ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 6 березня 2012 року

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Кривенка В. В., суддів - Гусака М. Б., Коротких О. А., Кривенди О. В., Маринченка В. Л., Панталієнка П. В., Прокопенка О. Б., Терлецького О. О., Тітова Ю. Г., розглянувши у порядку письмового провадження справу за позовом виконавчого комітету Житомирської міської ради (далі - Виконком) та комунального підприємства "Житомирбудзамовник" (далі - Підприємство) до Житомирської обласної ради (далі - Облрада), Житомирської районної ради (далі - Райрада), Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області (далі - Сільрада) про визнання частково нечинними рішень та зобов'язання вчинити дії, встановив:

У березні 2006 року Виконком та Підприємство звернулися до суду з позовом, у якому просили визнати нечинними рішення: Райради від 29 жовтня 1998 року в частині переведення до земель запасу Сільради земельної ділянки площею 55,0 га, яка була надана державній комунальній фірмі "Житомирбудзамовник" під будівництво Північного житлового району м. Житомира та Облради від 3 грудня 2004 року щодо передачі цієї земельної ділянки до меж с. Оліївка Житомирського району Житомирської області, а також зобов'язати Райраду видати Підприємству правоустановчі документи на право постійного користування земельною ділянкою площею 62,0 га, яка була надана Підприємству згідно Постанови Верховної Ради України від 31 серпня 1993 року N 3419-XII "Про вилучення і надання земельних ділянок для несільськогосподарських потреб та попереднє погодження місць розташування об'єктів".

Господарський суд Житомирської області постановою від 14 вересня 2006 року, залишеною без змін ухвалою Житомирського апеляційного господарського суду від 15 травня 2007 року та ухвалою Вищого адміністративного суду України від 20 квітня 2010 року, у задоволенні позову відмовив.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції, з яким погодилися апеляційний та касаційний суди, дійшов висновку, що оскаржувані рішення прийняті відповідно до норм чинного законодавства та у межах визначеної законом компетенції.

У скарзі про перегляд за винятковими обставинами рішення суду касаційної інстанції з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), Виконком, посилаючись на неоднакове застосування судом касаційної інстанції положень чинного законодавства, просить скасувати ухвалені у справі судові рішення та задовольнити позовні вимоги.

Скарга про перегляд оскаржуваної ухвали Вищого адміністративного суду України підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Доводи заявника на обґрунтування наявності підстав для перегляду Верховним Судом України вищезгаданої ухвали касаційного суду зокрема зводяться до неоднакового застосування судом норм процесуального закону, - положень частини другої статті 28 КАС щодо розгляду справи в суді касаційної інстанції суддею, який брав участь у вирішенні цієї справи в суді апеляційної інстанції.

Відповідно до частини другої статті 28 КАС суддя, який брав участь у вирішенні адміністративної справи в суді апеляційної інстанції, не може брати участі у вирішенні цієї ж справи в судах першої і касаційної інстанцій, у перегляді справи за винятковими обставинами, а також у новому її розгляді після скасування постанови або ухвали суду апеляційної інстанції.

Судочинство, яке здійснюється з порушенням наведених правил, не може вважатися правосуддям, оскільки вирішення справи неповноважним складом суду належить до безумовних підстав перегляду судових рішень.

Суддя Черпіцька (Шкляр) Людмила Тимофіївна перебувала у складі колегії суддів при прийнятті ухвали Житомирського апеляційного господарського суду від 15 травня 2007 року в цій справі.

За таких обставин повторна участь судді Черпіцької (Шкляр) Л. Т. в розгляді цієї справи в суді касаційної інстанції при прийнятті ухвали Вищим адміністративним судом України 20 квітня 2010 року недопустима.

Керуючись абзацом четвертим пункту 2 розділу XIII Закону України від 20 жовтня 2011 року N 3932-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розгляду справ Верховним Судом України" (Закон N 3932-VI), статтями 241 - 243 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України постановила:

Скаргу виконавчого комітету Житомирської міської ради задовольнити частково.

Ухвалу Вищого адміністративного суду України від 20 квітня 2010 року скасувати, а справу направити на новий розгляд до цього суду.

Постанова є остаточною і не може бути оскаржена, крім випадку, передбаченого пунктом 2 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Головуючий

В. В. Кривенко

Судді:

М. Б. Гусак

 

О. А. Коротких

 

О. В. Кривенда

 

В. Л. Маринченко

 

П. В. Панталієнко

 

О. Б. Прокопенко

 

О. О. Терлецький

 

Ю. Г. Тітов

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали