КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

01.10.2008 р.

Справа N 22-а-4406/08

Ухвалу залишено без змін(згідно з ухвалою Вищого адміністративного суду України від 22 березня 2011 року) (Ухвала N К-20306/08)

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого - Василенка Я. М., суддів - Попович О. В., Романчук О. М., при секретарі - Литвині О. В., розглянувши в судовому засіданні клопотання позивача ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали Печерського районного суду м. Києва від 26.06.2007 року у справі за його позовом до Кабінету Міністрів України про визнання нечинним рішення про застосування у газопостачанні у 2007 році роздрібних цін залежно від обсягу фактичного використання природного газу у 2006 році, скасування пункту 10 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою КМ України від 8 грудня 2006 року N 1697, та зобов'язання КМ України поновити порушені права та інтереси громадян, що використовують природний газ, встановив:

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 26.06.2007 року у відкритті провадження у справі відмовлено.

На вказану ухвалу суду позивач ОСОБА_1 13.08.2007 року подав клопотання, в якому просить поновити строк на апеляційне оскарження зазначеної ухвали.

В зазначеному клопотанні про поновлення строку апелянт посилається, як на причини пропуску цього строку на те, що 02.07.2007 року він помилково подав апеляційну скаргу до апеляційного адміністративного суду м. Києва, а не до суду першої інстанції, пояснюючи це затьмаренням внаслідок перегріву від спеки, яка в той час сягала на термометрах відмітки 40 градусів Цельсія, а йому вже 67 років.

Заслухавши у засіданні апеляційного суду доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч. 4 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

08.08.2007 року позивачем ОСОБА_1 подана апеляційна скарга без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження (відповідно поштових штемпелів на конверті), тобто після спливу строків передбачених ч. 3 ст. 186 КАС України.

Суд критично ставиться до доводів апелянта зазначених в клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження з тих причин, що вони не підтверджується ні матеріалами справи, ні жодними доказами.

Колегія суддів вважає зазначені вище причини пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали суду від 26.06.2007 року не поважними, а інших причин та доказів поважності пропуску даних процесуальних строків не зазначено і не додано до апеляції.

В зв'язку з наведеним, відсутні підстави для задоволення клопотання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 102, 160, 186, 206 КАС України, суд ухвалив:

У задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали Печерського районного суду м. Києва від 26.06.2007 року - відмовити, а апеляційну скаргу - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Головуючий

 

Судді:

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали