ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 10.02.2012 р. N 59

Про підсумки соціально-економічного розвитку області в 2011 році та основні завдання на 2012 рік

Підсумки соціально-економічного розвитку області за 2011 рік демонструють позитивні зрушення в економіці регіону, розвитку агропромислового комплексу області.

Підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 1446,4 млн. грн., що становить 120,1 % до 2010 року.

В сільському господарстві вироблено валової продукції на суму понад 7,2 млрд. грн., чим забезпечено приріст її виробництва, в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 17,4 %. Отримано рекордний за всю історію Вінничини валовий збір зернових культур в обсязі понад 4,2 млн. тонн, або на 1,1 млн. тонн (на 36,1 %) більше від попереднього року.

В області реалізовується 84 інвестиційних проекти загальною вартістю понад 13,2 млрд. грн.

Бюджет області виконано на 101,0 %. Порівняно з 2010 роком надходження власних і закріплених доходів до бюджету області збільшились на 197,8 млн. грн., або на 12,4 %.

Зменшено заборгованість із виплати заробітної плати на 15,4 % або на 2,8 млн. грн. 13 районів повністю ліквідували заборгованість із заробітної плати. У 24 районах та у всіх містах обласного значення погашено заборгованість на економічно активних підприємствах.

Середньомісячна заробітна плата по області становить 2074,45 грн. і в порівнянні з відповідним періодом минулого року зросла на 116,4 %.

Зовнішньоторговельний оборот Вінничини за січень - листопад 2011 року склав 951,7 млн. дол. США і збільшився на 128,6 млн. дол. США. Обсяги експорту товарів за січень - листопад 2011 року становили 601,5 млн. дол. США і збільшились порівняно з січнем-листопадом 2010 року на 19,1 %. Обсяги імпорту склали 350,2 млн. дол. США і збільшились на 12,0 %. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становить 251,2 млн. дол. США (у січні - листопаді 2010 року позитивне сальдо досягало 191,7 млн. дол. США.).

Разом з тим, спостерігається спад рівня промислового виробництва в області, який проти 2010 року становить 97,7 %. За індексом виробництва промислової продукції область посіла 24 місце серед регіонів України.

В агропромисловому комплексі спостерігається тенденція щодо зменшення поголів'я тварин. Протягом 2011 року зменшено поголів'я: великої рогатої худоби - на 1,9 %, свиней - на 12,3 %, птиці - на 3,9 %.

Рівень оплати за житлово-комунальні послуги в 2011 році всіма категоріями споживачів становить 94,4 %.

Відповідно до Закону України "Про місцеві державні адміністрації", з метою реалізації оперативних заходів зі стабілізації, направлених на розв'язання існуючих проблем і недопущення погіршення економічного та соціального рівня розвитку області в 2012 році:

1. Визначити базовими у 2012 році наступні райони та міста обласного значення з розвитку: медичної галузі - Крижопільський, Калинівський, освітньої - Томашпільський, курортної - м. Хмільник, цукрової - Тульчинський, з нарощування поголів'я великої рогатої худоби - Літинський, Жмеринський, Іллінецький, з розвитку садівництва - Тиврівський, Могилів - Подільський, з впровадження енергозберігаючих технологій - Жмеринський, Погребищенський та Шаргородський.

2. Управлінню охорони здоров'я та курортів облдержадміністрації (Діденко Л. О.), головам райдержадміністрацій та міським головам міст обласного значення:

2.1. Забезпечити здійснення заходів з реформування галузі охорони здоров'я, визначених у Законі України від 7 липня 2011 року "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві" (Закон N 3612-VI).

2.2. Затвердити до 1 березня 2012 року плани заходів з інформування населення районів щодо проведення реформи в галузі охорони здоров'я.

2.3. Продовжити роботу з вдосконалення мережі стаціонарного сектору на основі функціональної диференціації ліжкового фонду та довести до 1 липня 2012 року забезпеченість ліжками до нормативу згідно до чинного законодавства та бюджетного забезпечення.

2.4. Організувати до 1 грудня 2012 року укладання договорів про медичне обслуговування населення із центрами первинної медико-санітарної допомоги на 2013 рік.

2.5. Вжити до 1 липня 2012 року невідкладних заходів щодо забезпечення комп'ютерною технікою центрів первинної медико-санітарної допомоги та лікувально-профілактичних закладів вторинного рівня надання медичної допомоги для впровадження електронного реєстру пацієнтів у Вінницькій області.

2.6. Вжити заходів щодо поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я вторинного рівня надання медичної допомоги шляхом проведення ремонтно-будівельних робіт Барської, Бершадської, Жмеринської, Калинівської, Могилів-Подільської, Томашпільської, Хмільницької центральних районних лікарень.

2.7. Взяти під особистий контроль роботу щодо розвитку сімейної медицини, як основи забезпечення профілактичної спрямованості охорони здоров'я.

2.8. Спільно з органами місцевого самоврядування до 1 червня 2012 року внести пропозиції щодо здійснення передачі майнових комплексів закладів охорони здоров'я вторинного рівня та екстреної медичної допомоги до спільної власності територіальних громад області.

2.9. Розробити та затвердити до 1 квітня 2012 року регіональні програми "місцевих" стимулів для медичних працівників на 2012 рік.

2.10. Забезпечити завершення виконання підпункту 1.1.5 розпорядження голови облдержадміністрації від 4 квітня 2011 року N 151 "Про результати засідання колегії облдержадміністрації", посиливши роботу з приведення у відповідність до державних будівельних норм приміщень 345 медичних закладів області (ФАПів та амбулаторій загальної практики сімейної медицини).

2.11. Управлінню охорони здоров'я та курортів облдержадміністрації (Діденко Л. О.) спільно з управлінням капітального будівництва облдержадміністрації (Сахаров В. М.) на виконання Національного проекту "Нове Життя" до 30 травня 2012 року розробити структуру обласного перинатального центру, медичне та технічне завдання щодо проектування, реконструкції, виконання ремонтних робіт та технічного переоснащення, закупівлі необхідного обладнання.

3. Управлінню освіти і науки облдержадміністрації (Івасюк І. Д.), головам райдержадміністрацій та міським головам міст обласного значення:

3.1. Забезпечити введення в дію 24 дошкільних навчальних закладів області - завершення їх будівництва у мікрорайоні "Поділля" м. Вінниця, відкриття 14, які були ліквідовані в попередні роки та відновлення роботи 9, що тимчасово не працювали.

3.2. Завершити будівництво Гопчинецької СЗШ Погребищенського району та Михайлівської СЗШ Гайсинського району.

3.3. Завершити проектування будівництва навчального корпусу загальноосвітньої школи на базі Дашівської спеціальної загальноосвітньої школи - інтернату Іллінецького району.

3.4. Здійснити роботу щодо проведення капітальних ремонтів навчальних закладів області, облаштування в них внутрішніх вбиралень та медичних пунктів.

3.5. Забезпечити охоплення дітей дошкільного віку дошкільною освітою на рівні не менше 75 %.

3.6. Організувати до 1 липня 2012 року на належному рівні завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.

3.7. Завершити проведення робіт з монтажу та допуску до експлуатації пунктів забезпечення теплом Гніванського професійного ліцею, Крижопільського професійного будівельного ліцею, Вінницького вищого професійного училища сфери послуг та Тульчинського ВПУ N 41.

4. Головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації (Неїлик М. М.), головам райдержадміністрацій:

4.1. Провести до 1 квітня 2012 року комплекс організаційних заходів щодо підготовки сільськогосподарських товаровиробників до весняно-польових робіт, забезпечення їх необхідними фінансовими та матеріально-технічними ресурсами, високоякісним насінням, підготовки техніки до весняно-польових робіт.

4.2. Проаналізувати детально стан та причини скорочення чисельності поголів'я великої рогатої худоби, забезпечити його нарощення за рахунок власного відтворення та закупівлі сільськогосподарськими підприємствами всіх форм власності молодняку великої рогатої худоби в племінних господарствах.

4.3. Головам Бершадської, Вінницької, Гайсинської, Жмеринської, Калинівської, Козятинської, Липовецької, Могилів-Подільської, Мурованокуриловецької, Немирівської, Піщанської, Погребищенської, Тиврівської та Хмільницької райдержадміністрацій до 1 вересня 2012 року вжити заходів щодо створення молоко-заготівельних пунктів чи кооперативів при сільських і селищних радах, де відсутні відповідні умови збирання молока, та забезпечити їх постійну роботу.

4.4. Здійснювати постійний аналіз стану забезпеченості жителів району, міста основною групою продовольчих товарів та утворити районні (міські) робочі групи з моніторингу за споживчими цінами на продовольчому ринку.

5. Головному управлінню Держкомзему у Вінницькій області (Пашкевич І. М.), головам райдержадміністрацій та міським головам міст обласного значення активізувати проведення робіт, пов'язаних з розмежуванням земель державної та комунальної власності за рахунок місцевих бюджетів та коштів, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

6. Головному управлінню житлово-комунального господарства, енергетики та зв'язку облдержадміністрації (Бєлова І. Б.), головам райдержадміністрацій та міським головам міст обласного значення:

6.1. Визначити заходи з енергозбереження пріоритетним напрямком роботи галузі у 2012 році.

6.2. Уточнити до 1 березня 2012 року наявність котельного обладнання (котелень, котлів) в закладах бюджетної та соціальної сфери області та вжити заходів щодо забезпечення об'єктів соціальної сфери, бюджетних установ та житлово-комунального господарства приладами обліку тепла.

6.3. Розробити та затвердити до 1 квітня 2012 року пооб'єктні плани заходів щодо переведення до кінця 2013 року газових котелень бюджетної та соціальної сфери на альтернативні види палива.

6.4. Головному управлінню житлово-комунального господарства, енергетики та зв'язку облдержадміністрації (Бєлова І. Б.), Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних установ і організацій області (Пашиніна Т. С.) протягом першого півріччя 2012 року організувати проведення навчання відповідальних осіб за реалізацію обласної, районних та міських програм енергоефективності та енергозбереження.

6.5. Головному управлінню житлово-комунального господарства, енергетики та зв'язку облдержадміністрації (Бєлова І. Б.), управлінню у справах преси та інформації облдержадміністрації (Василюк С. М.), головам райдержадміністрацій та міським головам міст обласного значення, починаючи з 1 березня 2012 року на системній та послідовній основі, розгорнути в місцевих засобах масової інформації широку популяризацію економічних та соціальних переваг економії енергоресурсів, енергозбереження та енергоефективності.

7. Головному фінансовому управлінню облдержадміністрації (Копачевський М. А.), головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення забезпечити належний рівень:

7.1. Виконання обласного та місцевих бюджетів за доходами.

7.2. Збільшення надходжень до місцевих бюджетів шляхом перегляду розміру орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського, несільськогосподарського призначення (в тому числі водного фонду), місцевих податків і зборів, єдиного податку.

7.3. Фінансування в повному обсязі оплати праці працівників бюджетних установ та проведення розрахунків за енергоносії, водопостачання, водовідведення та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами.

8. Головам райдержадміністрацій та міським головам міст обласного значення:

8.1. Спільно з керівниками підприємств вжити невідкладних заходів щодо стабілізації роботи промислових підприємств, нарощування обсягів виробництва конкурентоспроможної продукції.

8.2. Забезпечити у 2012 році приріст заробітної плати не менше 15,9 % та ліквідувати заборгованість по заробітній платі.

9. Головам райдержадміністрацій та міським головам міст обласного значення інформувати про вжиті заходи відповідні структурні підрозділи облдержадміністрації щодо: пункту 2 - управління охорони здоров'я та

курортів облдержадміністрації, пункту 3 - управління освіти і науки облдержадміністрації, пункту 4 - Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, пункту 5 - Головне управління Держкомзему у Вінницькій області, пункту 6 - Головне управління житлово-комунального господарства, енергетики та зв'язку облдержадміністрації, пункту 7 - Головне фінансове управління облдержадміністрації, пункту 8 - Головне управління економіки облдержадміністрації до 10 липня 2012 року та 10 січня 2013 року.

10. Структурним підрозділам облдержадміністрації, вказаним у цьому розпорядженні, узагальнити одержані матеріали та інформувати про хід виконання поставлених завдань відділ контролю апарату облдержадміністрації до 20 липня 2012 року та 20 січня 2013 року.

11. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника, заступників голови, заступника голови - керівника апарату облдержадміністрації відповідно до розподілу обов'язків.

 

Голова обласної
державної адміністрації

М. Джига

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали