ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 17.06.2011 р. N 388

Про підготовку закладів освіти області до роботи в новому 2011/12 навчальному році

З метою реалізації освітньої державної політики, забезпечення належного рівня життєдіяльності закладів освіти протягом усього навчального року, поліпшення стану шкільних будівель та інженерних комунікацій, відповідно до заходів щодо забезпечення сталої роботи господарського комплексу області в осінньо-зимовий період 2011/12 року, затверджених розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 4 травня 2011 року N 285 (Розпорядження N 285), управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації, районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування здійснюється відповідна робота, спрямована на своєчасну підготовку закладів освіти до нового навчального року.

З урахуванням впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року N 462, набуває пріоритетності питання створення належних умов для навчання і виховання майбутніх першокласників. У зв'язку з цим у серпні поточного року проводитиметься загальнодержавна благодійна акція "Дай руку, першокласнику!".

Управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації проаналізовано мережу загальноосвітніх навчальних закладів, що здійснюють навчання у дві зміни. Місцевими органами управління освітою розроблено плани-графіки поетапного переведення вказаних навчальних закладів на режим роботи в одну зміну.

Також управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації переглянуто і конкретизовано наявні учнівські контингенти 1-х та 11-х класів з метою отримання у 2011/12 навчальному році нових підручників.

Станом на 27 травня поточного року завершено капітальні ремонти на 24 об'єктах у містах Херсоні, Каховці та Новій Каховці, Білозерському, Бериславському, Великоолександрівському, Горностаївському, Каховському, Скадовському, Нижньосірогозькому і Цюрупинському районах. Крім того, виконано ремонт спортивного залу спеціалізованого навчально-виховного комплексу спортивного профілю "загальноосвітня школа-інтернат II - III ступенів - вище училище фізичної культури" Херсонської обласної ради, медичного та прального блоку Старозбур'ївської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат I - II ступенів Херсонської обласної ради.

Заплановано провести капітальні ремонти та реконструкцію на 78 об'єктах освіти, найбільша кількість з яких у містах Новій Каховці, Херсоні, Каховці, Білозерському, Новотроїцькому районах.

До 1 вересня 2011 року передбачено завершити капітальні ремонти 25 покрівель, 5 котелень, 14 систем опалення, 5 каналізаційних систем, 3 систем водопостачання, 2 їдалень та облаштувати 6 внутрішніх санвузлів у навчальних закладах.

Крім того, заплановано здійснити реконструкцію таких об'єктів: котельні дошкільного навчального закладу N 14 м. Херсона, будівлі ясел-садка N 15, покрівлі загальноосвітньої школи N 6 та спортивного майданчика школи N 3 м. Нової Каховки, а також продовжити роботи з будівництва харчоблоку Новозбур'ївської загальноосвітньої школи N 3 Голопристанського району.

Однак у ході підготовки закладів освіти до нового навчального року залишається невирішеним ряд проблем.

У поточному році не заплановано проведення капітальних ремонтів у навчальних закладах Великолепетиського, Генічеського, Іванівського та Нововоронцовського районів.

За даними управління МНС України в Херсонській області, 59 навчальних закладів потребують заміни електромереж. Найбільше таких закладів у Скадовському (25), Чаплинському (7) та Високопільському (7) районах.

На даний час не облаштовано внутрішніми санвузлами 82 загальноосвітні навчальні заклади. Найбільша кількість таких шкіл у Бериславському, Скадовському, Каховському, Білозерському та Голопристанському районах.

Для сталої роботи навчальних закладів районів і міст області в осінньо-зимовий період їх необхідно забезпечити твердим паливом. Результати інвентаризації залишків вугілля засвідчили, що при потребі 16079 тонн в наявності лише 2115 тонн (13 %).

Зміцнення здоров'я кожної дитини в літній період - одна з найважливіших складових підготовки до нового навчального року.

За попередніми даними, показник охоплення в поточному році оздоровленням і відпочинком дітей у закладах системи освіти складе 44927 осіб (49,4 %), що на 3 % більше ніж у минулому році. Разом з тим, зменшено вказаний показник у Чаплинському, Генічеському, Каховському та Нижньосірогозькому районах.

У ході підготовки освітніх закладів до роботи в новому навчальному році особлива увага приділяється наявності правовстановлюючих документів на земельні ділянки та нерухоме майно. Лише 77 загальноосвітніх навчальних закладів, що становить 15 % від їх загальної кількості, мають державні акти на право постійного користування земельними ділянками (58 - у м. Херсоні, 9 - у Горностаївському, 6 - у Каховському, 3 - в Іванівському, 1 - у Бериславському районах). Усього 48 шкіл, або 9,2 %, мають свідоцтво про право власності на нерухоме майно.

Потребує належної уваги впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес. На даний час 159 загальноосвітніх навчальних закладів Каховського, Новотроїцького, Бериславського та інших районів не підключені до мережі Інтернет.

У закладах освіти області 553 педагоги, або 4,5 %, працюють не за фахом. Найбільше таких вчителів у Іванівському, Великоолександрівському, Високопільському та Голопристанському районах. Потреба у педагогічних кадрах складає 250 одиниць. Найбільша кількість вакансій у Голопристанському, Білозерському, Чаплинському, Новотроїцькому та Каховському районах. Вакансії буде заповнено за рахунок випускників Херсонського державного університету та інших вищих навчальних закладів.

Разом з тим, на сьогодні 590 педагогічних працівників, з яких 80 молодих спеціалістів, потребують забезпечення житлом (Генічеський, Голопристанський, Скадовський райони, міста Херсон і Нова Каховка).

З метою створення умов рівного доступу до якісної освіти, успішної реалізації завдань щодо зміцнення навчально-матеріальної бази освітніх закладів, їх підготовки до нового 2011/12 навчального року, керуючись статтею 6, пунктом 6 частини першої статті 13, пунктом 1 статті 22, пунктом 1 частини першої та частиною третьою статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Управлінню освіти і науки обласної державної адміністрації:

1.1. Провести 29 серпня 2011 року обласну конференцію щодо підсумків розвитку дошкільної, загальної середньої та професійно-технічної освіти у 2010/11 навчальному році та визначення завдань на новий навчальний рік.

1.2. Забезпечити щотижневий моніторинг здійснення капітальних ремонтів навчальних закладів.

1.3. До 26 серпня поточного року поінформувати обласну державну адміністрацію про стан готовності закладів освіти до початку нового навчального року.

2. Управлінню освіти і науки обласної державної адміністрації спільно з Головним управлінням Держкомзему у Херсонській області до 1 листопада 2011 року надати навчальним закладам області методичну та практичну допомогу з питань оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки і нерухоме майно.

3. Головам районних державних адміністрацій, міським головам міст обласного значення:

3.1. Забезпечити функціонування мережі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до потреб населення. Не допускати випадків необґрунтованої ліквідації та закриття навчальних закладів, особливо у сільській місцевості.

3.2. Вжити заходів щодо якісної підготовки навчальних закладів до організованого початку нового навчального року та до 14 серпня 2011 року із залученням представників відповідних служб провести місцеві огляди-конкурси стану їх готовності.

Про результати роботи до 19 серпня поточного року поінформувати управління освіти і науки обласної державної адміністрації.

3.3. Завершити до 1 вересня 2011 року підготовку навчальних закладів області до роботи в осінньо-зимовий період та за результатами поінформувати управління освіти і науки обласної державної адміністрації.

3.4. Взяти під особистий контроль роботи з оформлення до 1 грудня 2013 року правовстановлюючих документів на земельні ділянки та нерухоме майно місцевих закладів системи освіти.

3.5. До 22 серпня поточного року проаналізувати стан охоплення дітей дошкільною освітою та вжити невідкладних заходів щодо залучення дітей п'ятирічного віку до різних форм дошкільної освіти.

3.6. При формуванні проектів бюджетів на 2012 рік передбачити кошти на придбання шкільних автобусів, сучасних технічних засобів навчання, інформатизацію навчальних закладів та стовідсоткове підключення шкіл до мережі Інтернет.

3.7. Організувати та провести до 14 серпня 2011 року заходи в рамках загальнодержавної благодійної акції "Дай руку, першокласнику!".

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Яценка А. А.

 

Перший заступник голови
обласної державної адміністрації -
керівник апарату

В. С. Білий

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали