НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 18 жовтня 2011 року N 1953

м. Київ

Про погодження рішення Ради Оптового ринку електричної енергії України від 26.05.2011 (підпункт 7.1 протоколу N 7)

Відповідно до Закону України "Про електроенергетику", Указу Президента України від 14.03.95 N 213 "Про заходи щодо забезпечення діяльності Національної комісії регулювання електроенергетики України", згідно з положеннями Договору між членами Оптового ринку електричної енергії України Національна комісія регулювання електроенергетики України постановляє:

1. Погодитись з рішенням Ради Оптового ринку електричної енергії України від 26.05.2011 (підпункт 7.1 протоколу N 7) про затвердження Змін до Додатка 2 до Договору між членами Оптового ринку електричної енергії України (Правила Оптового ринку електричної енергії України, затверджені постановою НКРЕ від 12.09.2003 N 921) у частині внесення змін до заданого графіка навантаження Виробників, що працюють за ціновими заявками, на розрахункову добу Диспетчерським центром у добі, що передує розрахунковій, або у розрахунковій добі у випадках аварійного відключення генеруючого обладнання та обладнання магістральних та міждержавних мереж ОЕС України (додається).

2. Ця постанова набирає чинності з 01.11.2011.

 

Голова Комісії

С. Тітенко

 

ПОГОДЖЕНО
Постанова НКРЕ
18.10.2011 N 1953

ЗАТВЕРДЖЕНО
Протокол Ради Оптового ринку електричної енергії України
26.05.2011 N 7

ЗМІНИ
до Додатка 2 до Договору між членами Оптового ринку електричної енергії України (Правила Оптового ринку електричної енергії України, затверджені постановою НКРЕ від 12.09.2003 N 921) у частині внесення змін до заданого графіка навантаження Виробників, що працюють за ціновими заявками, на розрахункову добу Диспетчерським центром у добі, що передує розрахунковій, або у розрахунковій добі у випадках аварійного відключення генеруючого обладнання та обладнання магістральних та міждержавних мереж ОЕС України

1. Пункт 5.7.7 доповнити реченням у такій редакції:

"Розпорядник системи розрахунків повинен визначити графік на розвантаження в ОЕС України на розрахункову добу та порядок блоків у ньому від найдорожчого до найдешевшого.".

2. Пункт 6.1.3 викласти в такій редакції:

"6.1.3. Диспетчерський центр на підставі оперативної інформації про стан мереж та аварійних заявок Виробників, наданих у Диспетчерський центр, у разі можливості запобігання порушень вимог до гарячого резерву, урахованого Розпорядником системи розрахунків при складанні заданого графіка навантаження, та можливості розв'язання мережних обмежень, повинен змінювати заданий графік навантаження Виробників, Операторів зовнішніх перетоків та Постачальників як у розрахунковій добі, так і в добі, що передує розрахунковій, за наступними правилами:

1) у добі, що передує розрахунковій, Диспетчерський центр вилучає із складу включеного до заданого графіка навантаження обладнання, яке відповідно до наданих аварійних заявок не буде працювати, та заміщує його на роботоспроможне обладнання Виробників, які працюють за ціновими заявками.

Якщо на станції Виробника, який працює за ціновими заявками, аварійне відключення блока (корпусу двокорпусного блока) буде призводити до порушення вимог мінімально допустимого складу обладнання, то на заміну включається блок на цій же станції (при включенні на заміну двокорпусного блока роботоспроможний корпус на аварійному двокорпусному блоці станції відключається). У разі, якщо для відновлення мінімально допустимого складу обладнання на станції відсутні блоки, якими можна замістити аварійний блок (корпус двокорпусного блока), то для заміщення обирається блок з іншої станції. Критерієм вибору такого блока в роботу є можливість його пуску на перший із розрахункових періодів розрахункової доби, у яких не будуть виконуватись вимоги Диспетчерського центру щодо обсягів гарячих резервів у заданому графіку навантаження внаслідок аварійного відключення обладнання. У випадку наявності декількох блоків (корпусів двокорпусних блоків), тривалість пуску яких задовольняє зазначеному критерію, вибір блоків для включення в роботу здійснюється згідно з порядком пуску блоків із резерву, тривалість пуску яких перевищує вісім годин, а у випадку відсутності таких блоків - відповідно до порядку пуску блоків з резерву, тривалість пуску яких не перевищує восьми годин.

Якщо внаслідок аварійної заявки Виробника, наданої у добі, що передує розрахунковій, у розрахунковій добі будуть порушуватись вимоги до кількості включених до заданого графіка навантаження блоків за мережними обмеженнями, то на заміну включається блок однієї із станцій, до яких діють відповідні мережні обмеження. Критерієм вибору такого блока в роботу є можливість його пуску на перший із розрахункових періодів розрахункової доби, у якому діють мережні обмеження. У випадку наявності декількох блоків (корпусів двокорпусних блоків), тривалість пуску яких задовольняє зазначеному критерію, вибір блоків для включення в роботу здійснюється згідно з порядком пуску блоків із резерву, тривалість пуску яких перевищує вісім годин, а у випадку відсутності таких блоків - відповідно до порядку пуску блоків з резерву, тривалість пуску яких не перевищує восьми годин;

2) у розрахунковій добі при необхідності пуску блоків Виробників, які працюють за ціновими заявками, Диспетчерський центр повинен керуватись порядками пуску блоків з резерву, тривалість пуску яких перевищує та не перевищує вісім годин.

Якщо на станції Виробника, який працює за ціновими заявками, відбувається аварійне відключення блока (корпусу двокорпусного блока), що призводе до порушення вимог мінімально допустимого складу обладнання, то на заміну включається блок на цій же станції (при включенні на заміну двокорпусного блока роботоспроможний корпус на аварійному двокорпусному блоці станції відключається). Якщо аварійне відключення блока Виробника призведе до порушення вимог щодо кількості включених до заданого графіка навантаження блоків за мережними обмеженнями, то на заміну включається блок станції, до якої діють мережні обмеження.

При необхідності зупинки блоків Виробників, які працюють за ціновими заявками, Диспетчерський центр повинен керуватись порядком зупинки блоків у резерв;

3) при зміні навантаження блоків Виробників, які працюють за ціновими заявками, у добі, що передує розрахунковій, на розрахункову добу або у розрахунковій добі Диспетчерський центр повинен керуватись порядком блоків у графіку гарячого резерву та порядку блоків у графіку розвантаження.

Блок, який уключено у роботу на заміну іншого блока має бути навантажений не менше ніж величина заявленої мінімальної робочої потужності () цього блока.".

3. Пункт 6.1.4 викласти в такій редакції:

"6.1.4. Зміни до заданого графіка навантаження на розрахункову добу в добі, що передує розрахунковій, уносяться Диспетчерським центром не пізніше 20-00 на основі наданих до Диспетчерського центру аварійних заявок у період з 12-00 до 19-00 доби, що передує розрахунковій, а також протягом розрахункової доби на підставі аварійних заявок, наданих до Диспетчерського центру в розрахунковій добі та в період з 19-00 до кінця доби, що передує розрахунковій.".

4. Пункт 6.1.5 викласти в такій редакції:

"6.1.5. Зміни до заданого графіка навантаження Виробників, які працюють за ціновими заявками, на розрахункову добу, які здійснює Диспетчерський центр у добі, що передує розрахунковій, та в розрахунковій добі, повинні фіксуватися в електронному диспетчерському журналі у строгій відповідності із наданими диспетчером командами або дозволеними перезаявками робочої потужності.".

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали