ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

02.06.2011 р.

N К-43268/09

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі: суддів: Гончар Л. Я., Конюшка К. В., Харченка В. В., Бим М. Є., Леонтович К. Г., розглянувши в порядку письмового провадження матеріали касаційної скарги Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 31 серпня 2009 року у справі за позовом Дочірнього підприємства Радіостудія "Нова Хвиля" до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення про визнання протиправним та скасування рішення N 1357 від 11.10.2007 р., встановила:

Дочірнє підприємство Радіостудія "Нова Хвиля" звернулося з позовом до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення про визнання протиправним та скасування рішення N 1357 від 11.10.2007 р.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2008 року позов задоволено.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 31 серпня 2009 року в задоволенні клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження відмовлено.

Не погоджуючись з постановленим по справі рішенням, Дочірнє підприємство Радіостудія "Нова Хвиля" звернулося з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України.

У касаційній скарзі, посилаючись на порушення норм процесуального права, скаржник ставить питання про скасування рішень суду апеляційної інстанції.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом касаційної інстанції, перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, проаналізувавши правильність застосування судами першої і апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відмовляючи в задоволенні клопотання Дочірнього підприємство Радіостудія "Нова Хвиля" про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2008 року та залишаючи апеляційну скаргу без розгляду, апеляційний суд виходив з того, що апеляційна скарга подана за спливом встановленого законом строку без поважних причин.

Згідно з ч. 1 ст. 102 КАС України, пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом - продовжений за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Згідно ч. 3 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

У заяві про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення відповідач просив поновити вказаний строк посилаючись на те, що копію оскаржуваного рішення суду першої інстанції від 29 вересня 2008 року на час звернення з апеляційною скаргою отримано не було.

Як вбачається з матеріалів справи, 29.09.2008 року представнику Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення були проголошені вступна та резолютивна частини постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду. У відповідності до вимог ч. 3 ст. 160 КАС України зазначено, що у повному обсязі зазначена постанова буде виготовлена протягом п'яти днів.

Заява про апеляційне оскарження подана 09.10.2008 року. Апеляційна скарга подана лише 18.02.2009 року, що підтверджується відбитком штемпеля вхідної кореспонденції суду першої інстанції.

Колегія суддів вважає, що скаржником не надано належних доказів, неодноразових звернень до суду та неможливості своєчасно надіслати суду першої інстанції заяву про апеляційне оскарження чи апеляційну скаргу, у зв'язку з чим відсутні підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження.

Відповідно до ч. 6 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Таким чином, висновок суду апеляційної інстанції щодо пропуску позивачем строку на апеляційне оскарження ґрунтується на вимогах закону та матеріалах справи.

З урахуванням викладеного судом апеляційної інстанції винесено законне і обґрунтоване рішення, постановлене з дотриманням норм матеріального і процесуального права та підстав для його скасування не вбачається.

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 220, 222, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення залишити без задоволення, а ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 31 серпня 2009 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, і може бути переглянута Верховним Судом України в порядку ст. ст. 235 - 238 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Судді:

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали