ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 01.12.2011 р. N Р-859/0/3-11

Про підвищення рівня безпеки дорожнього руху на території Дніпропетровської області

Рівень безпеки дорожнього руху, не зважаючи на заходи, що вживаються, залишається складним. Незадовільна дорожня обстановка є характерною для всієї території України, в тому числі й для Дніпропетровської області.

Так, за 10 місяців 2011 року на території регіону зареєстровано 1994 (торік - 1822) дорожньо-транспортні пригоди з постраждалими, в яких загинуло 259 осіб (проти 305) та 2492 (проти 2252) було травмовано.

Зростання аварійності спостерігається у:

містах: Дніпропетровську (+10 %), Кривому Розі (+3 %), Дніпродзержинську (+28 %), Павлограді (+42 %), Новомосковську (+13 %), Нікополі (+22 %), Марганці (+27 %) та Орджонікідзе (+33 %);

районах: Петропавлівському (+286 %), Криничанському (+56 %), Криворізькому (+50 %), Межівському (+50 %), Солонянському (+31 %), Дніпропетровському (+26 %), Апостолівському (+25 %), П'ятихатському (+17 %).

Основними причинами ДТП визначаються: порушення швидкісного режиму (14 %), Правил дорожнього руху пішоходами (17,5 %), керування транспортним засобом у нетверезому стані (4 %) тощо.

У сфері безпеки дорожнього руху проблемними залишаються питання стабілізації аварійності на пасажирському транспорті, профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму, утримання залізничних переїздів та вулично-дорожньої мережі у належному стані.

Враховуючи вищевикладене, керуючись Законом України "Про місцеві державні адміністрації", відповідно до Закону України "Про дорожній рух", Указу Президента України від 20 листопада 2007 року N 1121/2007 "Про невідкладні заходи із забезпечення безпеки дорожнього руху" (зі змінами та доповненнями), розпоряджень Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року N 1384-р "Про схвалення Концепції Державної цільової програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху на 2009 - 2012 роки" (зі змінами та доповненнями), від 25 травня 2011 року N 480-р "Про схвалення Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2015 року" (Розпорядження N 480-р), з метою забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері безпеки дорожнього руху, усунення причин та умов вчинення дорожньо-транспортних пригод, попередження дитячого травматизму та підвищення рівня дорожньої дисципліни на території Дніпропетровської області:

1. Зобов'язати:

1.1. Голів райдержадміністрацій та рекомендувати міським головам у межах повноважень вжити заходів щодо підвищення безпеки дорожнього руху на відповідних територіях і посилити контроль за додержанням правил технічної експлуатації транспорту та дорожнього руху.

1.2. Головне управління освіти і науки облдержадміністрації та рекомендувати Головному управлінню МВС України в Дніпропетровській області з метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму активізувати роз'яснювальну і профілактичну роботу в загальноосвітніх закладах області та забезпечити щорічне проведення тижнів з безпеки дорожнього руху.

1.3. Управління транспорту, зв'язку та дорожнього будівництва облдержадміністрації та рекомендувати Службі автомобільних доріг у Дніпропетровській області розробити заходи щодо удосконалення дорожньої мережі та технічних засобів регулювання дорожнього руху, а також дорожньої інфраструктури та інформаційного забезпечення учасників дорожнього руху.

1.4. Управління преси та інформації облдержадміністрації та рекомендувати Головному управлінню МВС України в Дніпропетровській області організувати широке інформування громадськості з актуальних питань безпеки дорожнього руху, попередження дитячого травматизму та підвищення рівня дорожньої дисципліни на території Дніпропетровської області шляхом забезпечення всебічної популяризації через засоби масової інформації необхідності дотримання Правил дорожнього руху.

1.5. Голів райдержадміністрацій та рекомендувати міським головам, Головному управлінню МВС України в Дніпропетровській області, Головній автотранспортній інспекції у Дніпропетровській області, Службі автомобільних доріг у Дніпропетровській області, ДП "Дніпропетровський облавтодор" інформувати кожні півроку, до 5 числа місяця, що настає за звітним періодом, про хід виконання цього розпорядження управління взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи облдержадміністрації.

2. Рекомендувати:

2.1. Головному управлінню МВС України в Дніпропетровській області вжити заходів щодо:

здійснення постійного аналізу умов та стану дорожнього руху, аварійності на автомобільних дорогах і вулицях населених пунктів області та вжиття відповідного реагування на зміни дорожньої обстановки;

посилення контролю за утриманням вулично-дорожньої мережі та технічних засобів регулювання дорожнього руху в належному стані;

підвищення: ефективності профілактичної роботи, спрямованої на запобігання дорожньо-транспортному травматизму, та рівня правосвідомості учасників дорожнього руху;

удосконалення системи оповіщення про дорожньо-транспортні пригоди та надання медичної допомоги потерпілим;

рівня безпеки пасажирських та вантажних перевезень.

2.2. Головній автотранспортній інспекції у Дніпропетровській області спільно з ГУМВС України в Дніпропетровській області вжити заходів з посилення контролю за дотриманням законодавства у сфері дорожнього руху та ліцензійних умов підприємствами, що надають послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом.

2.3. Службі автомобільних доріг у Дніпропетровській області та ДП "Дніпропетровський облавтодор" вжити організаційних заходів щодо забезпечення створення в необхідній кількості запасу посипочних, паливно-мастильних матеріалів, запасних частин на транспортні засоби, що будуть використовуватися для утримання доріг у період несприятливих погодних умов.

2.4. Міськими головам спільно з ГУМВС України в Дніпропетровській області проаналізувати стан роботи світлофорних об'єктів, визначити потреби щодо їх додаткового встановлення та обладнання звуковими пристроями і таймерами зворотного відліку часу.

3. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови облдержадміністрації від 31 липня 2007 року N Р-307/0/3-07 "Про попередження аварійності на транспорті".

4. Координацію роботи щодо виконання цього розпорядження покласти на управління взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи облдержадміністрації, контроль - на заступника голови облдержадміністрації Ступака І. І.

 

Голова облдержадміністрації

О. Ю. Вілкул

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали