ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 31.08.2011 р. N 676

Про попередні підсумки збирання ранніх зернових культур та стан підготовки господарств області до проведення комплексу осінньо-польових робіт

В області завершено збирання ранніх зернових та зернобобових культур.

Обмолочено 326,1 тис. га ранніх зернових та зернобобових культур. Валовий збір зерна в початково оприбуткованій вазі складає 1187,9 тис. тонн (+302,8 тис. тонн до минулого року), середня урожайність становить 36,2 ц/га (+12,4 ц/га до 2010 року). В тому числі по сільськогосподарських підприємствах валовий збір складає 844,4 тис. тонн при середній урожайності 39,2 центнерів з одного гектара.

За період проведення жнив у господарствах області не зафіксовано грубих порушень техніки безпеки та пожежної безпеки з важкими наслідками.

Для завершення виробничого року сільгосптоваровиробникам області необхідно зібрати пізні зернові, технічні та кормові культури, а також підготувати ґрунт і провести посів озимих культур.

Для проведення комплексу осінньо-польових робіт необхідні кошти в сумі 1072 млн. гривень, з них для проведення збиральних робіт - 443,2 млн. гривень.

Пізні культури необхідно зібрати на площі 337,6 тис. гектарів, в тому числі зернові культури - 132,2 тис. га, технічні - 108,6 тис. га, картоплю і овочі - 76,5 тис. га та 20,3 тис. га кормових культур.

Крім збиральних робіт, необхідно провести підготовку ґрунту та посіяти озимі зернові культури на площі 196 тис. га та озимий ріпак - 54,3 тис. га, виорати на зяб - 287,8 тис. гектарів.

Для проведення комплексу осінньо-польових робіт поточного року сільськогосподарськими підприємствами області засипано 36,9 тис. тонн насіння, або 103,4 відсотки до потреби; закуплено 9,6 тис. тонн діючої речовини мінеральних добрив або 92 відсотки до потреби та 10,1 тонни (34 %) протруйників насіння.

Враховуючи вищезазначене та з метою організованого проведення комплексу осінньо-польових робіт:

1. Визнати недостатньою роботу районних державних адміністрацій:

- в питаннях низької врожайності ранніх зернових культур - Бережанської (Тринька Я. М.), Зборівської (Ментух Ф. А.), Козівської (Пудлик Ю. Й.), Кременецької (Михальчук І. Б.), Монастириської (Білик І. П.);

- щодо поставки зерна по форвардних контрактах до державного інтервенційного фонду - Козівської (Пудлик Ю. Й.), Лановецької (Морозюк В. М.), Монастириської (Білик І. П.), Підгаєцької (Прокопенко А. В.), Збаразької (Мдінарадзе А. М.), Зборівської (Ментух Ф. А.), Підволочиської (Сум В. Б.), Теребовлянської (Бігуляк С. П.), Заліщицької (Барчук О. О.), Шумської (Садовський В. А.).

2. Районним державним адміністраціям:

2.1. Вжити заходів щодо завершення підготовки техніки та збирання пізніх сільськогосподарських культур до 5 вересня 2011 року.

2.2. Забезпечити формування сільгосппідприємствами в повному обсязі насіннєвого фонду озимих та ярих зернових культур для посіву під урожай 2012 року, дотримуватися внесення мінеральних добрив згідно з технологічними нормами.

2.3. Забезпечити підготовку до проведення комплексу осінньо-польових робіт машинно-тракторного парку, взяти на постійний контроль забезпечення сільгосппідприємств мінеральними добривами, засобами захисту та організацію проведення посіву озимих культур.

2.4. Разом із власниками цукрових заводів організувати роботу бурякоприймальних пунктів, звернувши особливу увагу на кількісні та якісні показники прийнятої сировини.

2.5. Забезпечити контроль за дотриманням агротехнічних вимог під час проведення комплексу осінньо-польових робіт та створення безпечних умов праці.

2.6. Вжити заходів щодо забезпечення населення районів крупами, борошном та хлібобулочними виробами.

2.7. Організувати роботу щодо закупівель зерна через ТОВ "Хліб Інвестбуд" по форвардних та спотових контрактах до державного інтервенційного фонду.

2.8. Про проведену роботу інформувати Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації до 5 грудня 2011 року.

3. Головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації:

3.1. Провести у вересні 2011 року обласний семінар з організації посіву озимих зернових культур.

3.2. Забезпечити щоденний моніторинг ходу проведення комплексу осінньо-польових робіт.

3.3. Провести організаційну роботу і надати методичну допомогу сільгосптоваровиробникам у запровадженні енерго- та ресурсозберігаючих технологій при підготовці ґрунту та посіві озимих культур.

3.4. Забезпечити координацію щодо проведення комплексу осінньо-польових робіт, узагальнення результатів і про стан виконання розпорядження інформувати обласну державну адміністрацію до 10 грудня 2011 року.

4. Рекомендувати Управлінню Міністерства внутрішніх справ України в області сприяти безперешкодному переміщенню збиральної техніки та транспортних засобів, задіяних на збиранні сільськогосподарських культур, на дорогах загальнодержавного та місцевого значення.

5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації Головача М. Й.

 

Голова обласної державної
адміністрації

В. А. Хоптян

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали