федерації профспілок України.

 

Статутна комісія ФПУ

 

 

Додаток 2
до постанови президії Федерації професійних спілок України
24.05.2011 N П-1-1

 

23.05.2011 N 9

Президії Федерації профспілок України

Подання
про виключення Незалежної профспілки фермерів та приватних землевласників України з Федерації профспілок України

Відповідно до пункту третього статті 18 Статуту Федерації профспілок України Статутна комісія ФПУ вносить пропозицію про виключення зі складу Федерації профспілок України Незалежної профспілки фермерів та приватних землевласників України за невиконання нею статутних вимог.

 

Голова Статутної комісії

О. А. Черниш

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали