РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 07.07.2011 р. N 335

Про оптимізацію медикаментозного обслуговування населення в аптечних закладах, розташованих в приміщеннях лікувально-профілактичних закладів області

Відповідно до статей 6, 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", з метою оптимізації медикаментозного обслуговування населення в аптечних закладах, розташованих в приміщеннях лікувально-профілактичних закладів області:

1. Рекомендувати:

керівникам аптечних закладів, розташованих в приміщеннях лікувально-профілактичних закладів області, встановлювати ціни на лікарські засоби та вироби медичного призначення, на рівні не вищому, ніж ціни, встановлені по мережі аптечних закладів відповідного суб'єкта господарювання, що розміщені поза межами лікувально-профілактичних закладів;

Постійно;

головним лікарям лікувально-профілактичних закладів області:

забезпечити раціональне розміщення аптечних закладів в приміщеннях лікувально-профілактичних закладів, з урахуванням наявних площ та приміщень, створенням конкуренції та найбільш сприятливих умов для обслуговування пацієнтів;

переглянути орендну плату з урахуванням індексу інфляції та інших чинників, передбачених законодавством;

укласти додаткові угоди з керівниками аптечних закладів, розміщених на території підзвітних їм закладів, в яких передбачити обов'язковою умовою з боку суб'єкта господарювання встановлювати ціни на лікарські засоби та вироби медичного призначення, на рівні не вищому, ніж ціни, встановлені по мережі аптечних закладів відповідного суб'єкта господарювання, що розміщені поза межами лікувально-профілактичних закладів, про що проінформувати управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

До 15.08.2011.

2. Державній інспекції з контролю за цінами в Рівненській області щокварталу проводити моніторинг цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення в аптечних закладах, розташованих в приміщеннях лікувально-профілактичних закладів області та порівнювати їх з цінами, встановленими по мережі аптечних закладів відповідного суб'єкта господарювання, що розміщені поза межами лікувально-профілактичних закладів. Узагальнену інформацію надсилати до управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

Щопівроку до 10 числа місяця, наступного за звітним періодом.

3. Управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації у разі встановлення фактів систематичного завищення рівня цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення в порівнянні з цінами, встановленими в мережі аптечних закладів відповідного суб'єкта господарювання, що розміщені поза межами лікувально-профілактичних закладів, рекомендувати керівнику відповідного лікувально-профілактичного закладу достроково розривати договір оренди з вказаним аптечним закладом.

Постійно.

4. Державній інспекції з контролю якості лікарських засобів в Рівненській області здійснювати постійний контроль за дотриманням вимог законодавства та наявністю достатнього асортименту лікарських засобів в аптечних закладах, розміщених у приміщеннях лікувально-профілактичних закладів області. При виявленні грубих порушень чинного законодавства вживати заходів щодо позбавлення ліцензій відповідних аптечних закладів.

Постійно.

5. Головам районних державних адміністрацій створити робочі групи для вивчення доцільності функціонування аптечних закладів, розташованих в приміщеннях районних лікувально-профілактичних закладів, із залученням фахівців відповідних контролюючих органів та органів виконавчої влади. Робочим групам в двомісячний термін вивчити стан справ в районних лікувально-профілактичних закладах та рівень цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення. В разі виявлення фактів необґрунтованого завищення цін в аптечних закладах, розташованих в приміщеннях районних лікувально-профілактичних закладів, вжити відповідні заходи.

До 15.08.2011.

6. Комунальному підприємству "Аптека "ЛІКИ" Рівненської обласної ради спільно з управлінням охорони здоров'я облдержадміністрації, районними державними адміністраціями забезпечити створення структурних підрозділів комунального підприємства в приміщеннях лікувально-профілактичних закладів Дубровицького, Костопільського, Демидівського та Здолбунівського районів.

До 01.12.2011.

7. Управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації упродовж 2011 року вивчити ефективність роботи комунальних аптечних закладів області та розробити пропозиції щодо покращення їх роботи, які подати обласній державній адміністрації.

До 25.12.2011.

8. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Сад С. І.

 

Голова адміністрації

В. Берташ

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали