ОДЕСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 08.02.2011 р. N 71/А-2011

Про підсумки соціально-економічного розвитку Одеської області та виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області за 2010 рік

Для досягнення основної мети розвитку регіону - подолання наслідків економічної кризи, відновлення економічного зростання з закладанням інвестиційного фундаменту під подальший стійкий розвиток, впродовж 2010 року діяльність обласної державної адміністрації була спрямована на реалізацію основних пріоритетних напрямів розвитку області та вирішення проблемних питань регіону.

Завдяки узгодженій діяльності із центральними органами виконавчої влади з питань розв'язання актуальних проблем галузевого та регіонального розвитку, співпраці з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування і роботодавцями досягнуто певних результатів щодо відновлення соціально-економічного зростання регіону.

Виконано переважну більшість прогнозних показників соціально-економічного розвитку області та завдань основних пріоритетів розвитку області, визначених Програмою соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2010 рік.

Приріст обсягів сільськогосподарського виробництва за 2010 рік склав 8,7 відсотка у порівнянні з 2009 роком, що є найкращим результатом серед регіонів України. Індекс промислового виробництва становить 102,8 відсотка. У транспортній галузі забезпечено зростання обсягів вантажних перевезень на 14,5 відсотка, збільшились обсяги переробки контейнерів у морських торговельних портах області на 26,3 відсотка. Більше ніж на 8 відсотків зросли обсяги обороту роздрібної торгівлі та роздрібного товарообороту підприємств.

Підтверджують позитивні тенденції соціально-економічного розвитку області за 2010 рік також показники ринку праці та доходів населення. В усіх сферах економічної діяльності утворено 37,6 тисяч нових робочих місць. Середньомісячна номінальна заробітна плата за 2010 рік зросла на 19,1 відсотка, реальна заробітна плата збільшилась майже на 8 відсотків.

У порівнянні з початком 2010 року вдалось зменшити загальну заборгованість із виплати заробітної плати на 38,4 відсотка, у тому числі на економічно активних підприємствах більше ніж втричі. Одеська область одна із п'яти регіонів, які забезпечили у 2010 році виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2010 року N 1609-р "Про затвердження плану невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати".

Значно підвищився рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг - 102 відсотки за 2010 рік.

Зменшився податковий борг за податковими зобов'язаннями платників по обов'язкових платежах до Зведеного бюджету України на 22,8 відсотка у порівнянні з початком року. На 18,6 відсотка знижено заборгованість економічно активних платників до Пенсійного фонду України.

Водночас залишилась низка невирішених проблем, які певною мірою впливають на стабілізаційні процеси. На жаль, не вдалося подолати негативну тенденцію зі скорочення обсягів виконаних будівельних робіт та введення в експлуатацію житла. Не повністю підтвердились прогнози щодо деяких галузей промисловості, показників інвестиційної діяльності та транспортного комплексу. Не вдалось досягти запланованого рівня середньомісячної номінальної заробітної плати.

Відповідно до статей 13, 17 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", розглянувши на засіданні колегії обласної державної адміністрації питання про підсумки соціально-економічного розвитку Одеської області та виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області за 2010 рік:

1. Доручити керівникам структурних підрозділів Одеської обласної державної адміністрації, головам райдержадміністрацій та рекомендувати керівникам територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, міським головам міст обласного значення, керівникам підприємств, організацій, установ проаналізувати підсумки діяльності за 2010 рік та зосередити зусилля на забезпеченні виконання основних показників соціально-економічного розвитку, затверджених Програмою соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2011 рік.

2. Зобов'язати керівників структурних підрозділів Одеської обласної державної адміністрації, голів районних державних адміністрацій та рекомендувати керівникам територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади та міським головам міст обласного значення вжити дієвих заходів щодо погашення у першому півріччі 2011 року заборгованості з виплати заробітної плати на економічно-активних підприємствах недержавної форми власності та забезпечити недопущення виникнення заборгованості на підприємствах комунальної форми власності області.

3. Доручити головам райдержадміністрацій та рекомендувати Державній податковій адміністрації в Одеській області (Чернобай О. В.) і міським головам міст обласного значення:

3.1. Вжити заходів щодо забезпечення виконання доходної частини місцевих бюджетів, пошуку та залучення додаткових резервів їх наповнення, зокрема підвищення ефективності використання земель, легалізації найманих працівників та виведення підприємств області з "тіньового" сектора економіки.

3.2. Продовжити роботу щодо подальшого зменшення податкового боргу до бюджетів усіх рівнів.

4. Рекомендувати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Одеській області (Соловйов А. Г.) посилити роботу з керівниками підприємств та організацій щодо поліпшення платіжної дисципліни, підвищення відповідальності за несвоєчасну сплату страхових внесків до бюджету Пенсійного фонду України та забезпечити безумовне виконання плану надходжень коштів до бюджету Пенсійного фонду України.

5. Головному управлінню агропромислового розвитку Одеської обласної державної адміністрації (Панчишин І. В.), районним державним адміністраціям:

5.1. Вжити необхідних організаційних заходів щодо забезпечення потреб сільгоспвиробників (у насінні, мінеральних добривах, хімічних засобах захисту рослин, пально-мастильних матеріалах) для успішного проведення комплексу весняно-польових робіт в оптимальні агротехнічні строки.

5.2. Зосередити зусилля на реалізації завдань регіональних програм "Зерно Одещини 2011 - 2015 роки" та "Тваринництво Одещини 2011 - 2015".

6. Головному управлінню економіки Одеської обласної державної адміністрації (Муратов О. М.) спільно з Державною інспекцією з контролю за цінами в Одеській області (Круковська Л. М.) продовжити роботу щодо збереження керованої цінової ситуації на ринку основних продуктів харчування.

7. Головному управлінню розвитку інфраструктури та енергозабезпечення Одеської обласної державної адміністрації (Кураков О. М.) спільно з районними державними адміністраціями та виконкомами рад міст обласного значення тримати на контролі проведення споживачами своєчасних та у повному обсязі розрахунків за спожиті енергоносії і надані житлово-комунальні послуги.

8. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступників голови обласної державної адміністрації.

 

Голова
обласної державної адміністрації

Е. Л. Матвійчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали