ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 19 грудня 2011 року

Верховний Суд України у складі: головуючого - Маринченка В. Л., суддів - Балюка М. І., Барбари В. П., Берднік І. С., Вус С. М., Глоса Л. Ф., Гошовської Т. В., Григор'євої Л. І., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Гусака М. Б., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Заголдного В. В., Канигіної Г. В., Кліменко М. Р., Ковтюк Є. І., Колесника П. І., Короткевича М. Є., Коротких О. А., Косарєва В. І., Кривенди О. В., Кузьменко О. Т., Лященко Н. П., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Панталієнка П. В., Патрюка М. В., Пивовара В. Ф., Пилипчука П. П., Потильчака О. І., Пошви Б. М., Прокопенка О. Б., Редьки А. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Скотаря А. М., Таран Т. С., Терлецького О. О., Тітова Ю. Г., Шицького І. Б., Школярова В. Ф., Яреми А. Г., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом Солочинської сільської ради Свалявського району Закарпатської області (далі - Солочинська сільрада) до Свалявської районної ради Закарпатської області (далі - Свалявська райрада), третя особа - Голубинська сільська рада Свалявського району Закарпатської області, про визнання частково протиправним та скасування рішення, встановив:

У березні 2000 року Солочинська сільрада звернулася до арбітражного суду Закарпатської області з позовом, у якому просила визнати недійсним рішення Свалявської райради від 14 березня 2000 року "Про розмежування території Солочинської та Голубинської сільських рад" у частині включення до земель третьої особи території, яку займає санаторій-профілакторій "Кришталеве джерело".

Рішенням арбітражного суду Закарпатської області від 11 травня 2000 року позов задоволено.

Господарський суд Закарпатської області постановою від 20 листопада 2009 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 21 жовтня 2010 року, згадане рішення арбітражного суду Закарпатської області внаслідок його перегляду за нововиявленими обставинами скасував та ухвалив нове - про відмову в задоволенні позову.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 25 серпня 2011 року рішення судів попередніх інстанцій залишив без змін.

У заяві про перегляд судових рішень Верховним Судом України з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), Солочинська сільрада просить скасувати ухвалу Вищого адміністративного суду України від 25 серпня 2011 року, а справу направити на новий касаційний розгляд.

Перевіривши наведені в заяві доводи, Верховний Суд України дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення з огляду на нижченаведене.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 237 КАС одним із мотивів перегляду Верховним Судом України судових рішень в адміністративних справах є неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.

У своїй заяві до Верховного Суду України Солочинська сільрада як на підставу для перегляду судових рішень посилається на незастосування касаційним судом у справі, що переглядається, положень статті 174 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року, яка визначає перелік органів та їх компетенцію в частині встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних утворень, та яка набрала чинності з 1 січня 2002 року.

На підтвердження різного, на думку позивача, правозастосування надано ухвалу Вищого адміністративного суду України від 20 квітня 2010 року у справі за позовом виконавчого комітету Житомирської міської ради та комунального підприємства "Житомирбудзамовник" до Житомирської районної ради та Житомирської обласної ради про визнання протиправними і скасування рішень, зобов'язання вчинити дії.

Однак спірні відносини у вказаній справі виникли за іншого нормативно-правового регулювання, яке визначало права та обов'язки їх учасників, ніж у справі, що переглядається, оскільки предметом розгляду в цій справі було питання щодо правомірності рішення органу місцевого самоврядування, прийнятого 14 березня 2000 року, тобто до набрання чинності Земельним кодексом України від 25 жовтня 2001 року.

Наведене не дає можливості дійти висновку про неоднакове застосування одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.

Частина доводів заявника також містить посилання на неоднакове застосування касаційним судом норм процесуального права. Проте Верховний Суд України позбавлений можливості усунути розбіжності у застосуванні цих норм, оскільки відповідно до статті 235 КАС він переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановленому цим Кодексом, а підставою для перегляду судових рішень в адміністративних справах є неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції лише одних і тих самих норм матеріального права.

Ураховуючи те, що обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися, Верховний Суд України, керуючись частиною першою статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України, постановив:

У задоволенні заяви Солочинської сільської ради Свалявського району Закарпатської області відмовити.

Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає, крім випадку, встановленого пунктом 2 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Головуючий

В. Л. Маринченко

Судді:

М. І. Балюк

 

В. П. Барбара

 

І. С. Берднік

 

С. М. Вус

 

Л. Ф. Глос

 

Т. В. Гошовська

 

Л. І. Григор'єва

 

В. С. Гуль

 

В. І. Гуменюк

 

М. Б. Гусак

 

А. А. Ємець

 

Т. Є. Жайворонок

 

В. В. Заголдний

 

Г. В. Канигіна

 

М. Р. Кліменко

 

Є. І. Ковтюк

 

П. І. Колесник

 

М. Є. Короткевич

 

О. А. Коротких

 

В. І. Косарєв

 

О. В. Кривенда

 

О. Т. Кузьменко

 

Н. П. Лященко

 

В. В. Онопенко

 

Л. І. Охрімчук

 

П. В. Панталієнко

 

М. В. Патрюк

 

В. Ф. Пивовар

 

П. П. Пилипчук

 

О. І. Потильчак

 

Б. М. Пошва

 

О. Б. Прокопенко

 

А. І. Редька

 

Я. М. Романюк

 

Ю. Л. Сенін

 

А. М. Скотарь

 

Т. С. Таран

 

О. О. Терлецький

 

Ю. Г. Тітов

 

І. Б. Шицький

 

В. Ф. Школяров

 

А. Г. Ярема

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали