КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 26 січня 2012 року N 6

Про погашення заборгованості із виплати заробітної плати на державних підприємствах сфери управління МНС України

Розглянувши питання щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати на державних підприємствах сфери управління МНС України, колегія відзначає у цілому незадовільний стан роботи із зазначеного питання.

Питання своєчасної виплати заробітної плати працівникам державних підприємств та сплати єдиного і страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування перебуває на постійному контролі у Міністерстві.

Впродовж 2011 року в МНС України існувала заборгованість із виплати заробітної плати на економічно неактивних державних підприємствах, яка за оперативними даними станом на 1 січня 2012 року становить 694,8 тис. грн., у тому числі: "Сокирницький цеолітовий завод" (Герей Р. В.) - 248 тис. грн., "Управління капітального будівництва" (Діденко В. М.) - 202 тис. грн., "Миронівське будівельно-монтажне управління" (Краснощок П. С.) - 151,2 тис. грн., "Українські спеціальні системи зв'язку" (Мирутенко М. М.) - 93,6 тис. гривень.

Дорученням Кабінету Міністрів України та наказом МНС України керівників підприємств-боржників зобов'язано щомісяця погашати заборгованість із виплати заробітної плати не менш як на 15 %. На сьогодні ці вимоги зазначеними підприємствами не виконуються.

На виконання вимог Уряду Міністерством у листопаді 2011 року керівникам державних підприємств-боржників (головам ліквідаційних комісій) надіслано вимоги щодо погашення заборгованості із заробітної плати, забезпечивши зменшення її протягом листопада - грудня 2011 року не менше як на 30 %. Тобто до кінця 2011 року державні підприємства повинні скоротити заборгованість із заробітної плати "Сокирницький цеолітовий завод" - 68,6 тис. грн., "Миронівське будівельно-монтажне управління" - 40,8 тис. грн., "Управління капітального будівництва" - 60,6 тис. грн., "Українські спеціальні системи зв'язку" - 28,1 тис. гривень.

Однак, за оперативними даними, впродовж четвертого кварталу 2011 року не виконано завдання зі скорочення заборгованості із заробітної плати, а навпаки, допущено її зростання, а саме "Сокирницький цеолітовий завод" з 216,7 тис. грн. до 248 тис. грн., "Миронівське будівельно-монтажне управління" з 136,1 тис. грн. до 151,2 тис. гривень.

Залишилась на рівні попереднього кварталу заборгованість із заробітної плати на державних підприємствах "Управління капітального будівництва" у сумі 202 тис. грн. і "Українські спеціальні системи зв'язку" - 93,6 тис. гривень.

Систематично не виконуються керівниками підприємств-боржників (головами ліквідаційних комісій) "Сокирницький цеолітовий завод", "Миронівське будівельно-монтажне управління" та "Управління капітального будівництва" рішення колегії МНС України в частині надання графіків погашення заборгованості із заробітної плати та її повного погашення.

Крім того, головою ліквідаційної комісії державного підприємства "Миронівське будівельно-монтажне управління" Краснощоком П. С. також не виконано рішення спеціальної тимчасової комісії МНС України з питань стану виплати заробітної плати від 19 жовтня 2011 року, якою визначено до кінця 2011 року повністю погасити заборгованість із заробітної плати та зі сплати єдиного та страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Слід зазначити, що керівниками Департаменту ресурсного забезпечення та підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року (Главаті П. Й.) та Управління зв'язку та оповіщення (Лоєнко А. О.), на яких попереднім рішенням колегії МНС України покладено контроль за виконанням графіків погашення заборгованості із заробітної плати та сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України підприємствами-боржниками, не вжито достатніх заходів щодо проведення відповідної роботи.

Крім того, колегія зазначає, що підприємствами сфери управління МНС України не вжито належних заходів щодо погашення заборгованості по єдиному та страхових внесках до Пенсійного фонду України. Так, не зменшено її порівняно з попереднім кварталом 2011 року на державних підприємствах "Прилуцький завод "Пожспецмаш" (592,8 тис. грн.), "Управління капітального будівництва" (107,4 тис. гривень).

В той же час її збільшено на державних підприємствах "Сокирницький цеолітовий завод" з 132,4 тис. до 145,9 тис. грн., або на 13,5 тис. грн., "Миронівське будівельно-монтажне управління" з 209,9 тис. до 217,8 тис. грн., або на 7,9 тис. грн., "Українські спеціальні системи зв'язку" з 41 тис. до 46,4 тис. грн., або на 5,4 тис. гривень.

Впродовж четвертого кварталу 2011 року зменшено заборгованість до Пенсійного фонду України тільки державним підприємством "Білоцерківський завод "Еталон" з 205,3 тис. грн. до 118,5 тис. гривень.

Колегія зазначає, що розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2011 року N 1101-р (Розпорядження N 1101-р) та 1102-р (Розпорядження N 1102-р) прийнято пропозиції МНС України та Київської і Закарпатської областей щодо передачі цілісних майнових комплексів державних підприємств "Білоцерківський завод "Еталон" та "Сокирницький цеолітовий завод" до сфери управління Київської та Закарпатської облдержадміністрацій відповідно. Однак на сьогодні передача державних підприємств до сфери управління відповідних облдержадміністрацій не завершена.

У зв'язку із зазначеним та пріоритетністю питань своєчасної виплати заробітної плати і сплати внесків до Пенсійного фонду України колегія вирішила:

1. Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам державних підприємств сфери управління МНС України взяти до відома.

2. Керівникам державних підприємств (головам ліквідаційних комісій) вважати заробітну плату і нарахування на них пріоритетними видами видатків, які здійснюються першочергово. Тримати на постійному контролі та не допускати виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.

Строк - до 5 числа щомісяця (статистична), щоп'ятниці (щотижнева)

3. Керівникам державних підприємств-боржників (головам ліквідаційних комісій) "Сокирницький цеолітовий завод" Герею Р. В., "Управління капітального будівництва" Діденку В. М., "Миронівське будівельно-монтажне управління" Краснощоку П. С.:

3.1 Подати до Міністерства оформлені належним чином графіки погашення заборгованості із заробітної плати з урахуванням відповідних рішень Уряду та МНС України.

Строк - до 1 лютого 2012 року

3.2. З метою погашення заборгованості із заробітної плати забезпечити неухильне виконання рішення Уряду та наказу МНС України від 22.08.2011 N 869 "Про погашення заборгованості із заробітної плати" щодо щомісячного погашення не менш як на 15 відсотків заборгованості із виплати заробітної плати. Про результати доповідати через Департамент фінансового забезпечення та інвестицій (Загрева Б. Ю.).

Строк - щомісяця до 7 числа наступного за звітним місяцем

4. Вказати на недостатню роботу керівникам державних підприємств "Прилуцький завод "Пожспецмаш" Зорі В. М., "Білоцерківський завод "Еталон" Мельнику О. В., виконуючим обов'язки директорів державних підприємств "Управління капітального будівництва" Діденку В. М., "Сокирницький цеолітовий завод" Герею Р. В., голові ліквідаційної комісії "Миронівське будівельно-монтажне управління" Краснощоку П. С., на необхідність погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України.

5. У разі невжиття дієвих заходів щодо виправлення ситуації з погашення заборгованості із заробітної плати та зі сплати єдиного і страхових внесків до Пенсійного фонду України на державних підприємствах Міністерством буде розглянуто питання щодо перебування відповідних керівників на займаних посадах.

Строк - до 1 квітня 2012 року

6. Департаменту ресурсного забезпечення та підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року (Главаті П. Й.) забезпечити виконання розпоряджень Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2011 р. N 1101-р (Розпорядження N 1101-р) та N 1102-р (Розпорядження N 1102-р) про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств "Білоцерківський завод "Еталон" та "Сокирницький цеолітовий завод" до сфери управління Київської та Закарпатської облдержадміністрацій відповідно та прискорити їх передачу.

Строк - до 1 березня 2012 року

7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника Міністра Бута В. П.

 

Міністр,
голова колегії

В. Балога

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали