ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 06.06.2011 р. N 369

Про організацію заходів щодо зменшення обсягів накопичення на території області заборонених та не придатних до використання хімічних засобів захисту рослин

На даний час орієнтовна кількість не придатних до використання хімічних засобів захисту рослин, які зберігаються на території області, становить 1000 тонн. Умови їх зберігання на більшості складських приміщень та майданчиків не відповідають вимогам екологічної безпеки.

Із загальної кількості не придатних до використання 452 тонни завантажені в герметичні контейнери та зберігаються на території колишніх баз ВАТ "Білозерський райагрохім" (роз'їзд "Срочний", 5 км, смт Сонячне Білозерського району) - 50 контейнерів (159,2 тонни), ВАТ "Каланчацький райагрохім" (смт Мирне Каланчацького району) - 64 контейнери (132,8 тонни) та ВАТ "Генічеський райагрохім" (с. Партизани Генічеського району) - 56 контейнерів (160 тонн).

Крім того, на території колишньої бази ВАТ "Білозерський райагрохім" зберігається близько 350 тонн невпізнаних відходів з характерним запахом дусту, які були поховані на початку 90-х років минулого сторіччя.

У свою чергу, завдяки зусиллям обласної державної адміністрації та Міністерства охорони навколишнього природного середовища України за рахунок коштів обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища в 2009 році перезатарено та вивезено з території області за межі України для подальшої утилізації 165,9 тонни не придатних до використання хімічних засобів захисту рослин на суму 3 млн. 251 тис. грн., у 2010 році за рахунок коштів Державного фонду охорони навколишнього природного середовища - 76,6 тонни на суму 1 млн. 500 тис. грн. Внаслідок цього вдалося повністю очистити від отрутохімікатів Скадовський та частково Чаплинський і Великолепетиський райони області.

На виконання протоколу засідання міжвідомчої робочої групи представників Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо нормалізації екологічної ситуації та запобігання можливому затопленню (підтопленню) території Херсонської області внаслідок льодоходу, повені та паводків у 2011 році від 24 березня 2011 року та з метою формування переліку першочергових природоохоронних заходів Херсонської області, які будуть фінансуватися з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2011 році за бюджетною програмою КПВК 2401250 "Поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами", надано запит до Міністерства екології та природних ресурсів України про виділення коштів для виконання робіт по знищенню не придатних до використання хімічних засобів захисту рослин, які зберігаються на території Херсонської області на суму 19 млн. 195,6275 тис. грн.

З метою поліпшення екологічного стану території Херсонської області та зменшення обсягів накопичення заборонених та не придатних до використання хімічних засобів захисту рослин, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 серпня 1998 року N 1217 "Про затвердження Порядку виявлення та обліку безхазяйних відходів", керуючись статтею 6, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Райдержадміністраціям, міськвиконкомам міст обласного значення:

1.1. Забезпечити виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 3 серпня 1998 року N 1217 "Про затвердження Порядку виявлення та обліку безхазяйних відходів".

1.2. Активізувати роботу районних (міських) комісій з питань поводження з безхазяйними відходами в частині визначення власників (балансоутримувачів) заборонених та не придатних до використання хімічних засобів захисту рослин.

1.3. Забезпечити належне утримання (відповідно до санітарних норм) отрутохімікатів та охорони місць їх зберігання.

1.4. Про виконані заходи до 1 вересня 2011 року поінформувати управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи обласної державної адміністрації та Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області.

2. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Гонтаря О. П.

 

Голова обласної
державної адміністрації

М. М. Костяк

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали