ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

14.10.2011 р.

N К-20810/08

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі: головуючого - судді Юрченка В. В., суддів - Амєліна С. Є., Кобилянського М. Г., Стародуба О. П., Тракало В. В., розглянувши в попередньому судовому засіданні в порядку касаційного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, Хмельницького обласного військового комісаріату про перерахунок пенсії, за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 13 жовтня 2008 року, встановила:

У жовтні 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом. В обґрунтування позовних вимог зазначав, що наказом начальника Генерального Штабу Збройних Сил України - першого заступника Міністра оборони України від 1 серпня 2004 року N 11-пм позивача було звільнено з військової служби у запас за пунктом 63 "а" (після закінчення строку контракту) Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України. Наказом начальника Центру прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля Національного космічного агентства України від 23 вересня 2004 року N 79-ос позивача виключено із списків особового складу. В зв'язку з підвищеннями посадового окладу Хмельницький обласний військовий комісаріат перераховував пенсію ОСОБА_1 на підставі рішення Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 14 серпня 2006 року. Постановами Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2007 року N 602 та від 3 травня 2007 року N 682 встановлено послідовне підвищення розміру посадового окладу за посадою начальника складу відділу матеріально-технічного забезпечення, яку він займав до звільнення з військової служби. На думку позивача, така зміна розміру посадового окладу відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" є підставою для перерахунку раніше призначеної пенсії. Однак відповідачі відмовили у перерахунку пенсії. Позивач просив зобов'язати Хмельницький обласний військовий комісаріат надати необхідні документи Головному управлінню Пенсійного фонду України в Хмельницькій області для перерахунку пенсії з урахуванням послідовного підвищеного окладу за посадою начальника складу відділу матеріально-технічного забезпечення, з якої його було звільнено з військової служби, а саме: з 1 квітня 2007 року - 470 грн., з 1 червня 2007 року - 521 грн., з 1 липня 2007 року - 564 грн., з 1 жовтня 2007 року - 570 грн.; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області перерахувати пенсію відповідно до наданих документів.

Постановою Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 22 листопада 2007 року позов ОСОБА_1 було задоволено. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області надати Хмельницькому обласному військовому комісаріату списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії, і провести ОСОБА_1 відповідно до наданих документів (довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії) перерахунок розміру нарахованої та сплачуваної пенсії з урахуванням послідовного підвищення окладу за посадою, прирівняної до посади начальника складу відділу матеріально-технічного забезпечення, з якої його було звільнено з військової служби, що визначено постановами Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2007 року N 602 та від 3 травня 2007 року N 682 про зміну посадового окладу з 1 квітня 2007 року - 470 грн., з 1 червня 2007 року - 521 грн., з 1 липня 2007 року - 546 грн., з 1 жовтня 2007 року - 570 грн. та виплатити різницю перерахованої пенсії. Зобов'язано Хмельницький обласний військовий комісаріат повідомити та надати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Хмельницькій області довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням послідовного підвищення окладу за посадою, прирівняної до посади начальника складу відділу матеріально-технічного забезпечення, з якої було звільнено з військової служби, що визначено постановами Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2007 року N 602 та від 3 травня 2007 року N 682.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 13 жовтня 2008 року апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області задоволено. Постанову Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 22 листопада 2007 року скасовано. В задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

Вказуючи на допущені, на думку ОСОБА_1, судом апеляційної інстанції неповне з'ясування обставин, які мають значення у справі, та порушення норм чинного матеріального законодавства, що призвело до неправильного вирішення даного спору, позивач просить скасувати постановлене судом апеляційної інстанції рішення та залишити в силі судове рішення суду першої інстанції.

Заслухавши суддю-доповідача, обговоривши доводи касаційної скарги та перевіривши за матеріалами справи правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що ОСОБА_1 проходив військову службу та був відряджений до Центру прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля Національного космічного агентства України із залишенням на військовій службі. Наказом начальника Генерального Штабу Збройних Сил України - першого заступника Міністра оборони України від 1 серпня 2004 року N 11-пм позивача було звільнено з військової служби у запас з посади начальника складу відділу матеріально-технічного забезпечення. Наказом начальника Центру прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля Національного космічного агентства України від 23 вересня 2004 року N 79-ос позивача виключено із списків особового складу. Позивачу призначено пенсію військовослужбовця. Відповідно до листа виконуючого обов'язки начальника Центру прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля Національного космічного агентства України від 9 серпня 2007 року N 474 посадовий оклад позивача за 5 тарифним розрядом підвищувався та становить: з 1 квітня 2007 року - 470 грн., з 1 червня 2007 року - 521 грн., з 1 липня 2007 року - 546 грн., з 1 жовтня 2007 року - 570 грн.

Відповідно до частини 3 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Зазначені позивачем підвищення посадових окладів, які, на його думку, дають законні підстави для перерахунку його пенсії військовослужбовця, були проведені на підставі постанов Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2007 року N 602 та від 3 травня 2007 року N 682.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки" від 4 квітня 2007 року N 602 були внесені зміни до останнього речення абзацу другого пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 30 серпня 2002 року N 1298.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про запровадження тарифних коефіцієнтів Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, передбачених за II етапом" від 3 травня 2007 року N 682 було передбачено запровадження тарифних коефіцієнтів Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року N 1298.

Зазначеними постановами Кабінету Міністрів України були урегульовані питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, які жодного відношення до зміни розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців не мають, а тому не можуть бути підставою для проведення перерахунку пенсій військовослужбовців з підстав та у порядку, визначеними статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Апеляційний суд, скасовуючи рішення суду першої інстанції та відмовляючи в задоволенні позову, прийшов до обґрунтованого висновку про відсутність законних підстав для проведення перерахунку пенсії позивача.

Відповідно до вимог частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

За правилами статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій. Не може бути скасовано судове рішення з мотивів порушення норм процесуального права, якщо це не призвело і не могло призвести до неправильного вирішення справи.

Оскаржуване судове рішення суду апеляційної інстанції постановлено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводами касаційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються, підстави для його скасування відсутні.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає за необхідне відмовити в задоволенні касаційної скарги.

Керуючись статтями 210, 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 13 жовтня 2008 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

В. В. Юрченко

Судді:

С. Є. Амєлін

 

М. Г. Кобилянський

 

О. П. Стародуб

 

В. В. Тракало

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали