ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 18 травня 2011 року

Колегія суддів Верховного Суду України у складі: головуючого Яреми А. Г., суддів: Григор'євої Л. І., Романюка Я. М., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_6 до Масандрівської селищної ради про визнання дій незаконними та визнання проекту відведення земельної ділянки таким, що затверджений у встановленому законом порядку, за касаційною скаргою Масандрівської селищної ради на рішення Ялтинського міського суду від 3 грудня 2009 року та ухвалу Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 16 березня 2010 року, встановила:

У серпні 2009 року ОСОБА_6 звернувся до суду з позовом до Масандрівської селищної ради про визнання дій незаконними та визнання проекту відведення земельної ділянки таким, що затверджений у встановленому законом порядку. Позивач зазначав, що в квітні 2008 року подав до Масандрівської селищної ради заяву про передачу йому у власність земельної ділянки площею 0,6 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. Рішенням сесії Масандрівської селищної ради від 24 червня 2008 року йому було надано дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки. Після розробки проекту відведення земельної ділянки він подав його на розгляд Масандрівської селищної ради. Однак, на сесії Масандрівської селищної ради 30 липня 2009 року рішення про затвердження проекту відведення земельної ділянки не набрало достатньої кількості голосів депутатів ради і не було прийняте. У зв'язку з цим ОСОБА_6 просив визнати дії Масандрівської селищної ради щодо незатвердження проекту відведення земельної ділянки незаконними та визнати проект таким, що затверджений у встановленому законом порядку.

Рішенням Ялтинського міського суду від 3 грудня 2009 року, залишеним без змін ухвалою Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 16 березня 2010 року, позов задоволено частково. Визнано проект відведення земельної ділянки таким, що затверджений у встановленому законом порядку. В решті позову відмовлено.

У касаційній скарзі Масандрівська селищна рада, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить скасувати ухвалені ними судові рішення і ухвалити нове рішення про відмову в позові.

Заслухавши доповідь судді Верховного Суду України, дослідивши матеріали справи та перевіривши наведені у скарзі доводи, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню частково.

Розглядаючи справу, суд першої інстанції, з висновками якого погодився апеляційний суд, вважав, що вона підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Однак, з таким висновком погодитися не можна.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦПК України в редакції, чинній на час розгляду судом справи, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Судом установлено, що вимоги позивача зводилися до визнання незаконними дій селищної ради щодо незатвердження проекту відведення земельної ділянки, та встановлення наслідків таких дій.

Дії селищної ради щодо розгляду проекту відведення земельної ділянки є владними управлінськими функціями органу місцевого самоврядування.

Отже, у справі виник публічно-правовий спір між фізичною особою і органом місцевого самоврядування щодо оскарження його дій при здійсненні владних управлінських функцій на основі законодавства, на який на підставі п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України поширюється компетенція адміністративних судів.

Таким чином, справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, що відповідно до п. 1 ст. 205 та ч. 1 ст. 340 ЦПК України є підставою для скасування ухвалених у справі судових рішень судів першої та апеляційної інстанцій і закриття провадження у справі.

Керуючись п. 1 ст. 205, п. 4 ч. 1 ст. 336, п. 3 ч. 1 ст. 344 ЦПК України, колегія суддів Верховного Суду України ухвалила:

Касаційну скаргу Масандрівської селищної ради задовольнити частково.

Рішення Ялтинського міського суду від 3 грудня 2009 року та ухвалу Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 16 березня 2010 року скасувати і закрити провадження у справі.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

А. Г. Ярема

Судді:

Л. І. Григор'єва

 

Л. І. Охрімчук

 

Я. М. Романюк

 

Ю. Л. Сенін

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали