РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 18.01.2012 р. N 12

Про план обласних заходів щодо виконання Указу Президента України від 16 грудня 2011 року N 1163/2011 "Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні"

Відповідно до статей 2, 6, пункту 7 статті 23 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", на виконання Указу Президента України від 16 грудня 2011 року N 1163/2011 "Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні" (Указ N 1163/2011), доручення Кабінету Міністрів України від 30.12.2011 N 61215/1/1-11:

1. Затвердити план обласних заходів щодо виконання Указу Президента України від 16 грудня 2011 року N 1163/2011 "Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні" (Указ N 1163/2011) (далі - план заходів) згідно з додатком.

2. Районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам рад міст обласного значення у місячний термін розробити і затвердити відповідні плани заходів.

3. Виконавцям забезпечити реалізацію плану заходів, про що інформувати службу у справах дітей облдержадміністрації на електронну адресу children@icc.rv.ua з наступним письмовим підтвердженням щокварталу до 1 числа місяця, наступного за звітним періодом.

4. Службі у справах дітей облдержадміністрації узагальнену інформацію про хід виконання плану заходів подавати Адміністрації Президента України щокварталу до 5 числа місяця, наступного за звітним періодом, та Міністерству соціальної політики України, щороку до 5 січня, 5 липня.

5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Губанова О. В.

 

В. о. голови адміністрації

А. Юхименко

 

Додаток
до розпорядження Рівненської обласної державної адміністрації
18.01.2012 N 12

ПЛАН ОБЛАСНИХ ЗАХОДІВ
щодо виконання Указу Президента України від 16 грудня 2011 року N 1163/2011 "Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні" (Указ N 1163/2011)

1. Забезпечувати:

своєчасне виявлення дітей, які залишилися без піклування батьків, надання їм статусу дитини-сироти, дитини позбавленої батьківського піклування в разі необхідності.

Служба у справах дітей облдержадміністрації, обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.
Постійно;

реалізацію права кожної дитини на виховання в сім'ї за пріоритетами: усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу.

Служба у справах дітей облдержадміністрації, обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.
Постійно;

своєчасну і в повному обсязі виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям та прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною".

Головне управління праці та соціального захисту населення, служба у справах дітей облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.
Постійно;

поліпшення захисту особистих, майнових і житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, їх соціального захисту.

Служба у справах дітей облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.
Постійно.

2. Здійснювати нагляд за відповідністю умов проживання усиновлених дітей вимогам чинного законодавства.

Служба у справах дітей облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.
Постійно.

3. Ужити додаткових заходів щодо удосконалення роботи з підготовки потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів та відповідних соціальних працівників.

Обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, служба у справах дітей облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.
Постійно.

4. Забезпечувати соціальний захист багатодітних сімей та реалізацію передбачених законодавством пільг для таких сімей, зокрема, вживати заходів щодо забезпечення їх житлом.

Головне управління праці та соціального захисту населення, відділ у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації, обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.
Постійно.

5. Підвищити ефективність соціальної роботи з сім'ями або особами, які опинилися у складних життєвих обставинах, зокрема вжити заходів щодо поліпшення соціального супроводу сімей, які виховують дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, служба у справах дітей облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.
Постійно.

6. Забезпечити спільне проживання і виховання братів і сестер при влаштуванні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання в сім'ї та заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Служба у справах дітей облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.
Постійно.

7. Активізувати роботу з упровадження інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

Управління освіти і науки облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.
Постійно.

8. Подати пропозиції щодо удосконалення діяльності Рівненської обласної психолого-медико-педагогічної консультації з питань посилення гарантій реалізації права дитини на сімейне виховання при вирішенні питань направлення дітей до відповідних навчальних закладів для дітей дошкільного і шкільного віку, лікувально-профілактичних реабілітаційних закладів.

Управління освіти і науки, служба у справах дітей облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.
I квартал 2012 року.

9. Сприяти діяльності громадських організацій у здійсненні ними незалежного громадського контролю за додержанням прав дітей у навчальних закладах, спеціальних установах для дітей і закладах соціального захисту, в яких перебувають діти.

Головне управління праці та соціального захисту населення, управління освіти і науки, управління охорони здоров'я, служба у справах дітей облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.
Постійно.

10. Ужити заходів щодо підвищення якості медичних послуг для дітей, які виховуються у Рівненському міському будинку дитини, дитячих будинках, інтернатних закладах.

Головне управління праці та соціального захисту населення, управління охорони здоров'я, управління освіти і науки облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.
Постійно.

11. Вивчити стан кадрового забезпечення служб у справах дітей райдержадміністрацій, виконкомів рад міст обласного значення.

Служба у справах дітей облдержадміністрації.
Лютий 2012 року.

12. Привести у відповідність із вимогами чинного законодавства штатну чисельність працівників служб у справах дітей та створити умови для їх ефективної роботи.

Райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.
I квартал 2012 року.

13. Вивчити досвід функціонування закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, нового типу у Київській, Кіровоградській, Чернівецькій областях та внести пропозиції щодо змін у функціонуванні відповідних закладів соціального захисту в області.

Служба у справах дітей облдержадміністрації.
Лютий 2012 року.

14. Забезпечити створення та розповсюдження теле-, радіопрограм, спрямованих на популяризацію здорового способу життя, запобігання жорстокості та насильству в сім'ї, дитячому середовищі, пропагування позитивного досвіду щодо сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, інформування про права дітей та їх законних представників під час здійснення дізнання, досудового слідства, правосуддя, а також перебування в установах виконання покарань.

Рівненська обласна державна телерадіокомпанія, головне управління з питань внутрішньої політики та інформації, служба у справах дітей облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.
Постійно.

 

Заступник голови -
керівник апарату адміністрації

А. Лавренчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали