ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 31.05.2011 р. N 236

Про організацію заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань

Із змінами і доповненнями, внесеними розпорядженням Волинської обласної державної адміністрації від 17 червня 2011 року N 256 (Розпорядження N 256)

Відповідно до статті 13, пункту 10 статті 39 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", статті 43 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", статей 10, 11, 12, 13 Закону України "Про рослинний світ", статей 6, 31, 65, 69, 72, 73, 77 Лісового кодексу України, статті 69 Бюджетного кодексу України, постанов Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 року N 459, зі змінами та доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 року N 761, та від 6 липня 1998 року N 1012, зі змінами та доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2001 року N 1426, наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки від 8 вересня 1999 року N 204, зі змінами та доповненнями, внесеними наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 31 січня 2002 року N 48, рішення обласної ради від 26 травня 2011 року N 4/68 "Про внесення змін до рішення обласної ради від 21 травня 2008 року N 19/13 "Про порядок видачі спеціальних дозволів і встановлення лімітів на заготівлю другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань", з метою забезпечення державного контролю в галузі охорони, збереження, раціонального використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів, здійснення побічних лісових користувань та використання корисних властивостей лісів:

1. Утворити обласну постійно діючу комісію з організації державного контролю за заготівлею лісових ресурсів місцевого значення у складі згідно з додатком (далі - обласна комісія), до компетенції якої віднести координацію роботи, контроль за повнотою сплати збору за використання лісових ресурсів, податку з доходів фізичних осіб від продажу ягід, грибів, лікарських рослин і узгодження дій районних комісій з питань заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань, експорту продукції, в т. ч. замороженої.

2. Районним державним адміністраціям у тижневий строк утворити відповідні районні комісії з числа працівників виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, державної лісової охорони, державної екологічної інспекції, обласної санітарно-епідеміологічної станції, державної інспекції з карантину рослин в області, представників правоохоронних, податкових та фінансових органів з питань організації заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань.

3. Органам виконавчої влади, контролюючим та правоохоронним органам області забезпечити режим всебічного сприяння підприємницьким структурам та бізнесу, що займаються заготівлею, переробкою та експортом ягід, грибів та лікарських рослин, в т. ч. замороженої продукції, у здійсненні їх діяльності.

4. Державній екологічній інспекції в області (А. Гетьманчук) забезпечити створення мобільних груп за участю представників ДАІ, інспекції з карантину рослин в області, лісової охорони, державної податкової адміністрації в області для контролю за наявністю спеціального дозволу (лісового квитка) у тимчасових лісокористувачів при транспортуванні вантажів другорядних лісових матеріалів та продукції побічних лісових користувань, в т. ч. замороженої продукції, упродовж сезону заготівлі.

5. Управлінню Міністерства внутрішніх справ України (В. Ходирєв), державній податковій адміністрації (М. Гринюк), державній інспекції з карантину рослин (В. Максимюк), державній екологічній інспекції в області створити постійні пости на кордоні Львівської та Рівненської областей для контролю за ввезенням-вивезенням лісових ресурсів місцевого значення та замороженої продукції впродовж сезону заготівлі.

6. Державній екологічній інспекції в області при видачі екологічної декларації на право експорту лісових ресурсів місцевого значення та замороженої продукції забезпечити контроль за їх кількістю по кожному спеціальному дозволу (лісовому квитку).

7. Державній податковій адміністрації, державній інспекції з карантину рослин в області забезпечити контроль за достовірністю та повнотою сплати податків за ввезені з-за меж області лісові ресурси місцевого значення та заморожену продукцію.

8. Державній податковій адміністрації в області за участю управління Міністерства внутрішніх справ України, державної екологічної інспекції, інспекції з карантину рослин в області, державної лісової охорони, представників районних комісій з метою достовірного обліку та повноти сплати податків утворити постійно діючі групи на місцях постійного зберігання ягід, грибів, лікарських рослин (холодильники) та щотижня подавати обласній державній адміністрації інформацію про проведену роботу з організації державного контролю за заготівлею та експортом лісових ресурсів місцевого значення, в т. ч. замороженої продукції.

9. Державній інспекції з контролю за цінами в області (В. Темчишена) в період сезону заготівлі забезпечити моніторинг закупівельних цін на другорядні лісові матеріали та побічні лісові користування, в т. ч. заморожену продукцію, та одночасно інформувати про них районні комісії, державні податкові інспекції за місцем розташування ділянок лісового фонду, на яких проводиться заготівля.

10. Ягодинській митниці (Г. Федик) щодня до 9.00 подавати обласній державній адміністрації інформацію за попередню добу про рух ягід, грибів, лікарських рослин на експорт, в т. ч. замороженої продукції.

11. Державній податковій адміністрації в області, Головному управлінню агропромислового розвитку обласної державної адміністрації (Ю. Горбенко), обласному управлінню лісового та мисливського господарства (Б. Колісник), районним державним адміністраціям відповідно до компетенції щопонеділка до 10.00 подавати інформацію про сплачений податок з доходів фізичних осіб від продажу ягід, грибів, лікарських рослин, отриманий збір за використання лісових ресурсів місцевого значення за попередній тиждень.


12. Районним державним адміністраціям рекомендувати сільським, селищним радам, постійним лісокористувачам відповідно до повноважень та вимог (Розпорядження N 256) Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" забезпечити повний облік заготівлі ягід, грибів, лікарських рослин на своїх територіях, а державній податковій адміністрації в області - повноту сплати податку з доходів фізичних осіб від продажу ягід, грибів, лікарських рослин за місцем їх заготівлі. Дотримуватись вимог (Розпорядження N 256) пункту 10.5 статті 10 Податкового кодексу України в частині встановлення інших видів податків і зборів. (Розпорядження N 256)

(пункт 12 у редакції розпорядження Волинської обласної державної адміністрації від 17.06.2011 р. N 256) (Розпорядження N 256)

13. Державній екологічній інспекції в області, обласному управлінню лісового та мисливського господарства, Головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації здійснювати постійний контроль за заготівлею ягід, грибів, лікарських рослин дозволеними способами, що виключають виснаження природних ресурсів і не завдають шкоди їх відтворенню.

14. З метою недопущення втрат, збереження та експорту заготовлених ягід, грибів, лікарських рослин на період заготівлі другорядних лісових матеріалів та продукції побічних лісових користувань рекомендувати державній екологічній інспекції, інспекції з карантину рослин, державній податковій адміністрації в області, Ягодинській митниці, обласній санітарно-епідеміологічній станції (Н. Янко), обласному управлінню лісового та мисливського господарства вирішити питання введення 6-денного робочого тижня в режимі чергування.


15. Головному фінансовому управлінню облдержадміністрації (І. Никитюк), державній податковій адміністрації в області, головам районних державних адміністрацій забезпечити організацію виконання рішення обласної ради від 26 травня 2011 року N 4/68 "Про внесення змін до рішення обласної ради від 21.05.2008 N 19/13 "Про порядок видачі спеціальних дозволів і встановлення лімітів на заготівлю другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань". (Розпорядження N 256)

Рекомендувати сільським, селищним радам спрямовувати 15 відсотків отриманих коштів збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення та корисних властивостей лісів постійним лісокористувачам для реалізації обласної цільової програми "Ліси Волині на 2002 - 2015 роки". (Розпорядження N 256)

(пункт 15 у редакції розпорядження Волинської обласної державної адміністрації від 17.06.2011 р. N 256) (Розпорядження N 256)


16. Державній податковій адміністрації в області, головам районних державних адміністрацій, головному фінансовому управлінню облдержадміністрації забезпечити контроль за надходженням у повному обсязі та зарахуванням до відповідних місцевих бюджетів коштів від збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення, податку з доходів фізичних осіб-здавачів ягід, грибів, лікарських рослин. (Розпорядження N 256)

(пункт 16 у редакції розпорядження Волинської обласної державної адміністрації від 17.06.2011 р. N 256) (Розпорядження N 256)

17. Обласному управлінню лісового та мисливського господарства, Головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації, райдержадміністраціям забезпечити контроль за дотриманням порядку та обсягів заготівлі другорядних лісових матеріалів та продукції побічних лісових користувань, разом з відповідними господарськими структурами здійснювати заходи з відтворення природних ресурсів у районах та ареалах за рахунок коштів (від 15 %), отриманих від збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення.

18. Державній екологічній інспекції в області, обласній санітарно-епідеміологічній станції, Маневицькій радіологічній лабораторії обласного управління лісового та мисливського господарства проводити радіологічний контроль, здійснювати видачу суб'єктам підприємницької діяльності екологічної декларації та сертифіката на вміст радіоактивних речовин на продукцію, в т. ч. заморожену, що призначається для експорту, за наявності довідок податкового органу про сплату збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення, єдиного податку та податку з доходів фізичних осіб - здавачів рослинної продукції, з урахуванням відповідності кількості лісових ресурсів місцевого значення, за які сплачено податки і збори, та кількості ресурсів, заявлених до експорту, в т. ч. замороженої продукції.

19. Волинській торгово-промисловій палаті (С. Науменко) відповідно до рішення Президії Торгово-промислової палати України від 26 лютого 2009 року рекомендувати включити до пакету документів при оформленні сертифікатів походження на лісові ресурси місцевого значення спеціальний дозвіл (лісовий квиток).

20. Головному управлінню економіки облдержадміністрації (О. Блащук) розглянути пропозиції щодо створення асоціації оптових експортерів лісових ресурсів місцевого значення та надавати відповідну практичну допомогу.

21. Визнати такими, що втратили чинність, розпорядження голови облдержадміністрації від 8 червня 2010 року N 170 "Про організацію заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань" та від 26 липня 2010 року N 238 "Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 8 червня 2010 року N 170".

22. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації В. Карпюка.

  

Голова обласної
державної адміністрації

Б. Клімчук

  

Додаток
до розпорядження Волинської обласної державної адміністрації
31.05.2011 N 236

СКЛАД
постійно діючої комісії з організації державного контролю за заготівлею лісових ресурсів місцевого значення

Голова комісії

КАРПЮК
Віталій Володимирович

- заступник голови обласної державної адміністрації

заступник голови комісії

КОЛІСНИК
Богдан Іванович

- начальник обласного управління лісового та мисливського господарства

секретар комісії

ПЕСТЮК
Галина Анатоліївна

- головний спеціаліст відділу лісового господарства обласного управління лісового та мисливського господарства

члени комісії:

ГЕТЬМАНЧУК
Анатолій Іванович

- начальник державної екологічної інспекції в області

ГОРБЕНКО
Юрій Мефодійович

- начальник Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації

ЗОТЬКО
Микола Павлович

- начальник управління державної служби боротьби з економічною злочинністю управління Міністерства внутрішніх справ України в області

МАКСИМЮК
Василь Степанович

- начальник інспекції з карантину рослин в області

НИКИТЮК
Ігор Миколайович

- начальник Головного фінансового управління обласної державної адміністрації

ПОЛІЩУК
Володимир Григорович

- начальник відділу ДАІ управління Міністерства внутрішніх справ України в області

ТИМЕЙЧУК
Андрій Анатолійович

- перший заступник голови державної податкової адміністрації в області

ФЕДИК
Геннадій Петрович

- начальник Ягодинської митниці

ЯКУБИШЕНА
Світлана Григорівна

- начальник державного управління охорони навколишнього природного середовища в області

ЯНКО
Наталія Вікторівна

- головний державний санітарний лікар області

  

Заступник голови - керівник апарату
обласної державної адміністрації

С. Ющик

  
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали