ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

06.10.2010 р.

N К-14410/09

Заяву про перегляд судового рішення Вищого адміністративного суду України задоволено,
ухвалу Вищого адміністративного суду України скасовано
постановою Верховного Суду Українивід 28 лютого 2011 року (Постанова N 21-1а11),
справу направлено на новий розгляд до суду касаційної інстанції

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі cуддів - Бутенка В. І., Гашицького О. В., Лиски Т. О. (доповідач), Малиніна М. М., Мойсюка М. І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Р. Л. Я. до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, касаційне провадження в якій відкрито за касаційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 12 грудня 2008 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 24 березня 2009 року, встановила:

У листопаді 2008 року Р. Л. Я. звернулась до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії.

Позовні вимоги обґрунтовувала тим, що відповідно до постанови КМУ N 594 від 28.03.2007 Міністерству оборони України дозволено здійснювати преміювання військовослужбовців понад встановлені законодавством розміри премії. На підставі цього Міністр оборони України 14.04.2007 року видав наказ N 175 "Про встановлення норм розмірів премій військовослужбовцям Збройних Сил України", яким з 01.04.2007 року ввів у дію граничні розміри премії, яка може бути виплачена у відсотках від грошового забезпечення військовослужбовців з посадових окладів та загального стану безперервної військової служби. А тому на підставі цього і відповідно до ст. 63 вищевказаного Закону відповідач має здійснити перерахунок пенсії. У вказаному перерахунку позивачці було необґрунтовано відмовлено з посиланням на те, що наказ Міністра оборони України не є законодавчим актом.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 12 грудня 2008 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 24 березня 2009 року, позов Р. Л. Я. було задоволено.

Не погоджуючись з судовими рішеннями у справі Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області звернулось з касаційною скаргою, в якій просить рішення суду першої та апеляційної інстанцій скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що позивачці призначена пенсія по втраті годувальника з 25.03.2002 року у розмірі 30 % грошового забезпечення її чоловіка - військового пенсіонера.

Довідкою ГУ ПФУ у Донецькій області щодо перерахунку пенсії з 01.04.2007 року підтверджується, що розмір пенсійного забезпечення позивачки складає 30 % від грошового забезпечення військовослужбовця (а. с. 23).

В жовтні 2008 року позивач звернулась до відповідача із заявою про перерахунок розміру пенсії у зв'язку із збільшенням грошового забезпечення військовослужбовців з 01.04.2007, однак, листом від 16.10.2008 року відповідач відмовив у здійсненні такого перерахунку (а. с. 20 - 21).

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" умови забезпечення військовослужбовців затверджуються виключно Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ч. 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій у розмірах встановлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів N 594 від 28.03.2007 року "Про деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у 2007 році" дозволено Міністерству оборони здійснювати у поточному році починаючи з 1 квітня преміювання військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу понад встановлений законодавством розмір у межах видатків, передбачених для грошового забезпечення у 2007 році.

Відповідно до наказу Міністра оборони України N 175 від 14.04.2007 року "Про встановлення граничних розмірів премії військовослужбовцям Збройних Сил України" на виконання постанови Кабінету Міністрів України N 594 від 28.03.2007 встановлені з 01.04.2007 року граничні розміри премії, яка може бути виплачена у відсотках від грошового забезпечення військовослужбовцям рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом у Збройних силах України, виходячи з посадових окладів і стажу безперервної військової служби.

Отже, судами правомірно покладено обов'язок на Головне Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області зробити перерахунок пенсії та правильно визначено підстави здійснення такого перерахунку.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки оскаржувані судові рішення ухвалені з додержанням норм матеріального і процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана правильно, а доводи касаційної скарги висновків судів не спростовують.

Керуючись ст. ст. 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, ухвалила:

Касаційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області відхилити, а постанову Донецького окружного адміністративного суду від 12 грудня 2008 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 24 березня 2009 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії сторонам у справі та оскарженню не підлягає.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали