ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 8 лютого 2018 року N 19

Київ

Про окремі питання діяльності Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області

До Центральної виборчої комісії 24, 31 січня, 5 та 7 лютого 2018 року надійшли копії постанов Одеського апеляційного адміністративного суду в адміністративних справах N 815/259/18, 815/336/18, 815/355/17 та 815/412/18 (відповідно), зі змісту яких вбачається, що Таїровську селищну виборчу комісію Овідіопольського району Одеської області (далі - Таїровська селищна виборча комісія) зобов'язано прийняти рішення щодо встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області (далі - Таїровська селищна рада) в одномандатних виборчих округах N 21, 22, 24 та 25 за результатами голосування на виборчій дільниці N 511449 на перших виборах у Таїровській селищній об'єднаній територіальній громаді Овідіопольського району Одеської області 24 грудня 2017 року.

Крім того, до Центральної виборчої комісії 5 лютого 2018 року надійшла інформація Одеського апеляційного адміністративного суду про прийняття постанови від 3 лютого 2018 року в адміністративній справі N 815/375/18, якою Таїровську селищну виборчу комісію на виконання вимог частини третьої статті 89 Закону України "Про місцеві вибори" (Закон N 595-VIII) (далі - Закон) зобов'язано зареєструвати Хасаєва Тимура Хасановича Таїровським селищним головою Овідіопольського району Одеської області.

Станом на 8 лютого 2018 року в Центральної виборчої комісії відсутня інформація щодо встановлення Таїровською селищною виборчою комісією результатів виборів депутатів Таїровської селищної ради в одномандатних виборчих округах N 21, 22, 24 та 25 за результатами голосування на виборчій дільниці N 511449 на перших виборах у Таїровській селищній об'єднаній територіальній громаді Овідіопольського району Одеської області 24 грудня 2017 року та про реєстрацію Хасаєва Тимура Хасановича Таїровським селищним головою Овідіопольського району Одеської області.

У зв'язку з цим Центральна виборча комісія зазначає, що відповідно до частини першої статті 16 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", якщо Комісії стане відомо про порушення законодавства України про вибори і референдуми, виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі з результатів проведених нею перевірок або із засобів масової інформації чи інших джерел, що не суперечать законодавству України, Комісія має право розглянути за власною ініціативою питання, що належать до її повноважень, та прийняти з цього приводу рішення у встановленому вказаним Законом порядку.

Згідно з пунктом 20 частини першої статті 92 Конституції України організація і порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України.

Спеціальним законом, який регламентує основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост, є Закон (Закон N 595-VIII).

Відповідно до частини першої статті 20 Закону (Закон N 595-VIII) виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.

Виборчі комісії зобов'язані діяти відповідно до Конституції України та законів України (частина третя статті 19 Закону (Закон N 595-VIII)).

Пунктом 1 частини першої статті 19 Закону (Закон N 595-VIII) визначено, що Центральна виборча комісія є виборчою комісією вищого рівня для всіх виборчих комісій з усіх місцевих виборів.

Частиною першою статті 2 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" передбачено, що Комісія в межах своїх повноважень забезпечує дотримання передбачених Конституцією України та законами України принципів і засад виборчого і референдумного процесів, реалізацію виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі, однакове застосування законодавства України про вибори і референдуми на всій території України.

Водночас слід зазначити, що статтями 21, 22 Конституції України встановлено, що права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними, конституційні права і свободи гарантуються.

Так, громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування (стаття 38 Основного Закону України).

Відповідно до статті 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України в порядку, встановленому законом.

До повноважень відповідної селищної виборчої комісії згідно з пунктом 14 частини четвертої статті 25 (Закон N 595-VIII) та статтею 85 Закону (Закон N 595-VIII) віднесено встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів селищної ради та селищного голови.

У зв'язку з цим Центральна виборча комісія вважає за необхідне зобов'язати Таїровську селищну виборчу комісію у строк до 12 лютого 2018 року встановити підсумки голосування та результати виборів депутатів Таїровської селищної ради в одномандатних виборчих округах N 21, 22, 24 і 25 за результатами голосування на виборчій дільниці N 511449 на перших виборах у Таїровській селищній об'єднаній територіальній громаді Овідіопольського району Одеської області 24 грудня 2017 року та прийняти рішення згідно з частиною другою статті 85 Закону (Закон N 595-VIII), а також відповідно до частини третьої статті 89 Закону (Закон N 595-VIII) прийняти рішення про реєстрацію Хасаєва Т. Х. Таїровським селищним головою Овідіопольського району Одеської області.

Звіт про виконання цієї постанови Комісії подати до Центральної виборчої комісії до 13 лютого 2018 року включно.

Враховуючи викладене, відповідно до статей 38, 69, 71, 140, 141 Конституції України, частин першої (Закон N 595-VIII), третьої статті 19 (Закон N 595-VIII), частини першої статті 20 (Закон N 595-VIII), частини четвертої статті 25 (Закон N 595-VIII), частини другої статті 85 (Закон N 595-VIII) та частини третьої статті 89 Закону України "Про місцеві вибори" (Закон N 595-VIII), керуючись частиною першою статті 2, статтями 11 - 13, частиною першою статті 16, пунктами 1 - 2 статті 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Зобов'язати Таїровську селищну виборчу комісію Овідіопольського району Одеської області:

до 12 лютого 2018 року встановити підсумки голосування та результати виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатних виборчих округах N 21, 22, 24 і 25 за результатами голосування на виборчій дільниці N 511449 на перших виборах у Таїровській селищній об'єднаній територіальній громаді Овідіопольського району Одеської області 24 грудня 2017 року та прийняти рішення згідно з частиною другою статті 85 Закону України "Про місцеві вибори" (Закон N 595-VIII);

до 12 лютого 2018 року прийняти рішення про реєстрацію Хасаєва Тимура Хасановича Таїровським селищним головою Овідіопольського району Одеської області згідно з частиною третьою статті 89 Закону України "Про місцеві вибори" (Закон N 595-VIII).

2. Зобов'язати Таїровську селищну виборчу комісію Овідіопольського району Одеської області до 13 лютого 2018 року включно подати до Центральної виборчої комісії звіт про виконання пункту 1 цієї постанови Комісії.

3. Вказати Таїровській селищній виборчій комісії Овідіопольського району Одеської області на необхідність забезпечення реалізації виборчих прав громадян та неухильного дотримання вимог законодавства у своїй діяльності.

4. Копію цієї постанови надіслати Таїровській селищній виборчій комісії Овідіопольського району Одеської області.

5. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

М. ОХЕНДОВСЬКИЙ




 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали