МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 06.01.2012 р. N 4-р

Про основні завдання цивільного захисту Миколаївської області на 2012 рік

Відповідно до статті 27 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", законів України "Про Цивільну оборону України", "Про правові засади цивільного захисту", "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру", розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року N 1215-р "Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту на 2012 рік" (План N 1215-р):

1. Взяти до відома аналіз стану цивільного захисту Миколаївської територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту України за 2011 рік (додаток).

2. Затвердити план основних заходів з підготовки Миколаївської територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту України на 2012 рік (додається), графік проведення командно-штабних навчань місцевих ланок Миколаївської територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту України на 2012 рік (додається), графік проведення тактичних навчань органів управління потенційно небезпечних об'єктів, об'єктів підвищеної небезпеки, пожежонебезпечних об'єктів та об'єктів з масовим перебуванням людей на 2012 рік (додається), план інспекторських та інших перевірок з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Миколаївської області на 2012 рік (додається) та комплексний план проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи та навчання населення Миколаївської області з питань цивільного захисту, діях в умовах надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та правилах безпеки життєдіяльності на 2012 рік (додається).

3. Доручити райдержадміністраціям, керівникам управлінь, відділів, інших структурних підрозділів облдержадміністрації та запропонувати виконавчим комітетам міських (міст обласного значення) рад, керівникам територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій та начальникам обласних служб цивільної оборони:

3.1. До 13 січня 2012 року спланувати підготовку цивільного захисту підпорядкованої ланки, довести до виконавців зміст і терміни виконання заходів.

3.2. Звіти про виконання плану основних заходів з підготовки Миколаївської територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту України на 2012 рік надавати управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації щомісяця до 5 числа наступного місяця, за перше півріччя 2012 року - до 27 червня 2012 року, за 2012 рік - до 28 грудня 2012 року.

3.3. Пропозиції стосовно планування заходів з підготовки Миколаївської територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту України на 2013 рік надати управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації до 27 червня 2012 року.

4. Взяти до відома, що виконання заходів з підвищення готовності цивільного захисту області є одним із пріоритетних завдань місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і підпорядкування.

5. Доручити райдержадміністраціям та запропонувати виконавчим комітетам міських (міст обласного значення) рад в установленому чинним законодавством порядку передбачати у відповідних місцевих бюджетах фінансування заходів цивільного захисту.

6. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови облдержадміністрації від 17 лютого 2011 року N 36-р "Про основні завдання цивільного захисту Миколаївської області на 2011 рік".

7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови облдержадміністрації Ніколенка Г. Б.

 

Голова
облдержадміністрації

М. П. Круглов

 

Додаток
до розпорядження Миколаївської обласної державної адміністрації
06.01.2012 N 4-р

АНАЛІЗ СТАНУ
цивільного захисту Миколаївської територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту України за 2011 рік

Результати здійснення заходів (перевірок, навчань, тренувань, зборів), аналіз діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту (цивільної оборони) свідчать про те, що основні вимоги, заходи та завдання, визначені розпорядженням голови облдержадміністрації від 17 лютого 2011 року N 36-р "Про основні завдання цивільного захисту Миколаївської області на 2011 рік", в основному виконано.

За станом виконання Плану основних заходів з підготовки єдиної системи цивільного захисту України на 2011 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 року N 79-р "Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту на 2011 рік" (Розпорядження N 79-р), готовність Миколаївської територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту України оцінюється як "обмежено готова до виконання завдань".

З метою вжиття заходів місцевими органами виконавчої влади щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій проведено 12 засідань регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при облдержадміністрації, з них - 6 позачергових.

Кількість надзвичайних ситуацій, порівняно з 2010 роком, збільшилась з 9 до 12, внаслідок яких 2 людини загинули та 5 - постраждали. На запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій та їх наслідків з резервного фонду місцевих бюджетів виділено кошти у сумі 81,4 тис. грн. (на проведення протималярійних заходів - 3,3 тис. грн., на придбання будматеріалів для ліквідації наслідків стихійного лиха - 1 тис. грн., на запобігання надзвичайній ситуації щодо виливу каналізаційних стічних вод назовні та підтоплення будинків - 18 тис. грн., на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації - 59,1 тис. грн.).

Резервний фонд місцевих бюджетів Миколаївської області на 2011 рік було сформовано у сумі 3772,3 тис. грн., у т. ч. обласного бюджету - 1500,0 тис. грн.

З резервного фонду обласного бюджету Миколаївської області на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій виділено 264,175 тис. грн., у тому числі на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, що виникла в с. Коблеве Березанського району та була пов'язана з вибухом у будівлі житлового призначення 48,189 тис. грн. та на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, що виникла на території м. Южноукраїнська та була пов'язана з аварією на каналізаційному колекторі, 215,986 тис. грн.

З державного бюджету кошти на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій не виділялись.

Порівняно з 2010 роком на 43 % зменшилась кількість випадків загибелі людей на воді: загинули 58 осіб (з них - 8 дітей). Кількість випадків рятування людей на воді збільшилась на 153 %, врятовано 48 людей. Робота щодо профілактики загибелі людей на водних об'єктах на належному рівні проводиться в містах Очакові та Южноукраїнську, Вознесенському Березанському, Новобузькому та Очаківському районах.

З метою поліпшення організації рятування людей на водних об'єктах області проведено навчання та підготовку 167 (96 %) матросів-рятувальників.

Власниками (орендарями) місць відпочинку на воді укладено 139 угод з державними аварійно-рятувальними службами області на постійне аварійно-рятувальне обслуговування та 59 угод на обстеження дна водної акваторії.

56 % від загальної кількості небезпечних подій в області складають події, пов'язані з виявленням вибухонебезпечних предметів. З початку року зареєстровано 197 випадків, внаслідок яких виявлено та знешкоджено 1709 одиниць застарілих боєприпасів часів минулих війн (на 62 % більше ніж за аналогічний період 2010 року).

З початку року на ділянці Шевченківської сільської ради Новобузького району та водній акваторії у районі Кінбурнської коси і острова Березань Очаківського району у порядку оперативного реагування виявлено та знешкоджено близько 200 одиниць застарілих боєприпасів.

З метою запобігання загибелі та травмуванню людей внаслідок несанкціонованого поводження з вибухонебезпечними предметами, протягом листопада 2010 року та жовтня 2011 року особовим складом групи піротехнічних та спеціальних водолазних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління МНС України в Миколаївській області проведено обстеження ділянок водної акваторії Чорного моря в районі Кінбурнської коси на загальній площі близько 65 тис. квадратних метрів та острова Березань Очаківського району. Роботи проводилися спільно із Національним університетом кораблебудування імені адмірала Макарова. Під час обстеження підводної частини акваторії навколо острова Березань виявлено наявність у ґрунті донних мін часів Великої Вітчизняної війни та затонулої баржі, у трюмах якої знаходиться близько 20 тис. одиниць боєприпасів. Для проведення робіт з ліквідації надзвичайної ситуації техногенного характеру з регіонального матеріального резерву виділено пально-мастильні матеріали.

Згідно з планом першочергових заходів захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, запобігання та оперативного реагування на них із запланованих 79,127 млн. грн. профінансовано та освоєно 66,471 млн. грн., або 84 % від плану, у тому числі на протипаводкові заходи сплановано 4,536 млн. грн., профінансовано та освоєно 4,336 млн. грн., або 95,3 % від плану.

У лютому 2011 року внаслідок несприятливих метеорологічних умов виникла подія, пов'язана з масштабним та тривалим забрудненням атмосферного повітря пилом червоного шламу в зоні розташування шламосховища N 2 ТОВ "Миколаївський глиноземний завод".

З метою ліквідації та недопущення в подальшому виникнення зазначеної події розроблено та забезпечено виконання ТОВ "Миколаївський глиноземний завод" Програми комплексних заходів щодо пилеподавлення при експлуатації шламосховищ NN 1 - 2. Відповідно до програми передбачено реалізацію 25 заходів на загальну суму 32,519 млн. грн.

На сьогодні реалізовано 20 заходів на загальну суму 20,352 млн. грн. Всі заплановані програмою заходи виконано своєчасно та в повному обсязі. Згідно з пунктом 23 програми на промисловий майданчик підприємства надійшла спеціальна техніка для інженерного захисту типу шнекохід, вирішується питання щодо її державної реєстрації та введення до експлуатації. Решта заходів знаходяться в стадії реалізації (чотири з терміном реалізації у 2012 році та один у 2014 році).

На території області, за підсумками інвентаризації 2010 року, знаходилося 694,187 тонн непридатних хімічних засобів захисту рослин. У 2011 році проводилися заходи з екологічно безпечного збирання, контейнеризації та вивезення за межі області для утилізації непридатних та заборонених до використання засобів захисту рослин (далі - пестицидів). На сьогодні вивезено 694,475 тонн пестицидів, а саме:

Арбузинський район - 25,24 тонни, Березанський район - 36,56 тонни, Веселинівський район - 3,77 тонни, Вознесенський район - 41,180 тонни, Врадіївській район - 95,1 тонни, Доманівський район - 9,320 тонни, Єланецький район - 8,66 тонни, Казанківський район - 66,960 тонни, Кривоозерський район - 2,960 тонни, Миколаївський район - 3,990 тонни, Новоодеський район - 322,650 тонни, Первомайський район - 78,085 тонни.

Підготовлено до вивезення за межі області непридатні хімічні засоби захисту рослин у Врадіївському районі у кількості 11,650 тонн.

З метою реалізації положень Стокгольмської конвенції Україна взяла на себе зобов'язання щодо вивезення 40 тис. тонн відходів гексахлорбензолу для знешкодження. ДП "Національний центр поводження з небезпечними відходами" отримано дозвіл, розроблено техніко-економічне обґрунтування та регламент на транспортування відходів гексахлорбензолу до Великобританії для подальшого знешкодження, які затверджені Міністерством охорони навколишнього природного середовища України. За рекомендацію Кабінету Міністрів України прийнято рішення щодо перевантаження відходів через морські порти Миколаївської області.

Тричі під головуванням голови облдержадміністрації проводилися наради з керівниками ДП "Національний центр поводження з небезпечними відходами", транспортних підприємств та контрольно-наглядових служб області. Працював обласний штаб з підготовки та координації роботи контрольно-наглядових служб області при транспортуванні та перевантаженні зазначених речовин. Всього через морські порти Миколаївщини перевантажено 14,415 тис. тонн відходів гексахлорбензолу.

Згідно з Програмою створення страхового фонду документації Миколаївської області на 2011 - 2015 роки протягом 2011 року закладено до страхового фонду документації на 18 об'єктів (53 % від запланованих) 12,718 тис. арк. на суму 142,652 тис. грн., що становить 233 % арк. та 201 % коштів від запланованих. На належному рівні робота проводилася у м. Миколаєві, Вознесенському і Новобузькому районах.

В області на обліку перебувають 570 потенційно небезпечних об'єктів (далі - ПНО), з яких 98 % - зареєстровано в державному реєстрі ПНО Державного департаменту страхового фонду документації України.

На всіх об'єктах підвищеної небезпеки (далі - ОПН) проведено розрахунки ідентифікації, за результатами якої визначено 247 ОПН, або 43 % від їх кількості. Для 233 даних об'єктів, або 94 %, складено декларації безпеки. На належному рівні це питання вирішується у м. Южноукраїнську, Врадіївському та Доманівському районах.

Для 527 ПНО та ОПН складено плани локалізації, ліквідації аварійних ситуацій та аварій (далі - ПЛАС), що становить 92 % від загальної кількості. На високому рівні проводиться ця робота у м. Вознесенську, Арбузинському та Новоодеському районах.

Підлягає обов'язковому страхуванню цивільної відповідальності суб'єктів господарювання 382 ПНО та ОПН. На даний час застраховано 363 об'єкти, або 95 % від загальної кількості. Конструктивно вирішується це питання у Новобузькому та Снігурівському районах.

На сьогодні з 570 ПНО та ОПН підлягає обладнанню системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у випадку їх виникнення 200 об'єктів. Для 124 об'єктів технічні завдання на проектування розроблені та погоджені Державною інспекцією цивільного захисту та техногенної безпеки МНС України, для 87 - розроблено відповідну проектну документацію. На 25 об'єктах локальні системи змонтовано та проведено комплексне випробування. Роботи по встановленню локальних систем тривають на 13 об'єктах. Позитивно вирішується це питання у м. Первомайську, Жовтневому і Новобузькому районах.

Керівники 27 підприємств із 31 ПНО, на яких застосовуються хімічно небезпечні речовини, провели роботи по впровадженню локальних систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей, на 22 об'єктах - обладнані системи автоматичного спостереження за небезпечними хімічними речовинами.

Здійснено інвентаризацію апаратури оповіщення та проведено перевірку працездатності внутрішньообласної системи централізованого оповіщення і зв'язку. Ліпше ці питання вирішувались в містах Вознесенську та Южноукраїнську, Арбузинському, Березнегуватському, Веселиніському, Вознесенському та Миколаївському районах.

Відкориговано план евакуації населення області у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, пов'язаних зі шкідливою дією вод та лісовими пожежами. Уточнено плани транспортного забезпечення евакуаційних заходів та склад евакуаційних органів.

На належному рівні ці питання вирішуються в містах Миколаєві, Вознесенську, Южноукраїнську, Арбузинському та Вознесенському районах.

В районах та містах обласного значення 30-км зони навколо ВП "Южно-Українська АЕС" за рахунок субвенції з державного бюджету у 2011 році передбачено придбання засобів захисту органів дихання для непрацюючого населення на загальну суму 197,105 тис. грн. Фактично за рахунок державного та місцевих бюджетів придбано засобів захисту органів дихання у кількості 21230 шт. на суму 117,28 тис. грн. Позитивно вирішується це питання у містах Южноукраїнську, Вознесенську та Первомайському районі.

Створення матеріальних резервів здійснюється згідно з Регіональною цільовою соціальною програмою розвитку цивільного захисту Миколаївської області на 2009 - 2013 роки.

У 2011 році на створення та поновлення матеріальних резервів сплановано виділення коштів в сумі 1956,299 тис. грн., в тому числі:

для регіонального матеріального резерву - 541,144 тис. грн.;

для місцевих матеріальних резервів - 1415,155 тис. грн.

Для реалізації місцевих програм стосовно створення матеріальних резервів з місцевих бюджетів було виділено 219,678 тис. грн. Освоєно 208,575 тис. грн. З обласного бюджету кошти не виділялись.

В області створено:

регіональний матеріальний резерв на загальну суму 388,142 тис. грн.;

місцеві матеріальні резерви на загальну суму 1560,952 тис. грн.

Позитивно робота проводилась у м. Миколаєві, Березанському, Березнегуватському, Доманівському і Снігурівському районах.

З початку 2011 року на запобігання і ліквідацію надзвичайних ситуацій та їх наслідків із запасів регіонального та місцевих матеріальних резервів використано матеріалів на загальну суму 143,724 тис. грн., в тому числі із регіонального - на загальну суму 37,757 тис. грн.

Протягом року здійснено заходи щодо технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони (цивільного захисту) як об'єктів нерухомого майна. Інвентаризовано 119 споруд, з них 48 - комунальної, 3 - приватної та 68 - державної форм власності. Краще організована робота з цього питання в містах Первомайську, Миколаєві, Баштанському, Казанківському, Новоодеському та Снігурівському районах.

Проведено 24 комплексні навчання з органами управління та силами цивільного захисту Миколаївської територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту України у разі загрози та виникнення різноманітних надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, з них обласних - 4, районних - 20.

Організовано і проведено комплексних об'єктових навчань - 75, залучено 3086 осіб, комплексних об'єктових тренувань - 220, залучено 49383 особи, штабних об'єктових тренувань - 116, залучено 2143 особи, тактико-спеціальних навчань - 90, залучено 1663 особи, навчально-тренувальних занять на ПНО - 243, залучено 1780 осіб. Ліпше ця робота проводиться у містах: Миколаєві, Первомайську, Южноукраїнську та Миколаївському районі.

У 539 дошкільних навчальних закладах при проведенні Тижня безпеки дитини взяли участь 27735 дітей. У 28 професійно-технічних училищах та 353 загальноосвітніх школах при проведенні Дня цивільного захисту залучалось 11317 та 96811 осіб відповідно. Протягом літнього періоду в дитячих оздоровчих таборах проводились заходи з безпеки життєдіяльності.

У мережі підрозділів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Миколаївської області згідно з планом підготовки, за державним замовленням, пройшли підготовку 4515 осіб, що становить 98 % від плану. Належно ця робота проводиться в містах: Миколаєві, Вознесенську, Очакові, Первомайську, Южноукраїнську, Березанському, Березнегуватському, Жовтневому та Очаківському районах.

В обласних та районних засобах масової інформації опубліковано 306 статей, підготовлено виступів на радіо - 114; по телебаченню - 52; постійно розміщувалась попереджувальна інформація у вигляді "рухомого рядка"; розповсюджено понад 174964 пам'ятки.

З 4 до 11 липня 2011 року у м. Южноукраїнську пройшли VI Міжнародні (XI Всеукраїнські) збори-змагання юних рятувальників "Школа безпеки". У змаганнях взяли участь 29 команд, серед яких, окрім України брали участь юні рятувальники з Росії, Білорусі, Казахстану. У загальнокомандному заліку Миколаївщина посіла друге місце.

Виходячи з вищезазначеного робота з питань цивільного захисту добре організована та здійснюється в містах Миколаєві, Вознесенську, Южноукраїнську, Вознесенському, Новобузькому та Новоодеському районах.

Однак, незважаючи на позитивну в цілому діяльність у сфері цивільного захисту населення і територій, виявлено низку недоліків.

На низькому рівні організовано роботу щодо забезпечення реалізації державної політики у сфері створення та функціонування державної системи страхового фонду документації у Березанському, Єланецькому та Жовтневому районах, де не розроблені проекти місцевих програм створення страхового фонду документації.

Недостатньо проводилась робота з керівниками (власниками) потенційно небезпечних об'єктів у Єланецькому та Казанківському районах.

Незадовільно вирішуються питання щодо складання декларації безпеки керівниками (власниками) ОПН у Баштанському (33 %) та Березанському (33 %) районах.

Не сприяють вирішенню питання паспортизації ПНО у Березнегуватському районі.

Недостатньо організовано роботу по розробленню ПЛАСів керівниками (власниками) ПНО в м. Очакові (56 %) та Казанківському (50 %) і Очаківському (50 %) районах.

У Арбузинському, Братському, Веселинівському, Доманівському, Кривоозерському та Снігурівському районах роботи по впровадженню локальних систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у випадку їх виникнення не розпочато на жодному з ПНО.

У Братському, Доманівському, Жовтневому, Первомайському та Снігурівському районах не проводиться робота щодо визначення та відповідного облаштування місць масового відпочинку людей на водних об'єктах.

Пункти управління міст та районів неповною мірою обладнано засобами зв'язку, оповіщення і життєзабезпечення.

Внаслідок недостатньої роботи райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад з суб'єктами господарської діяльності кількість непрацюючих електросирен не зменшилась, заходи щодо їх відновлення не вживаються. Найгірша ситуація з цього питання склалася у містах Первомайську, Очакові, Баштанському, Березанському, Братському, Врадіївському, Доманівському, Єланецькому, Казанківському, Кривоозерському та Первомайському районах.

Керівниками підприємств, що потрапляють у зону можливого зараження промисловими отруйними речовинами, не здійснюються заходи щодо придбання засобів індивідуального захисту для працівників та територіальних невоєнізованих формувань.

Не вирішено питання щодо придбання засобів захисту органів дихання для непрацюючого населення, яке проживає у зоні спостереження навколо ВП "Южно-Українська АЕС" в Арбузинському районі.

Проблемним питання залишається транспортне забезпечення евакуаційних заходів, у зв'язку з цим повністю не вирішено питання транспортного забезпечення евакуації населення одним рейсом з м. Южноукраїнська.

Повільно створюються місцеві матеріальні резерви на ліквідацію надзвичайних ситуацій у Врадіївському, Новобузькому та Очаківському районах.

Не проведено інвентаризацію жодної захисної споруди у Братському, Доманівському, Єланецькому, Миколаївському, Очаківському та Первомайському районах.

 

Заступник голови -
керівник апарату
облдержадміністрації

В. М. Рукоманов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали