ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 13.08.2010 р. N 696

Про організацію роботи з прискорення прийняття органами місцевого самоврядування області у комунальну власність державного житлового фонду

Після проведення приватизації державних підприємств у Херсонській області на балансах господарських товариств залишаються об'єкти державного майна, що не увійшли до їх статутних фондів, серед яких найбільшу частку становить житловий фонд із відповідною інфраструктурою, в тому числі гуртожитки. Так, на сьогодні 802 об'єкти житлового фонду (в тому числі гуртожитки) передані до комунальної власності у відповідності з нормами чинного законодавства.

Повністю завершено передачу об'єктів державного житлового фонду в багатьох районах. Водночас повільно вирішується питання прийняття об'єктів цього фонду, в тому числі гуртожитків, у комунальну власність органами місцевого самоврядування Каланчацького, Новотроїцького, Цюрупинського районів та міст Каховки і Херсона. При цьому, у Нововоронцовському та Великолепетиському районах залишилось по одному будинку.

Разом з тим, станом на 1 липня 2010 року в переліку об'єктів державного майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, облік та управління яким здійснює регіональне відділення Фонду державного майна України по Херсонській області, залишилися не переданими у комунальну власність 142 житлові будинки та гуртожитки. Така ситуація не сприяє ефективному використанню цього державного майна та його збереженню в належному стані. Крім того, затримування вказаних процесів підвищує соціальну напругу серед мешканців державного житлового фонду, які позбавлені можливості реалізувати своє конституційне право на приватизацію житла.

Враховуючи вищезазначене, з метою прискорення передачі об'єктів державного житлового фонду, в тому числі гуртожитків, які не увійшли до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації, до комунальної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області, відповідно до законів України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" (із змінами та доповненнями) та "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків", керуючись статтею 6, пунктом 1 частини першої статті 13, пунктом 1 статті 16, пунктом 1 статті 25, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Каланчацькій, Новотроїцькій, Цюрупинській, Нововоронцовській та Великолепетиській районним державним адміністраціям:

1.1. До 15 серпня 2010 року провести наради з сільськими, селищними, міськими головами, керівниками господарських товариств, на балансах яких перебувають об'єкти державного житлового фонду, представниками регіонального відділення Фонду державного майна України по Херсонській області, керівниками житлово-комунальних підприємств та фінансових управлінь відповідних районних державних адміністрацій (міських рад) з питання прискорення у 2010 році та завершення у 2011 році прийняття у комунальну власність об'єктів житлового фонду, які не увійшли до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації.

1.2. За результатами проведених нарад до 1 вересня 2010 року розробити заходи щодо завершення прийняття об'єктів державного житлового фонду, в тому числі гуртожитків, у комунальну власність відповідних територіальних громад, про що поінформувати обласну державну адміністрацію з наданням копій відповідних документів.

1.3. Довести до відома органів місцевого самоврядування вимогу щодо необхідності термінового прийняття у комунальну власність об'єктів державного житлового фонду, в тому числі гуртожитків, що перебувають на балансах господарських товариств - банкрутів, у відповідності зі статтею 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.

1.4. При формуванні відповідних місцевих бюджетів на 2010 і 2011 роки та у ході їх виконання передбачати видатки на фінансування заходів, пов'язаних з передачею об'єктів державного житлового фонду та соціальної інфраструктури, згідно зі статтею 42 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності".

1.5. Довести до відома виконавчих органів відповідних рад необхідність термінового проведення обстеження об'єктів державного житлового фонду, не прийнятих у комунальну власність, у тому числі гуртожитків, з метою визначення обсягів витрат, необхідних для проведення капітального ремонту даного майна та його утримання, і внести в установленому порядку пропозиції при формуванні відповідних бюджетів на 2010 - 2011 роки.

2. Каховському та Херсонському міським головам:

2.1. Терміново здійснити дієві заходи щодо організації прийняття у комунальну власність об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, що перебувають на балансах господарських товариств - банкрутів, у відповідності зі статтею 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.

2.2. Забезпечити виконання завдань, визначених у пункті 1, крім підпункту 1.3.

3. Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Херсонській області:

3.1. До 20 серпня 2010 року розробити плани-графіки передачі об'єктів державного житлового фонду, в тому числі гуртожитків, до комунальної власності відповідних територіальних громад та погодити їх з відповідними сільськими, селищними, міськими радами.

3.2. Систематично аналізувати стан прийняття у комунальну власність об'єктів державного житлового фонду та протягом 2010 - 2011 років щокварталу до 10 числа місяця, наступного за звітним періодом, інформувати обласну державну адміністрацію.

4. Управлінню житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації та регіональному відділенню Фонду державного майна України по Херсонській області надавати районним державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування відповідну методичну та практичну допомогу з питань прийняття у комунальну власність об'єктів державного житлового фонду, в тому числі гуртожитків, які не увійшли до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації.

5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Котенкова В. М.

 

Голова обласної
державної адміністрації

М. М. Костяк

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали