Додаткова копія: Про подовження строку постановлення колегією суддів Конституційного Суду України ухвали про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою

УХВАЛА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

про подовження строку постановлення колегією суддів Конституційного Суду України ухвали про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою

м. Київ
6 лютого 2018 року
N 2-у/2018

 

Велика палата Конституційного Суду України у складі суддів:

Кривенка Віктора Васильовича - головуючого,

Городовенка Віктора Валентиновича,

Гультая Михайла Мирославовича,

Касмініна Олександра Володимировича,

Колісника Віктора Павловича,

Литвинова Олександра Миколайовича,

Мельника Миколи Івановича,

Мойсика Володимира Романовича,

Саса Сергія Володимировича,

Сліденка Ігоря Дмитровича,

Шаптали Наталі Костянтинівни,

Шевчука Станіслава Володимировича,

розглянула на засіданні клопотання судді-доповідач а Конституційного Суду України за конституційною скаргою Юрченка Миколи Павловича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 1 частини першої статті 436 Кримінального процесуального кодексу України ( N 4651-VI) про подовження строку постановлення колегією суддів Конституційного Суду України ухвали про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у цій справі.

Заслухавши суддю-доповідача Саса С. В., Конституційний Суд України установив:

1. Відповідно до Закону України "Про Конституційний Суд України" (Закон N 2136-VIII) (далі - Закон) вирішення питань щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням, конституційним зверненням, конституційною скаргою належить до повноважень колегії суддів Конституційного Суду України (частина друга статті 37 (Закон N 2136-VIII)); розгляд звернення до Конституційного Суду України здійснюється у колегії суддів Конституційного Суду України, до складу якої входить відповідний суддя-доповідач (стаття 58 (Закон N 2136-VIII)).

Колегії суддів Конституційного Суду України в межах сенатів Конституційного Суду України утворює Конституційний Суд України на спеціальному пленарному засіданні шляхом жеребкування в порядку, встановленому Регламентом Конституційного Суду України (частина перша статті 37 Закону (Закон N 2136-VIII)).

Оскільки колегії суддів Конституційного Суду України у Конституційному Суді України не утворені, то неможливо у строк, визначений у частині четвертій статті 61 Закону (Закон N 2136-VIII), постановити ухвали про відкриття або про відмову у відкритті конституційних проваджень в окремих справах, розподілених між суддями Конституційного Суду України.

Відповідно до частини четвертої статті 61 Закону (Закон N 2136-VIII) строк для постановлення ухвали про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справі може бути подовжено на засіданні Великої палати Конституційного Суду України за клопотанням судді-доповідача чи головуючого в сенаті Конституційного Суду України.

Суддя-доповідач Сас С. В. звернувся з клопотанням про подовження строку для постановлення колегією суддів Конституційного Суду України ухвали про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Юрченка Миколи Павловича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 1 частини першої статті 436 Кримінального процесуального кодексу України ( N 4651-VI) (розподілено 9 січня 2018 року судді Конституційного Суду України Сасу С. В.)

Враховуючи викладене та керуючись статтею 153 Конституції України, статтями 35 (Закон N 2136-VIII), 61 (Закон N 2136-VIII), 86 Закону України "Про Конституційний Суд України" (Закон N 2136-VIII), Конституційний Суд України ухвалив:

подовжити строк для постановлення колегією суддів Конституційного Суду України ухвали про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Юрченка Миколи Павловича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 1 частини першої статті 436 Кримінального процесуального кодексу України ( N 4651-VI) на строк, необхідний для утворення колегій суддів Конституційного Суду України, та на 20 днів з дня їх утворення.

 

КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали