ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.03.2012 р. N 7457/7/15-3417-16

Про обкладення ПДВ гарантійних внесків від учасників аукціону

Державна податкова служба України розглянула лист <...> щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з надходження гарантійних внесків від учасників аукціону з продажу активів платника, які перебувають у податковій заставі, та повідомляє.

Відповідно до пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - Кодекс) об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; або дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Порядок проведення цільових аукціонів з продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 12.03.2011 р. N 138 (далі - Порядок).

Відповідно до підпункту 3.11 пункту 3 Порядку фізична або юридична особа, яка виявила бажання зареєструватись як учасник аукціону, сплачує реєстраційний внесок, розмір якого встановлюється організатором аукціону і не може перевищувати одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а також уносить гарантійний внесок у розмірі 10 відсотків від початкової ціни лота.

Учасникам аукціону, які не були визнані переможцями, відповідно до підпункту 3.17 пункту 3 Порядку гарантійний внесок повертається протягом п'яти банківських днів з моменту підписання протоколу про проведення аукціону, за вирахуванням платежів за банківські перекази.

Відповідно до підпункту 5.4 пункту 5 Порядку переможець аукціону зобов'язаний внести зазначені в протоколі платежі протягом строку, обумовленого договором купівлі-продажу. При цьому гарантійний внесок, унесений покупцем для участі в аукціоні, зараховується покупцеві в рахунок ціни продажу майна.

Враховуючи те, що сума гарантійних внесків, що сплачується учасником аукціону, який був визнаний переможцем, біржа зараховує такому учаснику-покупцеві в рахунок ціни продажу майна, то всі суми гарантійних внесків, внесені учасниками аукціону, повинні враховуватися біржею при визначенні податкових зобов'язань з ПДВ на дату внесення гарантійних внесків.

Зменшення сум податкових зобов'язань біржі на суму гарантійних внесків, які повертаються учасникам, що не визнані переможцями, відображається в податковій звітності з ПДВ біржі шляхом здійснення коригування податкових зобов'язань з ПДВ.

Послуги, що надаються біржею з організації та проведення аукціону, відповідно до Кодексу є об'єктом оподаткування податком на додану вартість, а базою оподаткування податком на додану вартість є сума реєстраційного внеску, що сплачується учасником аукціону.

 

Заступник
директора Департаменту

Л. Воронцова

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали